Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki miski olejowej 2.0TFSI BGB


Krzysztof Zieliński

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry wybaczcie, że zakładam nowy temat, ale w szukajce nie mogę nic na ten temat znaleźć. Podczas serwisu auta będę chciał zajrzeć do smoka w misce olejowej i przy okazji zmienię uszczelkę. Tu pojawia się moje pytanie czy w silniku 2.0TFSI BGB miska olejowa jest dwuczłonowa? Czy jest połączona bezpośrednio z blokiem? Z tego co słyszałem lepiej jest, jak będzie dwuczłonowa - mniej pierdzielenia i szybka wymiana.

EDIT. Proszę o przeniesienie tematu, mój błąd, nie w tej zakładce napisałem...

Edytowane przez Krzysztof Zieliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest sporo roboty z rzucaniem misy w B7 w A3 wystarczy na podnośnik a w A4 chyba tak łatwo już nie będzie, już nie pamiętam co dokładnie ale chyba wyjazd silnika lub skrzyni tylko, że ja mam Q. Rzucę Ci foto jak to w etce wygląda.

1453199130-Bez%C2%A0tytulu.jpg

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyli jest zapewne tak, jak mówił mi mój brat - trochę roboty będzie. U niego w A6 C5 to mówi, że chwila i gotowe - 12 śrub odkręca i świnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Kolego sam u siebie sprawdzałem czy smok nie jest zasyfiony i nie ma tam uszczelki. Daję się masę uszczelniającą i wszystko gra. Jeżeli chodzi o odkręcenie miski to trochę roboty jest ale nie ma z tym tragedii, wprawiony mechanik bez problemu sobie z tym poradzi :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No ale jednak jest dostępna ta uszczelka, czyli po coś musi być :P

Faktycznie idzie tam masa uszczelniająca.

Edytowane przez Krzysztof Zieliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zauważyłem u siebie wyciek oleju, zalana jest okolica filtra oleju, stawiam na uszczelkę miski... czy w quattro do ściągnięcia miski trzeba dźwignąć silnik do góry?

Druga sprawa, ten wyciek pojawił się po niedługim czasie od wymiany filtra oleju. czy mogłem zrobić coś nie tak? nowy filtr z uszczelką zakręciłem wg sztuki... czy jest tam jakieś miejsce z którego lubi się lać olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka filtra oleju może cieknac dokładnie miałem to samo miesiąc temu. Zaraz po wymianie oleju filtra i uszczelki cieklo z okolic filtra założyłem nową uszczelkę i problem znikł, mogła się trafić jakąś wadliwa lub źle się ulozyla. Mi to wygląda na to samo co u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na to samo co u mnie

u mnie wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d50b2cafa65b063a

Edytowane przez darek181289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...