Opublikowano 16 Czerwca 20224 l W dniu 29.05.2022 o 19:36, adamspeed01 napisał: PIN 1: PLUS Nogi prawe: T54c/2 Nogi lewe: T54c/3 Nogi tyl razem: T73a/11 PIN 2: MASA do punktu masowego np. w okolicy bcm. Wszytko podpięte i niby zakodowane, a oświetlenie działa tylko po otwarciu drzwi i w czasie jazdy na 50%. Opcja regulacji tak jak na zdjęciu jest wyszarzona…
Opublikowano 17 Czerwca 20224 l W dniu 26.05.2022 o 10:45, jacekx napisał: Może mi ktoś podpowiedzieć jak należy vcds-m zakodować tylną klapę elektryczną tak aby się otwierała z pilota, zamykała. Obecnie naciśnięcie pilota w "3 przycisk" powoduje tylko zapalenie się świateł po zmroku. Z góry dziękuję. U mnie wygląda tak, że jak przytrzymam przycisk to klapa otwiera się ale nie da się już z przycisku na kluczyku zamknąć. Inaczej wygląda sytuacja przez przycisk w drzwiach kierowcy. Naciskam, klapa otwiera się. Przytrzymuje - klapa zamyka się.
Opublikowano 17 Czerwca 20224 l 2 godziny temu, Onkel napisał: U mnie wygląda tak, że jak przytrzymam przycisk to klapa otwiera się ale nie da się już z przycisku na kluczyku zamknąć. Da się zamknąć przyciskiem pilota, musisz tylko stać blisko klapy. Jak odejdzuesz kilka metrów od auta to nie zamkniesz.
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l W dniu 17.06.2022 o 14:58, Muskel1 napisał: Da się zamknąć przyciskiem pilota, musisz tylko stać blisko klapy. Jak odejdzuesz kilka metrów od auta to nie zamkniesz. Czytałem o tym gdzieś i nawet jak stoję za klapą to tylko cyka zamek, że się otwiera.
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l Witam Planuję w najbliższy weekend zamontować elektryczny hak do mojego A4B9. Nabyłem już kompletny zestaw i teraz zastanawiam się czy wystarczy wszystko zmontować i podłączyć by wszystko śmigało jak trzeba czy należy wykonać dodatkowo jakieś kodowanie?
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l 57 minut temu, Muskel1 napisał: Oryginalny hak? Musisz kodować w kilku sterownikach aby zadziałało. hak 8W0800491M sterownik 4M0907383B
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l 11 minut temu, Muskel1 napisał: Tak ori. Musisz zakodować odpowiednio. A wiesz może w których sterownikach co poustawiać?
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l 5 minut temu, jaromlody napisał: A wiesz może w których sterownikach co poustawiać? STG 19 > Verbauliste > "69 - Anhänger" aktivieren STG 19 > Anpassung > IDE01996-SFT00105-Verbauliste Sollverbau-Anhängerfunktion > codiert STG 01 > Codierung > > Byte 05 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") oder > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") STG 03 > Codierung > > Byte 8 > Bit 6 aktivieren > Byte 23 > Bit 1 aktivieren STG 09 > Codierung > > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("hitch_ecu,installed") und (bei elektrisch schwenkbarer Kupplung) > Byte 36 > Bit 4 aktivieren ("electric_hitch,installed") STG 13 > Codierung > Byte 03 > Bit 3 aktivieren ("Control_module_for_towing_sensor") STG 17 > Codierung > Byte 14 > Bit 5 aktivieren STG 3C > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen STG CF > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen STG 46 > Codierung > Byte 14 > Bit 6 aktivieren ("trailer_control_unit") STG 69 > Codierung > siehe Nachrüstanleitung STG 6C > Codierung > Byte 04 > Bit 0 aktivieren ("equipment_ahk,verbaut") STG 6D > Codierung > Byte 01 > Bit 7 aktivieren ("Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut") STG 74 > Codierung > Byte 00 > Bit 7 aktivieren STG A5 > Codierung > > Byte 11 > Bit 0 aktivieren ("AAG,0=not_coded / 1=coded") oder > Byte 14 > Bit 1 aktivieren ("FW_AAG,installed")
Opublikowano 21 Czerwca 20224 l 25 minut temu, Muskel1 napisał: STG 19 > Verbauliste > "69 - Anhänger" aktivieren STG 19 > Anpassung > IDE01996-SFT00105-Verbauliste Sollverbau-Anhängerfunktion > codiert STG 01 > Codierung > > Byte 05 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") oder > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") STG 03 > Codierung > > Byte 8 > Bit 6 aktivieren > Byte 23 > Bit 1 aktivieren STG 09 > Codierung > > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("hitch_ecu,installed") und (bei elektrisch schwenkbarer Kupplung) > Byte 36 > Bit 4 aktivieren ("electric_hitch,installed") STG 13 > Codierung > Byte 03 > Bit 3 aktivieren ("Control_module_for_towing_sensor") STG 17 > Codierung > Byte 14 > Bit 5 aktivieren STG 3C > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen STG CF > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen STG 46 > Codierung > Byte 14 > Bit 6 aktivieren ("trailer_control_unit") STG 69 > Codierung > siehe Nachrüstanleitung STG 6C > Codierung > Byte 04 > Bit 0 aktivieren ("equipment_ahk,verbaut") STG 6D > Codierung > Byte 01 > Bit 7 aktivieren ("Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut") STG 74 > Codierung > Byte 00 > Bit 7 aktivieren STG A5 > Codierung > > Byte 11 > Bit 0 aktivieren ("AAG,0=not_coded / 1=coded") oder > Byte 14 > Bit 1 aktivieren ("FW_AAG,installed") Dzięki wielkie w sobotę będę próbować to ogarnąć.
Opublikowano 22 Czerwca 20224 l W dniu 21.06.2022 o 11:36, Muskel1 napisał: Ile masz przycisków w tapicerce klapy? 2 czy 1? 1
Opublikowano 22 Czerwca 20224 l Czyli nie masz klucza komfortowego, być może w takim przypadku nie da się klapy zamknąć pilotem. W każdym razie z kluczem komfortowym i dwoma przyciskami to funkcjonuje.
Opublikowano 23 Czerwca 20224 l 17 godzin temu, Muskel1 napisał: Czyli nie masz klucza komfortowego, być może w takim przypadku nie da się klapy zamknąć pilotem. W każdym razie z kluczem komfortowym i dwoma przyciskami to funkcjonuje. U mnie też jest jeden przycisk i tylko otwieranie klapy z pilota działa, zamykanie już nie.
Opublikowano 1 Sierpnia 20223 l W dniu 2.06.2021 o 12:30, Muskel1 napisał: Kup tylko prawy highline lub midline sterownik drzwi i podmień. Prawy sterownik (drzwi pasażera): 8W0 959 392 M - lowline 8W0 959 592 E/H/M - midline 4M0 959 7932 G/E/H - highline 4M0959792C czy ten sterownik powinien obsłużyć opuszczanie lusterka? Bo próbowałem już wszystkich opcji a lustro ani drgnie...
Opublikowano 1 Sierpnia 20223 l 17 minut temu, polo25 napisał: 4M0959792C czy ten sterownik powinien obsłużyć opuszczanie lusterka? Bo próbowałem już wszystkich opcji a lustro ani drgnie... Musisz mieć sterownik z indeksem G, E lub H
Opublikowano 26 Sierpnia 20223 l Wrócę jeszcze do tematu z 15 strony. Nie otwierającej się klapy bagażnika z pilota w audi Q5 80A. Załączam dodatkowo wydruk VCDS modułu komfortu. Może teraz jakaś podpowiedź. Adres 46: Moduł komfortu (J393) Plik etykiet:* Brak Oznaczenie elementu SW: 8W0 907 064 BM HW: 8W0 907 064 M Komponent: BCM2 MLBevo 018 0328 Kodowanie: 01340000000000E06309A0000601980233020000004F06502F00000000040030001F0001000000 Kod serwisu: WSC 12345 123 61029 Zbiór danych ASAM: EV_BCM2HellaAU736 011012 ROD: EV_BCM2HellaAU736_011_AU49.rod VCID: 0849983D12B0C59B87F-805C Nie znaleziono błędów.
Opublikowano 26 Sierpnia 20223 l Możesz na próbę odznaczyć Bit 0 w Byte 13 oraz zaznaczyć Bit 2 w Byte 28. Następnie zarygluj auto i odczekaj uśpienie sterowników (10-15 min). Sprawdź czy zadziałało. Edytowane 26 Sierpnia 20223 l przez Muskel1
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto