Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie tym pokrętłem kręcę w nocy żeby nie oślepnąć. 
Percepcja jasności ekranu może wynikać ze względu na odsłoniętą panoramę ;)  Czego wynikiem jest moja preferencja jasności prawie na max.
Natomiast po włączeniu świateł,  odpala podświetlenie kokpitu i zegarów na tym samym poziomie jasności(zgodnie z pokrętłem)
Bazując na przywołanej już AstrzeJ, gdy tam na pokrętle ustawisz max 100% jasności, po odpaleniu świateł mijania, podświetlenie przygasa na załóżmy 60%.

Stąd moje pytanie czy jest opcja ustawienia automatycznej redukcji jasności podświetlenia po włączeniu świateł mijania. Zmiana kolorystyki nawigacji to plaster na dupe, przy jaskrawym białym podświetleniu deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 14:37, wrclaguna napisał:

Sprawdziłem sobie kilka scanów aut z USA CANADA i rzeczywiscie nie miały adresu A5

Hej, jesteś w stanie mi pomóc?

Mam manetke taka jak na pierwszym zdjęciu i chce dołożyć sobie LA i nie wiem dokładnie jakiej muszę szukać, czy ta z drugiego zdjęcia będzie dobra? Czy muszą być dokaldnie takie same tylko z tym przyciskiem od LA w sensie jak mam grzana kierownice to musze szukać z taśma, albo jak nie mam limitera to też muszę znaleźć manetke bez niego i tak samo z tylna wycieraczka, jak jej nie mam to manetki z możliwością mycia tylnej szyby nie podejdą? Czy auto będzie wywalać błędy czy zignoruje brakujące funkcje?

 

Screenshot_20220302-154425_Samsung Internet Beta.jpg

Screenshot_20220302-153757_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 14:37, wrclaguna napisał:

Sprawdziłem sobie kilka scanów aut z USA CANADA i rzeczywiscie nie miały adresu A5

Hej, jesteś w stanie mi pomóc?

Mam manetke taka jak na pierwszym zdjęciu i chce dołożyć sobie LA i nie wiem dokładnie jakiej muszę szukać, czy ta z drugiego zdjęcia będzie dobra? Czy muszą być dokaldnie takie same tylko z tym przyciskiem od LA w sensie jak mam grzana kierownice to musze szukać z taśma, albo jak nie mam limitera to też muszę znaleźć manetke bez niego i tak samo z tylna wycieraczka, jak jej nie mam to manetki z możliwością mycia tylnej szyby nie podejdą? Czy auto będzie wywalać błędy czy zignoruje brakujące funkcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka musi być dobrana do odpowiedniego wyposażenia, czyli jak masz grzaną kerownicę, to musisz mieć także manetkę pod grzaną kierownicę. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy idzie doposażyć o "asystenta" zjazdu z górki ?

Z tego co mi się wydaje było to bodajże tylko w allroadach , da radę to włączyć w skrzyni manualnej ? 

 

IMG_20220312_103049.jpg

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam formułowiczów chciałbym doposarzyc audi a4 b9 w Asystent Parkowania i nie wiem jak się do tego zabrać chodzi Mi czy muszę mieć jakiś dodatkowy moduł czy wystarczy to jakoś zakodowac,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czesci to to ci potrzeba, reszta to programowanie w sterownikachobraz.png.cfed3d1ff8f07616b27d51dff459a2fa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam już fabrycznie czujniki parkowania zamontowane,to nie wiem czy muszę dokładać te 4 kolejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Daniel0605 napisał:

Tylko ze ja mam już fabrycznie czujniki parkowania zamontowane,to nie wiem czy muszę dokładać te 4 kolejne?

Ile masz czujników? Do asystenta musisz mieć  w sumie 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz 4 dołożyć tak jak kolega już napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bede dokładał,a jeśli chodzi o programowanie w sterownikach to Vcds poradzi sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że skoro masz już 8 czujników wystarczy kodowanie (np. VCDSem) bez parametryzacji BCM1 ale nie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zamierzam sobie dołożyć do Audi a4 b9 Asistenta Park PLA wiem już jakie części są potrzebne tylko nie mam instrukcji jak i gdzie zamontować te czujniki,jak przeprowadzić wiązkę i gdzie ja wpiąć?może ktoś posiada jakieś instrukcje lub link do filmiku z takim montażem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 13:18, Daniel0605 napisał:

Ok bede dokładał,a jeśli chodzi o programowanie w sterownikach to Vcds poradzi sobie?

Dodatkowo musisz przeprowadzić parametryzację BCM1, więc sam VCDS do tego nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel0605 napisał:

Muskel a możesz podpowiedzieć jak krok po kroku zakodowac poprawnie Assist Park 

Nie mam istrukcji krok po kroku. Mam u siebie fabrycznie asystenta parkowania i z tego co widziałem w kodowaniach, w 09 należy w kilku bajtach zmienić. Czy w innych sterownikach także, jeszcze nie sprawdzałem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś sprawdził i przesłał jakieś info co należy zmienić to będę bardzo wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Daniel0605 napisał:

Jak byś sprawdził i przesłał jakieś info co należy zmienić to będę bardzo wdzięczny 

Te, które znalazłem:

09 BCM1
Byte 16 Bit 1
Byte 28 Bit 6
Byte 35 Bit 7
Byte 37 Bit 5
Byte 37 Bit 7

17 Virtual Cockpit
Byte 5 Bit 4

44 Układ kierowniczy
Byte 1 Bit 3
Byte 1 Bit 7

Nie wiem czy w sterowniku 03 ABS też nie należy czegoś zmienić ale etykiety nie są opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...