Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe wycieraczki zostawiają


Bartollo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miał ktos taki problem z wycieraczkami jak ja,tzn gdy wycieraczki idą do góry wszystko jest ok a gdy schodzą na dół zostają punkty gdzie wycieraczka nie zbiera. Na starych bylo tak samo myslałem ze juz nadszedł ich czas i dalej to samo. Przeginałem ramiona i nie wiele to zmieniło. Jakies pomysły ? Moze to wina sprężyn które dociskają ramie do szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktos taki problem z wycieraczkami jak ja,tzn gdy wycieraczki idą do góry wszystko jest ok a gdy schodzą na dół zostają punkty gdzie wycieraczka nie zbiera. Na starych bylo tak samo myslałem ze juz nadszedł ich czas i dalej to samo. Przeginałem ramiona i nie wiele to zmieniło. Jakies pomysły ? Moze to wina sprężyn które dociskają ramie do szyby ?

mialem tak samo, dopiero po wymianie ramienia na nowe problem zniknął, na 99 procent to wina sprezyny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko po stronie kierowcy na powrocie :) u pasażera git i zmieniałem wycieraczki miejscami i bez zmian, nadal ta lewa nie zbiera. Ten "ramię" tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ośka ramienia się zapieka i sprężyna nie daje rady już docisnąć, można spróbować to nasmarować jakimś penetrantem(na przykład WD-40) i "rozruszać", ale zwykle jeśli pomaga to nie na długo...

Edytowane przez z.i.o.m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za rady :) musze pomyśleć jak ustawić to przy użyciu kątomierz bo dawać 3 Stówy za przyrząd aby użyć raz to sie troche mija z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie identyczna sytuacja w passacie żony ;)

nowe wycieraczki valeo i nie zbiera dobrze akurat na stronie kierowcy.

pogadam z mechanikiem może coś poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskie,wczesniej były tez płaskie. 30min z przeginaniem ramienia,w jedna a później w drugą stronę i trafiłem z kątem i zbierają elegancko :) ja doginałem w lewą stronę mając ramie przed sobą aby zbierała na powrocie :) dzieki koledzy za rady :) pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ramiona są przystosowane pod standardowe piórka, więc płaskiego nie dociskają z odpowiednią siła, trzeba skracać sprężynki lub wymieniać na ramiona pod piórko aero z b5 FL czy a6 c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wcale nie musi być takie narzędzie za zylion kapsli. Ruszcie głową ;)

W instrukcji macie napisane ile ma być stopni na którą wycieraczkę.

Wiper%2520Angle%2520Tool.jpg

IMG_3414.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...