Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU 90 KM Spada temp. na postoju.


Faraday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

u mnie też spada na postoju, ale jak jadę to dochodzi do 90st, nie wiem, może przez to że mam chłodnicę wody zabitą szlamem, jak mieniałem czujnik w niej to szlam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie to samo, podczas jazdy w miarę normalnie nagrzewa się do 90 ale na postoju spada , i to dość szybko , dlatego mnie to zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem że termostat jest cały czas otwarty , ale samochód by tak szybko się nie nagrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vaga i sprawdź temperatury z czujników G2 i G62

Oba czujniki są we spólnej obudowie, tzw. czujnik płynu chłodzącego.

Jeden daje temp. na blat a drugi dla ECU.

O ile wiem to wskazania temp. nie powinny się między nimi różnić więcej niż 5 stopni (jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, te czujniki mam sprawdzić w VAG -> Engine -> Meas. Blocks i grupy 002 i 062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne,poprostu na postoju auto wydziela mniej ciepla niz pod obciazeniem i nagrzewnica zdola zbic temperature.U mnie tez tak jest i u mojej matki i u szwagra :)

Dokładnie u mnie 3x tdi w rodzinie i we wszystkich tak samo, zimą normalka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi temperatura nie spadała na postoju do czasu...uporania się z nagrzewnicą - wstawiłem nową i teraz po zagrzaniu do 90'C i daniu nadmuchu na polowe za 2-3 minuty powoli opada kreska do 78'C :D Myślę że to normalne, silnik dotarty to nie wydziela już tyle ciepła, jeszcze to 90km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki :-) Do tej pory jeździłem benzyna która potrafiła się zagrzewac w korkach dlatego zwróciło to moja uwagę :-)

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wolniej się nagrzewa i spada do 80C jak jadę 50 Km/h przez wiochę, ale może to wina też tego, że mam odpięty EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe do końca się zgodzę, egr też ma za zadanie szybsze nagrzewanie. Po zaslepieniu też mam takie anomalia poniżej -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


:a4fan:

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

Nie,to nie jest normalne. Masz uszkodzony termostat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy tu mają padniete termostaty w TDIkach ?

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny termostat wahlera zakupiony w ASO i tez tak mam. Dlatego tak się dzieje ze silniki diesla maja duża sprawność mechaniczna przy czym większość energii jest przetworzona w moc a nie liczna ilośc w energię cieplna.

http://moto-technik.blogspot.com/2012/04/dlaczego-diesiel-pali-mniej-niz.html?m=1

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że temperatura przy mocno rozkręconym ogrzewaniu spada na postoju jest ogólnie w każdym w miarę nowoczesnym dieslu normalne, mój prawie nowy ford tdci przy mocno ustawionym ogrzewaniu i ujemnych temperaturach gubi 90 stopni w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...