Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL TDI PD] Wyciek oleju w okolicy odmy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mial ktos podobny problem z odma jak na zdjeciu? co moze byc przyczyna?

dpjyxe6q.jpg

f4kxleip.jpg

y4agoq6l.jpg

ru9m5oap.jpg

Opublikowano

Brak opaski zaciskowej na króćcu pokrywy głowicy :decayed:

Opublikowano
  • Autor

dzieki piotr

Moglbys mi podac numer tej czesc?

Opublikowano

kup zwykłą metalową skręcaną na śrubkę w zwykłym motoryzacyjnym :) myślę że zda egzamin a to żaden pieniądz :)

Opublikowano
  • Autor

ale w ktorym miejscu ja zalozyc? bo u gory jedna mam juz zalozona i u dolu tez.

Opublikowano

Albo mam coś ze wzrokiem albo to nie twoje zdjęcia :kox::P

W każdym bądź razie ja na pierwszym zdjęciu nie widzę opaski na króćcu pokrywy zaworów :naughty:

Na króćcu przy turbo opaska jest :hi:

A szczelność rurki odmy w ogóle sprawdzałeś ?

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

nie sprawdzalem szczelnosci, jak to najlepiej zrobic?

zdj. sa moje:) teraz juz widze :kwasny:

ale i tak wyciek jest tak jakby tylko na srodku, jakby w tej harmonijce cos pelko

Edytowane przez kubabkb

Opublikowano

Olej może od niewidocznej strony ściekać w dół i na harmonijce dopiero się po niej rozlewa, albo harmonijka jest pęknięta :naughty:

Żeby ją dokładnie sprawdzić to trzeba rurkę odmy zdemontować i sprawdzić organoleptycznie :P ( najlepiej na gorącym silniku zdejmować , bo na zimnym może popękać :hi: )

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

jaki wplyw na auto ma jazda z peknieta(nieszczelna) rurka odmy?

dzis sprawdze ta ruke, ale wydaje mi sie ze bedzie peknieta w tej harmonijce


znalazlem na necie taka aukcje, oplaca sie brac calaosc czy poszukac samej rurki:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-waz-rurka-odpowietrzajaca-038103493ae-i5114198269.html

Opublikowano

Zobacz ile kosztuje nowa i sprawdź sobie też cenę w ASO. Może nie są to wielkie pieniądze a z tymi używanymi bywa różnie.
Kupiłem używane Vacuum i jest żyleta ale zdarzyło mi się kupić do B6 ramionka wycieraczek od B7 i gość zarzekał się że sprawne a jak dotarło do mnie to okazało się że jedno ma sprężyny słabe i piórek dobrze do szyby nie dociska (nie zbiera w środkowej częsci szyby)

Opublikowano

jaki wplyw na auto ma jazda z peknieta(nieszczelna) rurka odmy?

dzis sprawdze ta ruke, ale wydaje mi sie ze bedzie peknieta w tej harmonijce

znalazlem na necie taka aukcje, oplaca sie brac calaosc czy poszukac samej rurki:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-waz-rurka-odpowietrzajaca-038103493ae-i5114198269.html

Nie martw się na zapas :decayed:

Wyczyść dokładnie rurkę szmatą , albo przemyj benzyną ( tylko na zimnym silniku :naughty: ), załóż opaskę i pojeździj.

Dopiero jak ten zabieg nie pomoże , to będziesz miał ździebko większe zmartwienie :P

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

dzis odrecajac korek od oleju zaczela buchac delikatna para oraz korek zaczol podskakiwac, bulgotal olej az wypryskiwal na oslone silnika oraz czuc bardzo spalinami, chyba jednak odma jest juz zwalonam co mozesz doradzic piotr w takim wypadku?

jesli chodzi o rurke juz chyba nie warto jej sprawdzac bo olej chyba saczy sie od gory tak mi sie wydaje

Opublikowano

bulgotanie i podskakiwanie korka w PD to norma nie przejmuj się tym, w końcu jakoś ten wałek i cała reszta musi być smarowana, jeżeli chcesz możesz wymienić odmę (całą pokrywę zaworów, ten czarny plastik, ale tylko na nową z ASO z niby poprawioną odmą, uważaj tylko na cenę :P) tak wygląda wymiana odmy. Ja radziłbym założyć tą opaskę jeżeli nie pomoże to sprawdzić tą rurkę czy nie jest pęknięta jeżeli tak rozejrzeć się za nową ASO cena może być niska lub dobrą używką.

Opublikowano
  • Autor

dzis probowalem zdjac ta rurke od gory i nie dalem rady(nie chcialem jej polamac) to normalne ze tak ciezko schodzi? macie jakis patent na zdjecie jej bez polamania?

Opublikowano

To nie zdejmuj jej, tylko zamontuj skręcaną opaskę , wyczyść wszystko i dopiero jak nie pomoże i wyciek nie ustanie , to będziesz mógł ją spokojnie połamać , ( pod warunkiem że będziesz miał już kupioną nówkę sztukę ) :decayed:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie, podepnę się pod temat żeby niepotrzebnie zakładać innego.

Coś się poci w tamtym miejscu, ale nie wiem skąd to może być. Jakieś pomysły ? Pozdrawiam

201602271_swpnnah.jpg

201602271_swpnnaw.jpg


Koledzy, ktoś coś podejrzewa ? Gdzie szukać przyczyny ?

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie odswiezam temat, poniewaz olej dalej saczy sie w tej okolicy odmy po rurce, mimo zalozenia opaski i sprawdzenia czy nie jest peknieta.

teraz pytanie skad sie bierze ten olej tam, jest go coraz wiecej. 

Odma juz w tak kiepskim stanie?

 

Edytowane przez kubabkb

Opublikowano

Powinieneś zdemontować pokrywę i ją wypłukać chemią. Jak się zawali olejem to separator  który jest wewnątrz przestaje działać i wali więcej oleju w dolot. 

Samą rurkę też wymień na nową bo zapewne jest pęknięta na harmonijce.

Opublikowano
  • Autor

jak sprawdzic droznosc odmy jesli jest na stale wbudowana w pokrywie zaworow?

ma ktos jakis patent sprawdzony?

 

Opublikowano

dmuchnąć w odme , ma byc drożna przy dmuchaniu i wciaganiu powietrza . ( korek odkreć ) 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.