Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVG B5FL] Cieknąca pompa wtryskowa


sebco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu czuję ropę przechodząc obok przodu samochodu.

Zajrzałem pod maskę i widzę pompa mokra. Jeżdżąc zauważyłem, że chyba teraz mocnej leje bo widzę skąd.

Na wolnych obrotach sączy się i widać to. Proszę spójrzcie na zdjęcia i co mi doradzacie.

Rozumiem że dalsza długotrwała jazda nie jest wskazana i do wiosny będzie trudno wytrzymać.

Robię przy samochodzie wszystko sam, ale rozrządu czy pompy nigdy nie robiłem.

Tylko góra do zrobienia czy całość pompy?

Jeśli całość to rozrząd do zrobienia od razu ma 60tys?

zdjęcia ponizej

ea42c386529861fcmed.jpg
26be82b7d0605a92med.jpg
701f302ca9aff35amed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o wymianie uszczelki nastawnika jest tego troche,jak masz troche zdolnosci i kompa sam ogarniesz sprawe w poł godzinki.


Zrobisz to bez zdejmowania pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z tego co się naczytalem na forum i nie tylko.. Wymieniłem 2 uszczelki z góry pierwsza możesz zaryzykować i wymienić sam jak nie pomoże to proponuje wyjąć pompę i wymienić komplet uszczelek bo mi po 5 mies.poszły następne i tak musiałem wyjąć pompę i wyszło drożej

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cała pompa to rozrząd również, jak rozrząd to cały przodek do rozłożenia

Chciałbym to zrobić na wiosnę w ciepłe dni, bo nie do końca mam warunki

czy to wytrzyma?

a może jednak tylko górna uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa ja bym tam zaryzykował.

Sobie zmieniałem ze 4 lata temu i wsio hula jak należy.

Dla kolegi zmieniałem i po uszczelnieniu góry zaczęło lać bokiem,co z reszta też jest do zrobienia na aucie.

Ale Ty masz rozrząd już ku końcowi,proponuje przejechac z 5 tyś i wyjąć pompe.

Acha jak cieknie mocno,w sumie nawet jak się sączy to scieka na gumowy waż pod pompą ten z trójnikiem dobrze go obejrzyj a najlepiej od razu wymien go koszt ok 80zł za sam wąz a bez pompy dostęp jak talala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się na wymianę węża od chłodzenia bo jak na niego kapała ropa to juz długo nie pociagnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam teorie o tym wężu, niestety musiałem go wymienić z powodu cieknącej pompy.

Hmm ja jeździłem z ta usterką około roku, z tym że u mnie ciekło tylko w okresie zimowym, jak już plamy zostawiałem na parkingu to uszczelniałem kompleksowo całą pompę, u mnie z wyjęciem i włożeniem 500 zł płaciłem.

Na Twoim miejscu, jeśli masz zdolności manualne zrobiłbym góre pompy na aucie a przy okazji rozrządu uszczelnił całą pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asekurcyjnie zapytam o pompiarza ze Śląska (Katowice/Sosnowiec/DąbrowaG) - gdzie oddawać samochód nie samą pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów podpowie jaki komplet uszczelnień do pompy wtryskowej do AFN-a? Znacie może jakiegoś dobrego fachowca od pomp z okolic Radomia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów podpowie jaki komplet uszczelnień do pompy wtryskowej do AFN-a? Znacie może jakiegoś dobrego fachowca od pomp z okolic Radomia?

tu masz link to fachowca spod skarzyska-kam, jest inżynierem z wykształcenia i zna sie bardzo dobrze na pompach wtryskowych, sam korzystalem z jego usług

http://www.zumi.pl/1332944,Diesel_Serwis._Mechanika_Pojazdowa__Naprawa_Pomp_Wtryskowych_i_Wtryskiwaczy_Adach_Wojciech,Blizyn,firma.html#aboutPage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...