Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dławi się silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam sprawa wygląda na to ze na biegu jałowym tak jak by zaczął mi się dławić silnik spalinami tak mi się wydaje...

Silnikiem telepie przez jakies 3 minuty nawet nie. coś się przełancza i chodzi idealnie ...

Dzieje się to różnie czasami po przejeździe 5 km i robi się czasami jedzie sie 100 km i tego nie ma.

Zazwyczaj robi się to gdy na dworze jest wilgotno wtedy to się robi cały czas.

Gdy się to robi staje na chwile aż to przejdzie znów ruszam i znów czuje że to znów się robi bo jest taki dziwny spadek mocy minimalny ale odczuwalny...

jak wbijam drugi bieg słychac chrobot z turbo gdy wboje 3 juz tego nie ma...

czy umiał by ktoś pomóc ?

Opublikowano

Podejrzewam problemy z EGR-em, ale trzeba dokładnie wszystko posprawdzać :decayed:

Zdecydowanie za mało informacji by na odległość spróbować coś konkretnie wydedukować :naughty:

Kłania się dział diagnostyka , tam znajdziesz wiedzę o logowaniu .

Jak do logów dołączysz wyczerpujący opis co w aucie jest , czego już nie ma , co zostało zmienione plus do tego historię serwisową i czas przez jaki użytkujesz auto , to można się będzie pokusić o więcej szczegółów :decayed::hi:

A i jeszcze proste pytanie , wymieniałeś filtr powietrza?

Jeżeli tak to kiedy i ile na nim przejechałeś, a także w jakich warunkach terenowych :whistling:

Edytowane przez piotrsob1

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mam tak samo jak jest na tym filmie

Opublikowano

Albo coś zapchane, albo nieszczelne w dolocie ..........

Co z filtrem powietrza, o który pytałem miesiąc temu ? :naughty:

Zrób loga dynamicznego z EGR-a -przepływomierza i doładowania ( grupy 003 i 011 ) :hi:

Opublikowano
  • Autor

Filtr powietrza wymieniam wraz z wymianą oleju :) wiec jest czysty.

ok podepnę kompa wejsć w silnik bliki pomiarowe ( grupy 003 i 011 )

Opublikowano

mnie to wyglada na ocierajacy sie o obudowe wirnik turbiny, ale sprobuj zdjac pasek wieloklinowy i sprawdz czy bedzie podobnie.

Opublikowano

Żeby potwierdzić że to turbina zdejmij z niej wężyk podciśnienia i sprawdź czy szuranie ustąpiło.

Opublikowano

dla mnie to wygląda na uszkodzoną "gruszke"podciśnieniową przy turbo- pęknieta sprężyna w środku i nie otwiera VNT przy zdjeciu nogi z gazu co powoduje napieranie ciśnienia doładowania na wirnik kompresyjny...sprawdź czy gruszka pracuje w pełnym zakresie.

Opublikowano
  • Autor

Żeby potwierdzić że to turbina zdejmij z niej wężyk podciśnienia i sprawdź czy szuranie ustąpiło.

jaki to wężyk ?

To się dzieje czasami nie zawsze..

moge i 500 km zrobić i wszystko dobrze

a czasami odpale auto zrobie 10 km i juz się to dzieje :(

Opublikowano

Wężyk od gruszki przy turbo.

Skoro to występuje sporadycznie to zainteresował bym się podcisnieniowym elektrozaworkiem N75 ten z białą główka z przodu silnika przy rozrzadzie...one się piernicza. Polecam zamienniki pierburga nowe nie baw się w używki no nie dojdziesz do ładu.

Opublikowano
  • Autor

Rozglądnę się za tym i kupię ;)

Opublikowano

W intercarsie zamiennik ori w detalu 200zł pierburga.

Ten z linka bardzo dobra cena.

Edytowane przez SotoM

Opublikowano
  • Autor

OK zakupię i wymienie czy adaptacja czy cuś będzie potrzebna?

czy tylko podmieniam ?

tutaj także znalazłem taki

http://allegro.pl/zawor-turbiny-egr-n75-audi-skoda-vw-seat-tdi-i5551389059.html

jak sadzisz który lepszy ?

Edytowane przez strazak990

Opublikowano

OK zakupię i wymienie czy adaptacja czy cuś będzie potrzebna?

czy tylko podmieniam ?

tutaj także znalazłem taki

http://allegro.pl/zawor-turbiny-egr-n75-audi-skoda-vw-seat-tdi-i5551389059.html

jak sadzisz który lepszy ?

Ten ma inne gniazdko do podłączenia elektryki i nie będzie pasował :naughty:

Opublikowano

Nie rozpędza się. U ciebie jest ciut inaczej,w etka trzeba zamknąć numerek.

W 2,0 krociec czarny to atmosfera która jest zakończona filterkiem a to co jest w ogłoszeniu to do podłączenia jest wężyk. Musiał byś ewentualnie zerknąć do siebie pod maskę.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie teraz zauważyłem że nie to wkleiłem.

Jutro sprawdze jaki ma numer i zakupię ten zawór n75 zacznę od tego może usterka minie zobaczymy :)


Powiedzcie mi gdzie znajduje się ten czujnik n75 mniej więcej ...

Bo patrzac na przód pod maską to tylko co widzę to zawór podciśnienia o numerze 8E0 906 622c

Opublikowano

To właśnie jest N75

Opublikowano
  • Autor

Cięzko znaleść na internecie tą cześć z tym numerem...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.