Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowetrzająca się nagrzewnica [ALT]


radek_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 B6 2.0 benzyna [ALT] multitronik i od czasu zamontowania instalacji gazowej totalnie utraciłem ogrzewanie. Grzało tylko po wkręceniu na powyżej 3 tys czyli jak się zwiększy ciśnienie. Początkowo myślałem, że facet po prostu zapowietrzył układ i odpowietrzałem go wężem powrotnym nagrzewnicy i efekt był super, wszystko grzało - dopóki nie postał kilka godzin i znów się zapowietrzył.. Normalnie przez pół minuty wali samym powietrzem. Możliwe że tym parownikiem jakoś zaciąga powietrze? Bo przed zagazowaniem wszystko było super. Dodam, że w klimatroniku nie ma błędów i czujniki ok.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś masz nieszczelność i zapowietrza się,latarka w dłoń i zobacz wszystkie węże czy nie ma śladów płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jak auto sie nagrzeje i delikatnie odkręcisz korek od zbiorniczka z plynem to slyszysz ze nadmienie schodzi cisnienie ?

Jak auto jest nagrzane to węże idące do chłodnicy sa twarde ?

Ja mialem taki problem jak mi sie skonczyla uszczelka pod glowicą.

Podczas jazdy gdy silnik mial wyzsze obroty i pompowal wode to ogrzewanie bylo, natomiast po zatrzymaniu na światłach robilo sie chłodno ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,straciłem ogrzewanie na postoju.jak jadę po mieście 40-60km to grzeje,jak stane na światłach to przestaje grzac.węże są ok,odkrece korek to nie ma sykniecia,wycieków brak,ciśnienie na cylindrach jest ok 11bar,nagrzewnica nie cienkie bo w środku sucho,płynu nie ubywa,brak błędów na kompie.

Jakieś pomysły macie co jeszcze może być zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


straciłem ogrzewanie na postoju

albo pompa wody już niedomaga, że na niskich obrotach nie pompuje, albo przytkana nagrzewnica...

dobrze odpowietrzyłeś układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma 20tys najechane,nagrzewnica plukalem więc raczej nie jest przytkana.jak ją odpowietrzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ją odpowietrzyc?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/343739-nie-grzeje-2-tys-obrotow/

Odpowietrzałem, obok akumulatora i na zimnym silniku jak i zapalonym https://www.dropbox.com/s/gqal1nb14v6kahg/20141202_141809.mp4?dl=0

Podnosiłem zbiornik i odpowietrzałem na zimnym silniku.

Woda przez chłodnice przepływa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz tego węża tyle, żeby powietrze uciekło z układu przez tą dziurkę, a jak zacznie lecieć płyn to nasuwasz i zapinasz węża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko bo masz cisnienie w ukladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego znasz może już przyczyne swojego problemu? uporałeś sie z nim?? bo mam podobny problem z tym ze u mnie wysiadło całkowicie ogrzewanie wiec wymieniłem nagrzewnice i grzało bardzo dobrze przez kilka dni a teraz z kazdym dniem jest coraz gorzej nawet w trakcie jazdy praktycznie nie grzeje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś rozwiązał problem z ogrzewaniem bo mam identyczny. Znajomy mechanik wymienił mi nagrzewnicę i nic. Pompa wody również mieniona i również nic. Złapie 90 stopni i słabiutko grzeje jak ma wyższe obroty to lepiej. Mechanik sugerował domontowanie dodatkowej pompki obiegu wody jak np jest w starszych wersjach. A może w naszych B6 jest taka pompka i uszkodzona tylko nie wiadomo gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś rozwiązał problem z ogrzewaniem bo mam identyczny. Znajomy mechanik wymienił mi nagrzewnicę i nic. Pompa wody również mieniona i również nic. Złapie 90 stopni i słabiutko grzeje jak ma wyższe obroty to lepiej. Mechanik sugerował domontowanie dodatkowej pompki obiegu wody jak np jest w starszych wersjach. A może w naszych B6 jest taka pompka i uszkodzona tylko nie wiadomo gdzie.

Pierwsza podstawowa rzecz jaką trzeba zrobić to dobrze odpowietrzyć cały okład jeśli to nie pomoże to szukać innej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...