Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki prostownik do podładowania aku?


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę kupić sobie jakiś prostownik do podładowania aku w zimie (najgorzej w te mrozy... u mnie po -18 co noc...). Myślałem nad takim biedronkowym lub lidlowym z mikroprocesorem ale pisali gdzieś żeby nie zostawiać na noc bo się może zapalić itp itd... Inni że zwykłe prostowniki niszczą aku...

Macie jakieś sprawdzone i możecie polecić? Dodam że mogę dać max 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci tu poradzić? Kup prostownik który ma możliwość regulacji prądu ładowania. Tylko nie 6v-12v bo 6v do niczego nie jest potrzebne a zresztą te prostowniki są słabe. Dobrze aby miał amperomierz do minimum 10A. Zwróć uwagę na wagę. Lekki to lipa ( mowa o prostownik transformatorowym) To takie info pobierzne. ☺♻

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci tu poradzić? Kup prostownik który ma możliwość regulacji prądu ładowania. Tylko nie 6v-12v bo 6v do niczego nie jest potrzebne a zresztą te prostowniki są słabe. Dobrze aby miał amperomierz do minimum 10A. Zwróć uwagę na wagę. Lekki to lipa ( mowa o prostownik transformatorowym) To takie info pobierzne. ☺♻

Właśnie 6 V by mi się przydało do moto .... :) Więc w te małe z mikroprocesorami się nie bawić? Ile w tym prawdy jest że te z mikroprocesorem są lepsze dla aku? ...

http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-do-akumulatora-6v-12v-zel-6a-i5849790317.html

takie coś znalazłem... Niby ma 6A ładowanie....

Mały w moim przypadku byłby lepszy, zabrać ze sobą w razie czego albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy podobnym ładuje i sobie chwali jednak ja takiego nie miałem okazji testować. Korzystam z prostownik a własnej roboty♻☺♻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy podobnym ładuje i sobie chwali jednak ja takiego nie miałem okazji testować. Korzystam z prostownik a własnej roboty♻☺♻

wiesz jakiej firmy ma twój znajomy ten prostownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny.

Przy motocyklowych aku się dobrze sprawdza.

Na aucie jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lidlowego, kilka razy ładowałem i nic się nie spaliło :P

Moim zdaniem tylko mikroprocesorowe, jak ma być coś dobrego to CTEK, ale to koszt 200-250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Aku nie powinno ładować się na mrozie.

Spada gęstość elektrolitu i jego pojemność.

Przez co ładowanie bardzo skraca się a aku jest niedoładowany.

Możesz lekko skorygować te ładowanie zmieniając próg napięcia wyłączenia ładowania.

Ja używam tylko Lidlowego.

Nigdy nie miałem z nim problemu i nigdzie nie słyszałem o problemach o których piszesz.

Pierwsza wersja tych ładowarek miała problem z przyciskiem od wyboru ładowania (zachodził śniedzią i nie łączył).

W kolejnych już zostało to poprawione.

Ja swoje B5 ładuję (w garażu) bez odłączania aku i od 3 lat nigdy nic nie uszkodziło się ani w aucie ani w ładowarce.

Czasem potrafi na podtrzymaniu stać 3 dni.

Często ładuję bo mało używam A4.

Jedyny minus tych ładowarek to ze przy rozładowanym do zera aku nie włączą się.

Nie wiedzą do jakiego napięcia aku ustawić się.

W instrukcji jest napisane poniżej jakiego napięcia nie działają.

Chodzi tu o 12V i 6V.

Ładowarki z regulacją prądu ładowania nie potrzebujesz, chyba ze ładujesz aku od sprzętu budowlanego po 250Ah gdzie potrzebujesz większego prądu 10%.

Wtedy ładowarka z prądem 5A bedzie i tak za mała.

Amperomierz jest zbędny z automatycznym przechodzeniem w stan podtrzymania.

Wszystkie tanie "ciężkie" ładowarki mają mega prostą budowę na 4 elementach, przez co nie kontrolują proces ładowania.

Jeżeli masz pytania na temat tej ładowarki to pisz.

Znam ją dość dobrze od środka i jakość do ceny jest zadowalająca jak dla mnie.

Wybór należy do ciebie.

Edytowane przez krzysztof_waldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Aku nie powinno ładować się na mrozie.

Spada gęstość elektrolitu i jego pojemność.

Przez co ładowanie bardzo skraca się a aku jest niedoładowany.

Możesz lekko skorygować te ładowanie zmieniając próg napięcia wyłączenia ładowania.

Ja używam tylko Lidlowego.

Nigdy nie miałem z nim problemu i nigdzie nie słyszałem o problemach o których piszesz.

Pierwsza wersja tych ładowarek miała problem z przyciskiem od wyboru ładowania (zachodził śniedzią i nie łączył).

W kolejnych już zostało to poprawione.

Ja swoje B5 ładuję (w garażu) bez odłączania aku i od 3 lat nigdy nic nie uszkodziło się ani w aucie ani w ładowarce.

Czasem potrafi na podtrzymaniu stać 3 dni.

Często ładuję bo mało używam A4.

Jedyny minus tych ładowarek to ze przy rozładowanym do zera aku nie włączą się.

Nie wiedzą do jakiego napięcia aku ustawić się.

W instrukcji jest napisane poniżej jakiego napięcia nie działają.

Chodzi tu o 12V i 6V.

Ładowarki z regulacją prądu ładowania nie potrzebujesz, chyba ze ładujesz aku od sprzętu budowlanego po 250Ah gdzie potrzebujesz większego prądu 10%.

Wtedy ładowarka z prądem 5A bedzie i tak za mała.

Amperomierz jest zbędny z automatycznym przechodzeniem w stan podtrzymania.

Wszystkie tanie "ciężkie" ładowarki mają mega prostą budowę na 4 elementach, przez co nie kontrolują proces ładowania.

Jeżeli masz pytania na temat tej ładowarki to pisz.

Znam ją dość dobrze od środka i jakość do ceny jest zadowalająca jak dla mnie.

Wybór należy do ciebie.

Napisałem do Ciebie na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Lidlowego i cena 5 dyszek a nie setkę ja na aledrogo (Właśnie jest w użyciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Lidlowego i cena 5 dyszek a nie setkę ja na aledrogo (Właśnie jest w użyciu :)

No właśnie nie ma ich w lidlu i nie wiadomo kiedy będą... A na allegro 90 zł ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecam Ctek mxs 5.0 cena moze dosc wysoka ale wart swej ceny polecam z czystym sumieniem to bardzo inteligentna ladowarka na lata gwarancja 5 lat poczytaj opinie o tym produkcie ja tym sie zasugerowalem i nie zaluje :D

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecam Ctek mxs 5.0 cena moze dosc wysoka ale wart swej ceny polecam z czystym sumieniem to bardzo inteligentna ladowarka na lata gwarancja 5 lat poczytaj opinie o tym produkcie ja tym sie zasugerowalem i nie zaluje :D

Moze ktos jeszcze ma opinie na temat tego Ctek mxs5.0?? czy konkretnie nadaje sie do ladowania akumulatorow z skutera o 50cm3 pojemnosci bo czesto musze podtrzymywac badz ladowac zima!? Producen podaje tylko takie cos "może ładować małe akumulatory motocyklowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecam Ctek mxs 5.0 cena moze dosc wysoka ale wart swej ceny polecam z czystym sumieniem to bardzo inteligentna ladowarka na lata gwarancja 5 lat poczytaj opinie o tym produkcie ja tym sie zasugerowalem i nie zaluje :D

Moze ktos jeszcze ma opinie na temat tego Ctek mxs5.0?? czy konkretnie nadaje sie do ladowania akumulatorow z skutera o 50cm3 pojemnosci bo czesto musze podtrzymywac badz ladowac zima!? Producen podaje tylko takie cos "może ładować małe akumulatory motocyklowe"

to szwedzka firma, pracuje w szwecji i maja tam takie ładowarki w co drugim domu, ładowałem nimi te akumulatory do motorów i śmiga wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.opineo.pl/opinie-1947503-ctek-mxs-5-0.htmlproponuje poczytac tutaj jak uzytkownicy wypowiedzieli sie o tej ładowarce ja sie pod tym rowniez podpisuje i proponuje lepiej troche dołozyc i miec porzadny sprzet a nie jakas tandete ktora nie doładuje czasem akumulatora badz narobi wiecej szkod niz dobrego ta ładowarka o ile pamietam zajeła pierwsze miejsce w tescie ładowarek samochodowych auto świat :) posiada program do zwykłych akumulatorow do akumulatorow AMG do akumulatorow motocykli oraz posiada funkcje Recond czyli odsiarczenie i przywrocenie zywotnosci akumulatora kilka osob juz chwaliło ta ładowarke ze przywrociła tzw 2 zycie nie jednemu akumulatorowi ktory juz był padniety ja osobiscie nie wypowiem sie na ten temat gdyz nie musiałem reanimowac az takiego aku uzyłem ostatnio funkcji Recond i ogolnie podładowalem sobie aku przed tymi mrozami gdyz w instrukcji wyczytałem ze zaleca sie raz w roku taka czynnosc dla aku wykonac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za wypowiedzi :) poczytalem tez opinie i bede zamawial tego Ctek-a MXS 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze bedziesz kolego w 100% mega zadowolony z tej ładowareczki i popieram Twoj wybor zobaczysz ze to beda dobrze zainwestowane pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...