Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi side assist nie działa


Kamil Dawidczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum jeśli coś będzie nie tak prosze mnie upominać :)

Przejdzmy do tematu : Jestem świeżym posiadaczem auta audi a4 b8 avant auto ma orginalnie zamontowany ASS problem polega na tym że nie mogę go włączyć czytałem już na ten temat że samochód musi osiągnąć 60 km aby można go było włączyć przyciskam przycisk ale lampka sie nie zapala w MMI jest opcja ASS ale nie jest ona podświetlona to znaczy nie mogę w nią wejść błagam pomocy bo już nie wiem co mam robić (bezpieczniki ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jakis scan z auta :wink:

Scan ? nie wiem o co chodzi jestem troche zielony :) jeśli chodzi o zczytanie błędów to powiem tak sprawdzałem go jakimś tam testerem ale pokazywało brak błędów

:(

daj jakis scan z auta :wink:

Scan ? nie wiem o co chodzi jestem troche zielony :) jeśli chodzi o zczytanie błędów to powiem tak sprawdzałem go jakimś tam testerem ale pokazywało brak błędów

:(

zaznaczę odrazu że nie był to VCDS czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli brak błedów to OK

A masz wogole ten system ? czy tylko przycisk bo rozne cuda widziałem :decayed:

daj fotki jakieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak samochód sprowadzony miesiąc temu z austri od pierwszego właściciela kobiety bogato wyposażony podejrzewam że nikt tam takich rzeczy nie dokładał samemu druga sprawa jak spr. po kodach na tabliczce to był . Przycisk jest w MMi też jest ta opcja tylko nie świeci sie w kolorze tylko na szaro lampki w lusterkach są bo to widać a jak wcisnę przycisk na postoju to pokazuje komunikat "Audi side assist currently not available" , mam jeszcze coś spr. czy zrobić zdjęcia tylko czego ?


powiem tak samochód sprowadzony miesiąc temu z austri od pierwszego właściciela kobiety bogato wyposażony podejrzewam że nikt tam takich rzeczy nie dokładał samemu druga sprawa jak spr. po kodach na tabliczce to był . Przycisk jest w MMi też jest ta opcja tylko nie świeci sie w kolorze tylko na szaro lampki w lusterkach są bo to widać a jak wcisnę przycisk na postoju to pokazuje komunikat "Audi side assist currently not available" , mam jeszcze coś spr. czy zrobić zdjęcia tylko czego ?

dodam że jeszcze auto ma kilka mankamętów o których dowiedziałem sie już podczas eksploatacji ale niewiem czy mogą one być razem powiązane a mianowicie brak świateł wstecznych i brak napięcia w gniazdku 230v pomiędzy fotelami


Taka cisza , nikt nie wie o co w tym może chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogos kto ma lepszy sprzet i trzeba odczytac bledy ,skoro system nie dziala to jakies bledy musza byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi side assist sie wlacza nawet na postoju.wystarczy ze go wyl i znow wlacze to w lusterkach zapalaja sie ledy ,pozniej w trasie wszystko pinknie ladnie smiga. moze miales wymieniona zaslepke glosnika wysokotonowego w drzwiach kierowcy,i ktos zalozyl ja z wersji z side assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi side assist sie wlacza nawet na postoju.wystarczy ze go wyl i znow wlacze to w lusterkach zapalaja sie ledy ,pozniej w trasie wszystko pinknie ladnie smiga. moze miales wymieniona zaslepke glosnika wysokotonowego w drzwiach kierowcy,i ktos zalozyl ja z wersji z side assist

Raczej nie wczoraj ściągnełem lampę i widziałem w zdeżaku z tyłu ten sterownik czy czujnik od side assist na lusterkach też widać miejsce zamontowania lampek i w MMI też jest opcja a po wciśnięciu przycisku pojawia się komunikat jak pisałem wyżej po bezpiecznikach też patrzyłem ze w tym miejscu gdzie powinien być to jest czyli na 100% jest, może ktoś wie czy te dwa czujniki w zderzaku są podłączone gdzieś do MK czy gdzie indziej ? a może mają jakiś swój oddzielny sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wła

Nie masz tego czasem w zielonym menu wyłączonego?

właśnie tak też myślałem ale spr. i nie mam odblokowanego zielonego menu a niewiem czy tam albo gdzie indziej można to zablokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj scan z auta :wink: bo dlugu bedziemy tak gdybać

jesli jest jakikolwiek bład to zawsze ta pozycja bedzie szara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie byłem na innym kompie i wyszły mi dwa błędy mianowicie 000447 ograniczenie funkcji przez nadmierne napiecie i 000532 napiecie zasilania co to może być ? ?


Witam ponownie byłem na innym kompie i wyszły mi dwa błędy mianowicie 000447 ograniczenie funkcji przez nadmierne napiecie i 000532 napiecie zasilania co to może być ? ?

a i zapomniałem temat dotyczy mnie piszę tylko z drugiego konta bo na swoje nie mogę sie zalogować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok to już wiem dzięki za naprowadzenie :) Mam tylko jeszcze pytanko który to sterownik jest do wymiany ? i czy wystarczy tylko wymiana czy trzeba kodować albo coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w blokach pomiarowych bedziesz miał wszelkie parametry

a po błędach nie można ocenić który to sterownik iest do wymiany ? bo tak to będe musiał znowu jechać na komp. i płacić :( ?

WRCLAGUNA ty robiłeś już takiego moda i byłeś z tym na płycie w ASO żeby to ustawić czy działa ci bez tego ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


000447 ograniczenie funkcji przez nadmierne napiecie i 000532

U siebie mam identyczne błędy. Prawdopodobnie do wymiany sterownik master po prawej stronie w zderzaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w blokach pomiarowych bedziesz miał wszelkie parametry

WRCLAGUNA ty robiłeś już takiego moda i byłeś z tym na płycie w ASO żeby to ustawić czy działa ci bez tego ;)?

Tu masz cały temat :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/184901-montaz-i-dzialanie-asystenta-zmiany-pasa-audi-side-assist/?p=2588803#entry2588803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...