Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odgłos drżenia ,terkotania podczas przyśpieszania


alberto1233

Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna mam problem z silnikiem 1.9 tdi AVB . Mianowicie. odgłos podobny do tego jakby drżenia blachy dotykającej np o wydech. jakby coś wpadało w rezonans. Lecz dzieje sie to podczas przyspieszania w zakresie obrotów 1500 do 2300. Oczywiscie tak mniej wiecej ten zakres obr. na postoju silnik pracuje cicho lecz gdy gwałtownie trące nogą gaz tak do 1500 obr. to dzwiek sie pojawia i po chwili zanika . taki dziwny terkot . co mi radzicie. dzwiek pojawia się tylko podczas jazdy oraz postoju po gwałtownym dodaniu gazu lecz po paru sek. zanika . co to może byc ? dodam jeszcze że dzwięk ten po dodaniu gazu nie znika odrazu lecz po około 6 sekundach. może to rozrząd lub jakiś napinacz kończy żywot . rozrząd wymieniony przed 60 tyś km. proszę o pomoc . pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samochód i obejrzyj czy nic sie nie poluzowało, niech ktoś ci przygazuje do takich obrotów w których słychać problem a ty obserwuj czy nigdzie nie wali. sprawdz poduszki silnika i skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oględziny już zrobiłem i wszystko niby w pożądku . obstawiam dwumase ;/ lecz z dwumasą jest tak ze gdy wciskamy sprzegło to hałas zanika a u mnie czy sprzegło wciśniete czy nie to ten hałas itak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny objaw dzisiaj oddaje auto do sprawdzenia przegubów, jutro będę wiedział to napiszę

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Wczoraj przy wymianie turbiny mechanik sprawdził mi przeguby wew i wyglądają ok, po wymianie turbiny wibracje w przedziale 1800-2100 zniknęły

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...