Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Masakrycznie panujące szyby


kamarogt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam wielki problem z panującymi szybami Auto a4 98r 1.8t wskrucie wygląda to tak że przy działającej klimie +5 jest ok ale przy nizszej temperaturze masakra przednią szybą potrafi mieć krople filtr kabinowy wymieniony na węglowy.gumowe dywaniki .brak wyczuwalne wilgoci na podlodze kilka woreczków pochłaniających wilgoć a mimo to wielką salna nagrzewnica nie cienkie brak ubytków płynu i brak słodkiego zapachu Pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na padnięty silniczek sterowania obiegiem zewnętrznym/wewnętrznym. Zobacz pod filtrem kabinowym czy klapka reaguje na włączenie i wyłączenie klimy

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może to być przyczyną. Kolejna sprawa, to dystanse, jakie pokonujesz. W środku zawsze będziesz miał wilgoć - taka pora roku, jeśli nie ma kiedy się wysuszyć wewnątrz, wówczas problem będzie się nasilał ( przerabiałem to jeżdżąc do pracy 5km ) Następna sprawa, to szyby, mimo wszystko w zimę powinny być klarownie czyste, żeby para nie miała się na czym osadzić. Co do dywaników, to gumowe w dużym stopniu niwelują parowanie szyb - także dobry krok.

Zanim wyłączysz auto, to ustaw nawiew na zimne powietrze - nie będzie aż takiej różnicy temperatury i też szyby będą mniej parować. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia odpływ skroplin z parownika, miałem w innym aucie tak, że odpływ był zatkany i cała wilgoć była wdmuchiwana do środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd mam od kwietnia 2015 r Klapka obiegu pracuje sprawdzalem Odpływ skroplin drożny latem ładnie cienkie z niego wodą Dystanse pokonywanie to 30 km w jedną stronę jesienią już pojawiło się parowanie ale nie było tak uciążliwe teraz to masakra Szyby też mylem nawet jakimś płynem do mycia szyb Antypatra i też lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość szyb od środka a właściwie jej brak to może być powodem . Sprawdź czy układ ogrzewania jest szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka zamknięta powietrze bieze z zewnątrz przez nowy filtr węglowy

Walczył em dziś cały dzień i jedyne co znalazłem to wilgotna uszczelka pod mocowaniem filtra kabinowego poszedł silikon i obadamy sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelką pod obudową ecu tak samo się leje zwłaszcza jak jest tam szlam z liści i nie drożny jest kanał pod obudową ecu. Jeśli woda dostawała ci się pod uszczelka filtra przeciwpyłkowego do woda nie leje się na dywanik tylko wsiąka w wygłuszenie ściany grodziowej identyczna sytuacja jest po stronie obudowy ecu. Sprawdź pod wykładziną z tyłu pod nogami pasażerów bo z przodu może być suchutko a z tyłu jezioro konstrukcja podłogi jest tak zbudowana że woda płynie do tyłu pod nogi pasażerów i tam się zbiera. Przerabiałem to w kilku a4 i paskach b5. Silikon to najgorsze rozwiązanie bo jest na bazie octu i zżera farbę i po czasie cieknie znowu, do uszczelniania jest specjalna masa boll ja przynajmniej z takiej korzystam i nigdy nie było problemów.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z uszczelki w płynie Reinzosil nie jest na occie a dzisiaj zajme się obudowa ECU nie do konca wiem jak się pozbyć wody z wykładziny z tyłu auta faktycznie jest małe jeziorko Może faktycznie usterka zanalizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pozbyć się wody to chyba najlepiej wymontować wykładzinę i suszyć. Chyba że ktoś ma jakiś dobry, nieinwazyjny sposób... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU zaklejone ale jednak profilaktycznie ,nie uciekło tylko było mokro pod obudowa filtra kabinowego. Wykładziny suszę suszarakani do włosów i farelkami ,ciekawe jestem tych zabiegów czy to pomoże w walce z para ???A sobota się konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie , chociaż ciekło z innego powodu .Żeby osuszyć wywaliłem fotele , popuściłem mocowanie wygłuszenia całej podłogi i podniosłem ją na drewnianych

klockach żeby odessać wodę od dołu (wodnym odkurzaczem bez wody).

Potem dmuchawy z ciepłym powietrzem miejsce po miejscu (też od spodu ) , na dużo godzin.

Od góry suszenie nic nie dawało bo cała woda siedziała od dołu przy podłodze .

Tyle że ja to robiłem latem to było łatwiej niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie nie ma wody jako płynu jest tylko wilgoć Próbuje suszarka i farelkami w garażu Jedną strona już jako tako Zaraz biorę się za drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...