Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup miejsca postojowego


myrmex

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Noszę się z zamiarem zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym ale za każdym razem jak usłyszę jego cenę (27 tyś) to mi ręce opadają i myślę czy tak na prawdę jest to warte takiej ceny.

Proszę Was o poradę w kwestii takiego zakupu. W chwili obecnej wynajmuję owe miejsce za 110 zł/mc ale może się zdarzyć że ktoś pierwszy kupi moje miejsce i wtedy to już zostanę bez miejsca i bez dylematu :)

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując to masz 27 tyś

Wynajmując za 110 zł miesięcznie to wychodzi 20 lat wynajmu.

Wszystko zależy od tego jak długo zamierzasz tam mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poczekaj trochę i nie będziesz miał problemu....i 27 tys. w kieszeni:)

A tak na poważnie to 27 tysi za miejsce parkingowe to chyba trochę sporo...

Sam też miałem i w sumie mam podobną zagwozdkę do twojej, tyle że mój deweloper chciał 30tys za garaż podziemny...po 2 latach cena spadła do 19tys, ale chyba jeszcze trochę poczekam i albo kupię za 15 albo nie będę miał już dylematu bo nie będzie co kupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze to lokata kasy, gdzies kiedys niedaj boze zabraknie ci kasy to mozesz sprzedac miejsce parkingowe. Lepiej pieniadze zainwestowac w cos konkretnego niz przejesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 27tysi to nie wszystko

wchodzą nowe przepisy według których będziesz musiał płacić jeszcze podatek od tego miejsca i to nie mały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek za takie miejsce płaci się już od dawna.

Od jakichś dwóch lat to około 200 pln rocznie w Wawie. Nie wiem ile będzie w 2016, ale podobno więcej.

Oprócz czystej kalkulacji weź pod uwagę, co będzie jak miejsca nie będzie - czy są wolne miejsca pod blokiem, czy może trzeba będzie lecieć pod jakiegoś Lidla, Biedronkę czy dwa przystanki dalej.

Do tego, wartość mieszkania z dostępnym miejscem garażowym (zazwyczaj i tak sprzedajesz oddzielnie, za osobną kasę, ale jest argument przetargowy) rośnie.

27 tyś to i dużo i mało. Jeżeli masz kasę, to faktycznie lepiej zainwestować w nieruchomość niż przejeść, jak to ktoś już napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość podatku od miejsca parkingowego zależy od tego, czy przynależy ono do mieszkania. Jak miejsce ma oddzielną księgę wieczystą, to jest wyższy podatek. Kiedyś gdzieś czytałem, że koszt przygotowania miejsca garażowego jest wyższy niż cena sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zainwestowanie 27tysi (+ten podatek o którym piszecie) to jedyny wydatek ?

Kolega mi mówił, że po ponad roku miał dość robienia kilku kółek po osiedlu w poszukiwaniu wolnego miejsca i zdecydował się na zakup miejsca podziemnego. Niestety ogarnęło go zdziwko gdy dowiedział się, że po kupnie doliczą mu metraż i wzrośnie mu czynsz i to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe koszty to oczywiście akt notarialny, jakiś wpis do księgi wieczystej + czynsz też, za użytkowanie miejsca parkingowego (prąd, bramy itd. itp.)

O szczegółowe koszty czynszu trzeba zapytać w administracji, bo zależą od wspolnoty mieszkaniowej, jak ta cześć jest podzielona i jakie koszty generuje.

U mnie kiedyś było chyba 40 pln za sam garaż, teraz mi podnieśli do 67 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od negocjacji z deweloperem. Miejsca postojowe u mnie na początku szły za 28-32tyś. Ja swoje kupiłem za 18+ koszty notariusza. Dwa lata wynajmowałem i przeciągałem sprawę jak tylko mogłem żeby do odbioru budynku mieć jak najmniejsze udziały w nieruchomości. W umowie wynajmu kazałem sobie zastrzec prawo pierwokupu tak żeby nie zostać wysadzonym w powietrze z partyzanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Koledzy na wypowiedzi. Trochę mi się naświetlił temat zakupu tego miejsca, które jak dla mnie (w dodatku mając małe dziecko) jest jak zbawienie.

muszę to mieć po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Koledzy na wypowiedzi. Trochę mi się naświetlił temat zakupu tego miejsca, które jak dla mnie (w dodatku mając małe dziecko) jest jak zbawienie.

muszę to mieć po prostu :)

Robię w nieruchomościach zawodowo i powiem tak. Bierz i nawet się nie zastanawiaj ! Sam wiesz jaki to lux miejsce i przy sprzedaży mieszkania z nowszego budownictwa to klienci z reguły pytają się w pierwszej kolejności o miejsce postojowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek jest do placenia jak miejsce ma osobna KW, przewaznie teraz deweloperzy sprzedaja miejsca razem z mieszkaniem jako udzial w czesci wspolnej.

Koszt garazu podziemnego dla dewelopera to czasem nawet 20% inwestycji, czasem zachecaja ze garaz w cenie lub za 1zl ale wtedy automatycznie cena za m2 mieszkania idzie do gory.

Nie wiem gdzie ten garaz w jakim miescie dzielnicy, ale w wawie np na srodmiesciu ceny garazy potrafia kosztowac 60k z miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - mieszkam w Luboniu, przy Poznaniu - na osiedlu miejsce początkowo kosztowało 20.000. Nie sprzedawało się, więc zrobili promocję na 10.000. Skończyli na 4.500 zł za miejsce w hali garażowej i sprzedały się jak świeże bułeczki. Poczekaj może chwilę i zejdą z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miejsca na zewnątrz za szlabanem 5k do tego 130 pln miesięcznie za utrzymanie (oświetlenie, sprzątanie, serwis szlabanów i zielenina) dodatkowo raz w roku 200 pln gruntowy. To jest rozbój w biały dzień. Miałem brać dwie sztuki na wynajem ale po prostu się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Koledzy na wypowiedzi. Trochę mi się naświetlił temat zakupu tego miejsca, które jak dla mnie (w dodatku mając małe dziecko) jest jak zbawienie.

muszę to mieć po prostu :)

Przy dziecku polecam szczególnie (ubieranie, przenoszenie jak zaśnie lub marudne, rowerki, wózki, hulajnogi itd.) Bierz jak masz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzi jeszcze opcja że jeżeli masz w porządku sasiadów to robisz sobie zamykany stół roboczy z oświetleniem jak ja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o jakieś zgrabnej szafie pancernej na początek.Mimo że miejsce nie jest moje to myślę że nikt się nie doczepi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...