Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] 15" czy 16"zima - jakie??


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Temat myslę, że aktualny, bo fakt, że słabo, ale jednak śniegiem sypnie czasem :>

Mam aktualnie założone ori aluski 16" i stanąłem właśnie, jak chyba większość z Was, przed wyborem opon zimowych.

Nie wiem, czy zakładać 195/65 R15, czy 205/55 R16 (takie mam też teraz letnie).

Nie mam stalówek, więc praktycznie wyjdzie na to samo, jeśli chodzi o cenę zakupu.

Jakie opony zakupić??? 16" - Goodyear UG Performance 205/55R16 91H

Dunlop SP Winter Sport 3D 205/55R16 91T

czy może coś innego jeszcze??

15" - Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91T

Poradźcie coś, bo nie chce się naciąć.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę mam 15' i UG 7+. Zaje..scie ciche i sprawne na sniegu, lodzie(sprawdzona na trasie do Szczawnicy) i błocie pośniegowym. Innych na razie nie będę próbował. Poza tym w tym roku ma nie być zimy, więc na razie nie zmieniam :gwizdanie:

Dokładnie takie: Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 i jestem bardzo zadowolony. Co do rozmiaru to na 15" kupisz napewno węższe. Ja bym wziął na Twoim miejscu drugi komplet tj. felgi + zimówki. Za każdym razem nie będziesz musiał płacić za wymianę i wyważanie koła. Zmienisz sobie w domu, przełożysz koła i tyle :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop sp winter w tegorocznych rankingach z tego co pamietam to na pierwszym miejscu wyladowal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi rankingami ale i Dunlopki i Goodyeary są bardzo dobre. Których nie wybierzesz to i tak będziesz bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuję 16" chociaż 15" to tańsze rozwiązanie no ale rozumiem że o kasie nie rozmawiamy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - ani słowa dobrego na temat 15", ani jednego słowa poparcia...... :polew: Cóż za niesamowita jednogłośność :gwizdanie: Nikt nie popiera jazdy na mniejszych kołeczkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na 15" ale w B5 i jestem zadowolony. Szczerze to nie odczujesz za bardzo różnicy pomiędzy 15" a 16". A B6 na 16" będzie duzo lepiej wyglądała niż na 15". Jakbyś poprosił o pomoc w doradzeniu rozmiaru zimówek do B5 to poleciłbym Ci właśnie 15". Ale do B6 lepiej 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...