Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0TDI Sport 150hk manual


bartoooh

Rekomendowane odpowiedzi

1.....wyskoczyla mi kontorlka airbagow z niewiadomej przyczyny - naprawiono tlumaczac sie chorobami wieku dzieciecego

Byla/jest na to akcja serwisowa. A przynajmniej ja dostalem wezwanie na poczatku lipca na aktualizacje oprogramowania, bo dokladnie taki blad mogl mi wyskoczyc bez zadnej przyczyny. Masz wpisane w ksiazke serwisowa jakies kody update'ow, jakie przeprowadzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie jestem sam ale u Cb bylo tylko hamulce....a tu widzisz co sie u mnie dzieje. Moze panikuje i to rzeczywiscie problemu wieku dzieciecego...nowy model nowe rozwiazania ale az strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak to auto bedzie mialo nakulane ze 100kkm...!!!

Czekam tylko az nowa Q5 wejdzie na rynek i raczej bez wahania zmienie....a jak beda problemy z q5 to pier**le....zmieniam marke:D

Ja mam problem z nawigacja jeszcze. W jakis tryb serwisowy sie przelacza i wtedy map nie ma miedzy zegarami a na ekranie glownym nie mozna czytac ani korkow ani googlea. Na razie kilka razy tak sie stalo pewnie tez bede z tym jechal. Mialem tez drgania samochodu ale po wywazeniu opon ustapily.

Ogolnie wszystkim markom to sie zdarza. Polecam wejscie na profil fb krzysztofa stanowskiego i jego walki z mercedesem e klasa. Opisuje wszystko. Sprawa aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dlugo mnie tu nie bylo ale coz nie samym internetem czlowiek zyje.

Klamka zapadla,  audi a4 idzie do zyda niestety nie mam sily juz martwic sie o to co sie znow wydarzy.....

skrzypiace plastiki wewnatrz auta, luzne owiewki na tylnej klapie klapka od wlewu paliwa co ciagle wypada...ciagle akcje serwisowe,  piszczace rolki napinaczy, bledy sterwonikow, blokujace sie klamki...juz mi sie nawet na serwis nie chce jezdzic...ip itd pisalem wyzej o usterkach ktore mnie dotykaly...

ogolnie nie mam sily juz na to auto, a tymbardziej ze tym autem jezdzi zona ja jestem czesto w delegacji i czasem juz mnie mecza telefony typu "bartek, znowu cos sie dzieje"

 

postanowilem podjac radykalna decyzje i sprzedaje to gowno...bo jak kocham marke tak tego modelu nienawidze...

i bede musial pozegnac sie z ukochana tudziez znienawidzona a4 na rzecz starej a6....moze bedzie mniej problemow z a6....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala, aż tak? To co ja mam kupić za 3-4 lata ?:) To mnie zasmuciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bartoooh napisał:

Witam dlugo mnie tu nie bylo ale coz nie samym internetem czlowiek zyje.

Klamka zapadla,  audi a4 idzie do zyda niestety nie mam sily juz martwic sie o to co sie znow wydarzy.....

skrzypiace plastiki wewnatrz auta, luzne owiewki na tylnej klapie klapka od wlewu paliwa co ciagle wypada...ciagle akcje serwisowe,  piszczace rolki napinaczy, bledy sterwonikow, blokujace sie klamki...juz mi sie nawet na serwis nie chce jezdzic...ip itd pisalem wyzej o usterkach ktore mnie dotykaly...

ogolnie nie mam sily juz na to auto, a tymbardziej ze tym autem jezdzi zona ja jestem czesto w delegacji i czasem juz mnie mecza telefony typu "bartek, znowu cos sie dzieje"

 

postanowilem podjac radykalna decyzje i sprzedaje to gowno...bo jak kocham marke tak tego modelu nienawidze...

i bede musial pozegnac sie z ukochana tudziez znienawidzona a4 na rzecz starej a6....moze bedzie mniej problemow z a6....

Kurde.. Ja mam to samo. Tyle, że jezdzic mi sie wciaz do nich nie chce. Szczegolnie, ze samochod zastępczy jest problemem.. Z moich usterek, ktore zgłaszałem to:

- Wibracje podczas jazdy, nasilajace sie wraz ze wzrostem prędkości (nieuznane, mowia ze to wina niskoprofilowych opon heh)

- Zardzewiałe końcówki układu wydechowego (uznane, czekam na nowy wydech)

- piszczące hamulce, raz piszcza raz nie (nieuznane bo akurat podczas wizyty bylo ok)

- zla geometria (uznane, maja poprawic jak przyjdzie wydech)

Z usterek ktorych nie zglaszalem, a musze to: skrzypiace plastiki wewnatrz, wlasnie jakies dziwne swisty jak jade samochodem (ciekawe czy to nie te rolki napinacza), pierdzacy bang (srodkowy glosnik), a ostatnio szarpiaca skrzynia przy ruszaniu (tyle ze raz szarpie raz nie i tez nie wiem jak to zglosic). Też mam dość ale samochód poza tym bardzo fajny tylko żeby naprawiać to chcieli z uśmiechem, a nie wciąż trzeba się dopominać. 

PS. Tobie te rolki wydawały jakieś dźwięki?

 

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Pozwolicie, że dodam dwa słowa z praktyki posiadania swojej B9'ki. Niestety o ile auto ma bardzo ładne opakowanie i wizualnie wygląda przyjemnie dla oka to jednak skrywa kilka bolączek, które z czasem dają o sobie znać...

- notoryczne zacinający się panel numeryczny (układ poziomy, posiadam s-tronic'a) do przełączania między zaprogramowanymi stacjami radiowymi (przyciski kompletnie przestają reagować, pozostaje reset radia lub zmiana stacji pokrętłem mmi) - spotkaliście się z tą usterką?

- po zimie zaważyłem sporo soli pod maską - otwory serwisowe (? - widać z nich wahacz) znajdują się po obu stronach nad nadkolami i mają nieszczelne zaślepki -> koła wyrzucają brud pod maskę

- luźne, odklejające się po deszczu owiewki na klapie bagażnika avanta potwierdzam

- ostatnio zmartwiła mnie przekładnia stronica, na zimnym oleju zacząłem mieć problemy ze zmianą biegów przy manewrach parkingowych - ruszam kilka metrów na D i po zatrzymaniu nie jestem w stanie płynnie zmienić biegu na wsteczny, gałka ma opór (stopa na hamulcu i wciśnięty guzik nic nie dają, pomaga jedynie albo przejście na manual +/- i powrót i następnie na R albo dociśnięcie gałki w lewą stronę) - zaobserwował ktoś z Was ten problem?

- bardzo wrażliwy system start-stop, przy lekkim dohamowaniu do progu zwalniającego auto gaśnie i rozpędem stacza się z progu na zgaszonym silniku/ przy próbie delikatnego trzymania hamulca pod wzniesienem, silnik też potrafi się zgasić, a auto zaczyna się toczyć do tyłu (zgaszenie silnika rozpina bieg D...) w A6 C7 start-stop działa zdecydowanie przyjaźniej i bardziej intuicyjnie

- niby detal, ale jednak może denerowować - skrzypiący scroll na kierownicy od zmiany głośności - tak hałasuje, że można grać na nim różne melodie, powód do śmiechu dla pasażerów, dla właściciela niekoniecznie...

Najwyższy czas odwiedzić dealera..

Przebieg 12 tys. km. Produkcja czerwiec 2016 już z czynnikiem R-1234yf.

Edytowane przez sunnydays
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest :) start stop tak dziala. Wylacza juz przy dojezdzaniu, to nie usterka. Ja zawsze to wylaczam. Mi sie nie zacina panel numeryczny ale caly system. Nie wiem co jest przyczyna. Ale czasami trzeba odczekac nawet 5 min az sie zresetuje. Na razie przez pol roku ze 3 , 4 razy tak sie stalo i nie robie z tym nic. Avanta nie mam wiec nie potwierdze, soli w srodku nie zauwazylem. A ze skrzynia tez to mialem. Ale nie musze nic robic, odpuszczam i probuje jeszcze raz i jest ok. Bardziej mnie niepokoi praca skrzyni, ze po dynamiczniejszej jezdzie lub po trasie zaczyna szarpac. Tak ze nie mozna plynnie ruszyc bez szarpniecia. Po nocy znow ok. Jak za samochod za 300 tys to slabe jest. A najgorsze ze w serwisie patrza na Ciebie jak bys sie cos czepial na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bede cytowal kazdego z osobna...ale sami widzicie jak jest i nie sa to puste slowa...

Wiecie gdybym ja tym autem na codzien jezdzil bylo by co innego, szybciej wychwytywal bym usterki itp itd ale moja zona jezdzi wiecej....i ciezko kobiecie wychwycic cokolwiek, co powoduje ze przyjezdzam i sie dziwie co to kur wa rszawa jest? 

nie wymienialem wszystkich problemow bo znalazlo by sie ich wiecej...

W serwisie patrza na mnie rowniez jak na idiote, bo w sumie kupujac auto za takie a nie inne pieniadze chcialbym miec auto ktore bedzie idealne....rownie dobrze moglbym kupic skode/seata/vw za mniejsze i moze wtedy byn rowniez plakal ale z moja obecna wiedza pewnie bym sie szczegolnie nie przejmowal wiadomo

sluchajcie dokad zmierza motoryzacja? kiedys nasi rodzice/rodzina/znajomi kupowali auta i nie bylo takich problemow....no wiadomo gowno zawsze sie zdarzy....ale od OOOO oczekiwalbym wiekszej dbalosci...i tej przewagi dzieki technologii, co wyglada mi na sarkazm....

generalizujac...kocham audi nie zmienie marki(na razie) ale nowej a4 tej produkowanej na poczatku 2016 nie polecam....gowno gowno gowno...

:(

przykro mi to mowic ale tak jest 

 

P.S prawie identycznie wyglada moj nowy nabytek, ktory bedzie gotowy 17 marca:) 

2212431418.jpg

Edytowane przez bartoooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laleczka :kox: zwykły LED czy może Matrix z bajecznymi kierunkowskazami ??:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auta z poczatku produkcji posiadają wady... Ale fakt, że kiedyś auta były bardziej dopracowane zanim wyszły z fabryki. Fury wychodzące za naszych dziadków/rodziców tez kosztowały sporo... Z każdy rokiem cena surowców wzrasta wiec i ceny obecnych aut są takie jakie są. Porównaj sobie wnętrze a4 vs. passat, passat vs. octavia... Teraz zamierzasz kupić a6 wiec porównaj z a4... Im wyższa klasa tym wieksza kwota czy jakość wykończenia oraz jakością materiałów ale nie koniecznie lepsze spasowanie. Im więcej kasy wydajesz tym więcej wymagasz. W a6 też może ci bedzie cos przeszkadzać... Idealne auta kosztują krocie a i tak nie będziesz miał pewności, że będzie spełniał twoje wymagania. Rozumiem twoje nie zadowolenie bo sam jestem nie zadowolony z niektórych rzeczy. Przykład, w b5 nie mam problemu z trzeszczacym wnetrzem, szegolnie z podlokietniekiem, który był wykonany solidniej jak w b7 za większą kasę...  

Ps. Co za silnik wybrales? Też 2.0?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna dopracowana a6 po lifcie:) multimedia tylko traca juz troche czasem.. 

ja powiem tak: ze swojej ogolnie jestem zadowolony - wyglada, jezdzi, daje prestiz, czyje sie w niej super. Tyle ze sa te mankamenty i przynajmniej oczekuje dobrego podejscia serwisu. Ja poczekam az wyjdzie c8 albo nowa a7 i wtedy zmienie. Albo na rs4 jak juz dopracuja model. Zobaczymy. Na razie jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DrozdekPL napisał:

Laleczka :kox: zwykły LED czy może Matrix z bajecznymi kierunkowskazami ??:naughty:

Zwykły Led bez dynamicznych kierunkowskazów dynamiczne tylko tyl

 

Silnik również 2.0tdi 

A szkoda szczepić ryja... Ja już decyzję podjąłem i wiem że nowego modelu  już nie kupię wolę starsze dopracowane bezproblemowe.... 

I w tej może się coś zdarzyć ale mam nadzieję że będą to naprawdę drobnostki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z C7 będzie Pan zadowolony.. ja na swoje nie mogę powiedzieć złego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Norbas napisał:

Obyś był zadowolony :thumbup1: 

no mam taka nadzieje...

Dzis dzwonila zona ze sie spoznila do pracy...bo..nie mogla oworzyc auta...ani jeden kluczyk ani drogi nie dzialal...poradzilem jej wyciagnac klucz z kluczyka otworzyc drzwi maualnie i sprobowac odpalic auto...udalo sie.

dojechala do pracy. Zamknela samochod o dziwo normalnie ale juz wieczorem nie mogla otworzyc wiec znow otwierala manualnie...co sie dzieje? zglosilem do servisu...kazali sie jutro zglosic na przeprogramowanie kluczyka...

byle do piatku byle do piatku

ehs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że sterownik nie odczytuje polecenia otworzenia drzwi skoro dwa nie śmigają. Niech programują dwa klucze...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Norbas napisał:

Wychodzi na to, że sterownik nie odczytuje polecenia otworzenia drzwi skoro dwa nie śmigają. Niech programują dwa klucze...  

Tak tez moja ukochan zrobi wezmie te dwa kluczyki i nara....:) 

Oni chyba juz moj numer maja zapisany, bo gdy zadzwonilem uslyszalem "Dzien dobry Bartlomiej"

 

ehs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartoooh niestety tak to już wygląda, że jak ktos kupuje nowy model auta jeszcze mocno nie przetestowany to duzo rzeczy w nim potrafi paść a z tego co pamiętam byłeś jednym z pierwszych, którzy kupili  A4 B9. Zobaczymy jak będzie z modelami z rocznika 2017. Podobnie jest z mercami i talismanem, te pierwsze ktore wyszły na rynek są czesto w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie aż takiej tragedii nie ma.. Ale coś tam się powtarza. Samochód z września 2016..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...