Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczotki rozrusznika a4 b5 1.9 tdi


?ukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . :hi:

Chciałem zapytać czy ktoś spotkał się już z przypadkiem takich szczotek do rozrusznika bo nigdzie nie mogę dostać takiego kompletu i nie wiem czy muszę roznitowywać ten dekielek czy da się go jednak dokupić w komplecie . ? :jerk:

http://sendfile.es/pobierz/619098---9emc/IMG_20151221_165903.jpg

http://sendfile.es/pobierz/619100---p13m/IMG_20151221_165917.jpg

Edytowane przez ?ukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu szukałeś?? moze tu coś znajdziesz ...

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3034171530211-CQ2050004-szczotkotrzymacz-rozrusznika,scr_dItems.html

No i pytanie chyba powinno być w dziale elektrycznym :decayed:

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem który to mógł być dział :D ale never mind .

Tak znalazłem już to co wy mi podesłaliście ale moje pytanie jest też takie czy ja to musze roznitowywać ten dekielek od szczotkotrzymacza ? bo tego sie nie da inaczej rozebrać

Jeżeli trzeba roznitować to po temacie praktycznie bo szczotkotrzymacze kupie u siebie zastanawiałem się tylko czy dostanę to gdzieś w komplecie .

Edytowane przez ?ukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem który to mógł być dział :D ale never mind .

Tak znalazłem już to co wy mi podesłaliście ale moje pytanie jest też takie czy ja to musze roznitowywać ten dekielek od szczotkotrzymacza ? bo tego sie nie da inaczej rozebrać

Jeżeli trzeba roznitować to po temacie praktycznie bo szczotkotrzymacze kupie u siebie zastanawiałem się tylko czy dostanę to gdzieś w komplecie .

Nie wiem o jakich nitach mówisz ...w etce nie ma żadnych nitów no i na filmiku też nic nie ma znitowane :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem oglądałem już różne filmy i na żadnym nie ma pokazanych takich szczotek jak ja mam zobacz sobie 2 zdjęcie tam widać 4 srebrne nity od 2 strony sa " rozbite " i roznitowaniem tylko można to rozebrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu kolego nie pasuje bo link który wstawił Leopold27 to na 200% są te szczotki bo sam je zmieniałem. A to nie są nity czasami od prowadnic szczotek? A ta blaszka na 2 fotce może przykleiła się do szczotko-trzymacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem oglądałem już różne filmy i na żadnym nie ma pokazanych takich szczotek jak ja mam zobacz sobie 2 zdjęcie tam widać 4 srebrne nity od 2 strony sa " rozbite " i roznitowaniem tylko można to rozebrac

Noooo dzisiaj dopiero otworzyła mi sie druga fotka i faktycznie widać że dekielek z panewką (łożyskiem wirnika) u Ciebie jest tak jakby razem ze szczotko trzymaczem O ile nie idzie go oddzielić od szczotko trzymacza jak piszesz to raczej pozostało Ci dwie możliwosci

! . wymiana samych szczotek reszte zostawiasz swoje i hula

2. kombinacja z rozwierceniem nitów i wymiana całego szczotko trzymacza +ponowne nitowanie dekielka z panewką (o ile roztaw otworów bedzie taki sam ....

No faktyczne ciekawy przypadek ..To tyle z mojej strony .Powodzenia i opisz jak sobie z tym poradziłeś ...moze się komu przydać ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to trochę dziwne jest, no ale cóż nie ja to projektowałem :decayed: No to tak, kolega znalazł sklep w Chorzowie w którym dało się zamówić to o czym ja mówiłem czyli cały komplet/zestaw , tylko muszą sprowadzić bo praktycznie nigdzie nie można było tego dostać cena wyszła 75 zł za ten mój przedziwny szczotko trzymacz.


Jednak sprawa nie była taka prosta szczotki zostały zakupione takie jak wy pokazywaliście jednak nie były takie jak ja mam no ale cóż kasa wydana więc trzeba było zamontować i tak :

Rozciąłem i wybiłem tamte nity i do tego dekielka który został przyłożyłem nowy szczotko trzymacz w żaden sposób nie chciał spasować do dekielka nawet otwory były inaczej więc jak już pisałem przyłożyłem je do dekielka tak aby pasowały tylko otwory po bokach na długie śruby mocujące cały rozrusznik oznaczyłem na dekielku otwory ze szczotko trzymacza i rozwierciłem otwory (2) po czym skręciłem je odpowiednio dociętymi śrubeczkami .Guma która znajduje się na przewodzie od szczotko trzymacza była trochę inna więc ją też podciąłem tak aby obudowa mi naszła bez problemu .

Trochę modzenia i po sprawdzeniu na sucho wszyściutko hulało jednak po założeniu go na auto co prawda od pala bez problemu to jest dziwny dźwięk i nie mam pojęcia z czego się od bierze :

https://youtu.be/WhzvEAk_9fk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bendiks późno wraca i dlatego taki dźwięk jest ....Kiedyś przerabiałem to w golfie ...

Rozrusznik na stół rozebrany wymyty na nowo przesmarowany i ręką odjął po dziś cisza ...Warto spróbować ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bendiks późno wraca i dlatego taki dźwięk jest ....Kiedyś przerabiałem to w golfie ...

Rozrusznik na stół rozebrany wymyty na nowo przesmarowany i ręką odjął po dziś cisza ...Warto spróbować ... :)

Czekał właśnie na taką odpowiedź gdyyyyyż były 2 możliwości wsadzenia widełek które poruszały bendiks kiedy elektro włącznik "pstryka" i jest możliwe że zamontowałem je na odwrót tylko że jak podpinałem do aku na sucho to było git , nigdzie nie mogłem odszukać jak powinny iść, bo wszedzie są inne budowy rozruszników od mojej , a nie pamiętałem jak było :(

A co do czyszczenia to rozebrałem go na części pierwsze i tak jak mówisz poczyściłem i wysmarowałem ;)

http://sendfile.es/pobierz/623031---b1gc/IMG_20151219_170529.jpg

Edytowane przez ?ukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci zostało trochę zabawy aź osiągniesz dobrą pracę rozrusznika. Na sucho jak pisałeś tego dźwięku nie będzie

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak że zamienię te widełki i jazda jeszcze raz montaż i sprawdzanie jeżeli się nie zmieni to kupię nowy bendiks i będę próbował na nim nic innego nie pozostaje może jakieś foto dla przyszłych pokoleń żeby się nie JE**** z tym tak jak ja będę musiał :D

Edytowane przez ?ukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...