Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRE] Swiece zarowe


Darwek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam problem ze świecami i chyba z okablowaniem,bo świece mam nowe i wie ktoś czy te kable są podpięte pod jakiś bezpiecznik, przekaznik ? Da sie to samemu zlokalizowac czy lepiej dac fachowcowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od opisania problemu, masz problem bo auto nie pali? Pali się błąd świec? Czy co innego? Jest przekaźnik świec żarowych. Nowe świece ile mają volt? Jak 5 to spala się szybko mają mieć 7v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali od strzala ale podpinam pod kompa i wyskakuje mi blad

I czasami mruga swieca przez chwile i gasnie podczas jazdy tez czasami mruga i po jakims czasie gasnie

005660 - Glowplug for Cylinder 3 (Q12)
P161C - 000 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01110000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Reset counter: 255
Mileage: 229997 km
Time Indication: 0
Date: 2064.00.00
Time: 00:00:00

Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 12.08 V
Bin. Bits: 11101100
Temperature: 18.9°C
Bin. Bits: 00110000

005661 - Glowplug for Cylinder 4 (Q13)
P161D - 000 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01110000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Reset counter: 255
Mileage: 229997 km
Time Indication: 0
Date: 2064.00.00
Time: 00:00:00

Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 12.08 V
Bin. Bits: 11101100
Temperature: 18.9°C
Bin. Bits: 00110000

005659 - Glowplug for Cylinder 2 (Q11)
P161B - 000 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01110000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 2
Reset counter: 255
Mileage: 231022 km
Time Indication: 0
Date: 2064.00.00
Time: 00:00:00

Freeze Frame:
RPM: 882 /min
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Voltage: 14.44 V
Bin. Bits: 00101100
Temperature: 13.5°C
Bin. Bits: 10110000

Swiece mam NGK silnik BRE http://allegro.pl/swieca-zarowa-audi-a3-a4-b7-2-0-1-9-tdi-7v-ngk-i5027299461.html

Edytowane przez Darwek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRE nie masz przekaźnika świec żarowych , tylko elektroniczny sterownik, zasilający świeczki (odpowiednio do zapotrzebowania na grzanie :decayed: ) falą PWM .

Schemacik:

BNA_BLB_BVG_BVF_BRF_od_08_2004_BRE_od_11

J179- sterownik świeczek

S39- Bezpiecznik na zasilaniu sterownika ( 80 A )

Co do aukcji do której dałeś linka to dokładnie przeczytaj końcówkę , jest tam napisane :

Producent: NGY zamiennik wysokiej klasy nie odbiegający wykonaniem jakością oraz wyglądem od oryginału

Nie wiem czy to przejęzyczenie, czy świeczki są faktycznie produkcji firmy " krzak " :kox:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale ja mam NGK tylko szukalem na szybko, bo juz bylo pozno, ja kupowalem w sklepie nie przez allegro, tylko dalem aukcje zeby pokazac jakie :)

Ale jak by byl uwalony jakis bezpiecznik, to by wogole nie grzaly, a na pierwszym cylindrze swieci, ino 2,3,4 cos nie laczy chyba ze ten sterownik nie dziala jak powinien chyba nie ?

Edytowane przez Darwek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zgłasza niesprawność obwodów ( przerwę ) na świeczkach 2,3 i 4, czyli jego niesprawność bym wykluczył :hi:

Problem jest w okablowaniu , albo świeczkach , spróbował bym odnaleźć sterownik i z jego złącza prześwietlić prześwietlić obwody świeczek :naughty:

Po małym rozpoznaniu, sterownik świeczek jest trudno dostępny, to obudowa ECU :kwasny:

http://www.auditimes.pl/topic/811-lokalizacja-czujnik%C3%B3wsterownik%C3%B3w-element%C3%B3w-wykonawczych/

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie przyjrzalbym sie wiazce, byc moze pospadaly konektory, a takze zlaczce wiazki swiec.

jezeli opis bledow jest pelny, wynika ze problem dotyczy cyl. 2,3,4 a 1 dziala prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podczas jazdy tez mruga sprężynka to tez wina tych świec ? Nie zaraz po odpaleniu tylko podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podczas jazdy tez mruga sprężynka to tez wina tych świec ? Nie zaraz po odpaleniu tylko podczas jazdy.

to znaczy ze komputer przeszedł w tryb awaryjny, jak to występuje to sprawdź błędy programem diagnostycznym

w jakiej sytuacji do tego dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wzialem sie za te swiece i swiece wszystkie nowe ale chyba spalone, podpiolem je pod prostownik, wyciagnalem je i podpiolem i wskazowka na prostowniku nie rusza sie mialem swoje stare swiece i tez je tak podpiolem i tylko 1 byla ok pewnie ta z 1 cylindra i dostaem sie do komputera do tej czarnej skrzynki pod szyba i tam bezpiecznik ok (80A) ale ten sterownik mnie troche zastanawia jak przekrecam stacyjke to nic w nim nie stuka, wypiolem go sprawdzilem wiązkę co idzie do swiec prad daje czyli ten sterownik pewnie uwalony chyba ze jest jeszcze przed tym sterownikiem jeszcze jakis przekaznik co daje na ten sterownik prad i tego wlasnie nie wiem i teraz moje pytanie czy jak ten sterownik bedzie uwalony to spali swiece wlorzylem nowe i wszystkie chyba padly a wsadzilem je jakies pol roku temu i tak jezdzilem auto palilo od strzala wiec sie tym bardzo nie przejmuje ale idzie zima i pasuje to zrobic :decayed: ale jak sterownik uwalony to nie daje pradu i powinny byc ok a ten caly sterownik odpialem podpialem prtzewodami pod zarowke i prostownik i tam gdzie sa gniazda na swiece to zarowka nie swieci czyli uwalony jak to gowno sprawdzic chyba kupie uzywke i sprawdze wtedy ale czemu swiece spalone ?


Sterownik był zepsuty, zmieniłem i jest prąd w wiązce, a mam takie pytanko, czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce, przez 3 sek sterownik daje prąd i później odlancza prad tak, bo spali świece ?

Edytowane przez Darwek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece żarowe w silnikach 16V nie są zasilane przez przekaźnik i nie są zasilane stałym prądem ani napięcien 12V. sterowane są impulsami wypełnienia. jeżeli jednostka nie zostanie uruchomiona kilka sek po przekreceniu stacyjki, sterownik odcina wysterowanie.

Podłączanie tego typu świec do 12V czy to akumulatora czy to zasilaczy, przyspiesza przepalenie spirali grzejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...