Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 tdi Avb głośniejszy od Avf


Mikołaj276

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na forum :)
Niedawno kupiłem Audi a4 b6 z silnikiem 1.9 tdi Avb i dopiero zapoznaję się z tym samochodem, i mam takie pytanie czy u was w środku jest słyszalny tak zwany klekot diesla ? Pytam z tego względu bo miałem okazje przejechać się taką samą a4 tylko z silnikiem avf 130km i w ogóle nie słychać jak się jedzie ze to diesel, a u mnie czy to na postoju czy podczas przyspieszania słychać ten charakterystyczny dzwięk diesla. Czy to normalne dla avb? Czy cichsza praca avf jest spowodowana inną konstrukcją silnika?
Może coś mi nie domaga w tym silniku że tak go słychać ?
Za każdą odpowiedź serdeczne dzięki.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadzony z Niemiec to raczej nie anglik :)
A jak sprawdzić ten kąt wtrysku ? I jak to wyregulować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadzony z Niemiec to raczej nie anglik :)

A jak sprawdzić ten kąt wtrysku ? I jak to wyregulować ? :)

Kąt synchronizacji na Vagu 4 grupa powinno być pomiędzy -3 a + 3. Zrób jeszcze logi pompek tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

może być kont synchronizacji (chyba najlepiej ustawić na 0 chociaż jak dasz na + to będzie ciszej ale mniej dynamicznie).
Powodów głośnej pracy silnika może być milion 200 :)

U mnie problemem były nie wymienione filtry (powietrza i paliwa) oraz problemy z układem paliwowym (pompowtryskiwacze i ich uszczelnienia)

Powodem może być też dawno nie zmieniany olej oraz poduszki silnika i skrzyni oraz wygłuszenie auta.
Wlicz to też wszystkie plastiki które mogą Ci rezonansować, to też się nawarstwia od silnika.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry wymieniłem z miesiąc temu :)

Tak to jest cicho tylko słychać ten klekot diesla a w tej a4 z silnikiem avf nawet nie słychać że to diesel jest pod maską.

Postaram się jak najszybciej posprawdzac w vagu co i jak.

Posiada ktoś jakiś manual jak to wszystko wyregulowac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVF i powiem ci że mi bardzo głosno chodzi. Wkurza mnie to już. Nie mam porównania bo nie mam mozliwości przejechania sie innym A4. Ale wiem że u mnie jest głosno. i Słyszalne jest takie ciche stukanie(całyczas jak jadę) ,a gdy wrzucę luz to to cykanie(stukanie) ucicha. Jak mu wcisne mocniej gaz i sie rozpedza to buczy głosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten avf u znajomego to chodzi cichutko jak benzyna w ogóle nie słychać ze to diesel :) a u mnie słychać ze pod maską jest diesel

U cb to może dwumas słychać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie dwumas. jest to głosny charaterystyczny dziwek diesla. na postoju na zewnatrz też jest troche głosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech raczej nie bo nigdzie nie widać żeby dmuchało.
Musze sprawdzić ten kat synchronizacji ale dopiero jutro pewnie to sprawdze tylko jeszcze nie wiem jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia stanu jeden chodzi cicho drugi klekocze jak traktor nie ma reguły jaki model silnik. Z AVB spotkałem sie jakieś 3 razy i te auta które widziałem chodziły naprawde ładnie jak na 1.9 PD.

Sprawdz synchro, ustaw najpierw na 0, potem na +2 i opisz efekty, nastepnie zdejmij pasek wielorowkowy moze to altek lub pompa robi taki hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...o czym ten temat :)

Jak przeszkadza klekot diesla to trzeba zmienić na benzynę, albo przynajmniej na nowoczesny diesel z CR. Jeśli tego mało to hybryda lub elektryczny :)

Jak jeden z kolegów wcześniej wspomniał powodów może być million, że dany egzemplarz jest głośniejszy. Jeśli dobrze jedzie, pali w normie to trzeba jeździć i nie szukać problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie co tu dużo dyskutować. 1.9 TDI z PD jest hałaśliwy i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem ten kąt synchronizacji wychodzi że jest 6.6 :o
czy to możliwe czy ja coś zle robie ?
wszedłem w engine później w meas blocks 08 , później w group wpisałem 004 i w czwartej kolumnie pokazało 6.6cf
Dobrze ja to zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kat wtrysku jest zle ustawiony to auto chodzi jakby my wszystkie zawory graly. Metaliczne stukanie. Masz taki objaw? Opisalbym to bardzo twarda praca, az nieprzyjemna do sluchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...