Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO


szogun555

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Tiptronic nie ma launch controla. Przy normalnym starcie nie będzie większej różnicy w przyszpieszeniu.

Ale w trakcie jazdy skrzynia jest zdecydowanie bardziej mulasta. Bez porówniania do S-Tronica czy np. 8 biegowych automatów ZF w nowszych BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi też siedzi konstrukcja ZF...

Czyżby BMW im więcej posmarowało, że dostali lepszą skrzynię...? :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tiptronic nie ma launch controla. Przy normalnym starcie nie będzie większej różnicy w przyszpieszeniu.

Ale w trakcie jazdy skrzynia jest zdecydowanie bardziej mulasta. Bez porówniania do S-Tronica czy np. 8 biegowych automatów ZF w nowszych BMW.

Jak dla mnie ten Tip jeździ bardzo fajnie, przy 200km/h trzyma tylko 3000 obr.min. i najważniejsze, że jest bardziej wytrzymały. Różnica w przyspieszeniu jest pewnie nie wielka, więc nie będę się podniecać ile jest szybszy S-tronic, bo to tylko samochód rodzinny. Jak będę chciał powariować, to kupie sobie GTR-a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tiptronik 8 biegowy ZF w Audi także ma lunch control np. 3.0 bitdi RS-y itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym S4 B9 wyczytałem, że będą montować klasycznego, 8-mio biegowego, tipa... w S4 B8 był S-tronic. Chyba nie jest tak źle z tą skrzynią jeśli chodzi o osiągi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, o czym dyskusja?:-) Różnica grubości lakieru? Na dsg w autach pow.100kkm trzeba uważać. Ale jeździ się przyjemniej jak tipem:-) Nie ma wrażenia jazdy paleciakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym S4 B9 wyczytałem, że będą montować klasycznego, 8-mio biegowego, tipa... w S4 B8 był S-tronic. Chyba nie jest tak źle z tą skrzynią jeśli chodzi o osiągi :wink:

Bo ładnie zwiększyli moc.

Poza tym w 3.0 TDI będzie Tiptronic.

Ale nawet w USA do 2.0 TFSI będą już montować S-Tronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, z 333KM/440Nm na 345KM/500Nm. Audi ma w ofercie S-tronic'a zdolnego przenieść 600Nm (montowany jest np. w A6 3.0TDI 272KM/580Nm)

Skrzynia w nowym S4 będzie miała oznaczenie ZF 8HP55A. Z tego co wyczytałem na Autokult powód zastosowania klasycznego automatu jest następujący:


"Zapomnijcie o przekładni S-tronic. Nie tylko Audi przekonało się, że lepszy jest 8-stopniowy automat z tradycyjnym konwerterem momentu obrotowego, ciasno zestopniowany, co umożliwia wyciśnięcie z samochodu jeszcze lepszej elastyczności i niższego zużycie paliwa. Ponadto, więcej przełożeń pozwala na spontaniczną reakcję, co w połączeniu z niezwykle szerokim zakresem maksymalnego momentu obrotowego silnika podnosi osiągi do jeszcze wyższego poziomu niż kiedykolwiek. Natomiast podczas spokojnej jazdy oddaje kierowcy do dyspozycji długie przełożenie finalne i możliwość jazdy w trybie żeglowania."




Zresztą nieważne szczegóły, najważniejsze by model jako całość był nie gorszy niż poprzednik :wink:


PS. Audi S7 (450KM/550Nm) ma S-tronic'a... raczej wykluczyć można zatem problemy techniczne (mocowe).

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z momentem polecieli na 500 Nm czyli jak w 3.0 TDI, gdzie w B8 już nie stosowali S-Tronica.

Nigdy nie wchodziłem w szczegóły jaki gdzie dokładnie jest model skrzyni.

Jak będzie taki ZF jak w nowszych BMW to spoko, jak powtórka skrzyni 8-biegowek Tiptronic z B8 to niefajnie, bo ta skrzynia jest "mułowata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Audi S7 (450KM/550Nm) ma S-tronic'a... raczej wykluczyć można zatem problemy techniczne (mocowe).

Diabeł( jak zwykle) tkwi w szczegółach. DSG DL501 która siedzi w "zwykłej" B8 ma słabsze sprzęgła, flansze na tył "wciskana", słabszą mechatronikę, i tnie niuta niesamowicie w fabrycznym sofcie. Wszystko w porównaniu do s-ki. Nie mam pojęcia co jeszcze innego jest w A7 czy w Macanie gdzie tez jest ta skrzynia. Jedno jest pewne i gwarantowane: nie dostaniecie żadnego bonusa od audi. Nawet gdyby kosztował tylko 5 centów. Moje A4 na stronicu miało ogromne problemy z E921 2.0 w dieslu i manualu :kox: FWD w multi lepiej sie bujała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zatem, że nie zdecydowali się włożyć mocniejszych sprzęgięł... albo od razu całej skrzyni s-tronic od S7 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


szacowany przyrost mocy 300KM i 440Nm

Trzecia generacja :) Tylko program to 290/420. Wyżej to...Musi się ktoś wypowiedzieć kto się zna na turbinach o jej realnych możliwościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacowany przyrost mocy 300KM i 440Nm

Trzecia generacja :) Tylko program to 290/420. Wyżej to...Musi się ktoś wypowiedzieć kto się zna na turbinach o jej realnych możliwościach :)

Podobno samym softem 300KM i 440Nm. Chyba się umówię i zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

Kto jest w stanie ogarnąć moje TFSI od a do z ? Możecie kogoś polecić ?

Mam na myśli strojenie po kablu, oczywiście z hamownią i zdjęcie limitera prędkości.

Compsport Łodz - brak hamowni.

Rogal - brak możliwości usunięcia limitera.

Dynosoft- brak możliwości zrobienia po kabelku.

Masters - nie robili takiego autka.

Edytowane przez szogun555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. CompSport w Łodzi nie ma hamowni 4x4? :o

Masz limiter do 207 km/h?

Ja planuję wybrać się do Kreatora Mocy, ale mi chodzi tylko o podniesienie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. CompSport w Łodzi nie ma hamowni 4x4? :o

Masz limiter do 207 km/h?

Ja planuję wybrać się do Kreatora Mocy, ale mi chodzi tylko o podniesienie mocy.

U mnie limiter jest ustawiony na 210 km/h

Z tego co się dowiedziałem Compsport w ogóle nie posiada hamowni w Łodzi, hamują auta w firmie zajmującej się instalacją gazową Nagaz, wysyłają oprogramowanie do Bielska i z powrotem wraca gotowiec....

Kreator Mocy średnio jest polecany.

Edytowane przez szogun555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jak program, nie jest to jakoś wielce skomplikowane. Przy grubszych modach szukałbym wyspecjalizowanego tunera.

Jakaś kpina z tym CompSportem i brakiem hamowni.

Kreator Mocy ma chociaż na miejscu hamownie 4x4. Na stronie można sobie zobaczyć że ładnych parę sztuk 2.0 TFSI (w tym te poliftowe) robili. Auta z USA i limitery to niby też dla nich nie problem.

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...