Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukalem ale nie moge jakos tego znalesc co to moze byc jak przy odpalaniu zapala sie 3 razy wykrzyknik w kółku i 3 razy pika dzwiek do tego??

i wlasnie wtedy jakos slabiej odpala silnik :/

dodam ze wymienilem swiece na nowe i mam nowy akumulator, czy to moze byc cos z alternatorem ze slabe ladowanie czy cos?? bo jeszcze cos mi brzęczy z okolic alternatora...jakby lozyska czy cos...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukalem ale nie moge jakos tego znalesc co to moze byc jak przy odpalaniu zapala sie 3 razy wykrzyknik w kółku i 3 razy pika dzwiek do tego??

i wlasnie wtedy jakos slabiej odpala silnik :/

dodam ze wymienilem swiece na nowe i mam nowy akumulator, czy to moze byc cos z alternatorem ze slabe ladowanie czy cos?? bo jeszcze cos mi brzęczy z okolic alternatora...jakby lozyska czy cos...

pozdrawiam

Jest to typowy objaw padającego akumulatora, (ewentualnie problem z masą). Daj znać jaki akumulator wstawiłeś.

Przy sporym przebiegu mogły się już wysypać łożyska w alternatorze ewentualnie regulator. W przypadku alternatora BOSCH nie ma problemów z wymianą, należy jedynie zdjąć koło pasowe alternatora (w Twoim przypadku nie powinno być tam sprzęgła) i już mamy dojście do łożysk. W przypadku VALEO konieczne jest rozlutowywanie alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan naładowania akumulatora

Jeżeli w akumulatorze spadła pojemność (połączyły się cele) to napięcie będzie identyczne jak w sprawnym, jednak pod obciążeniem (rozruch) akumulator będzie miał dużo niższe natężenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze akumulator padac jak ma tydzien czasu ? :/ to chyba cos innego... czerwony wykrzyknik mrygal wczoraj sie tak raz zdarzylo i juz dzisiaj jest ok hmm dziwne

Jaki akumulator kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo u mnie cos musi byc nie tak ale nie wiem z czym bo nie ma dzwieku samego silnika tylko jeszcze cos szumi/brzęczy przy chlodnicy :confused4:[br]Dopisany: 18 Listopad 2008, 21:59_________________________________________________"01117 Generator Terminal DF Load Signal" jeszcze mam taki blad na Vagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z regulatorem napiecia alternatora. sprawdz, przewody wychodzace z alternatora, polaczenia elektryczne - zlaczki oraz wiazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma nowy akumulator i ladowanie ok a i tak w zimie po odpaleniu na zimnym silniku pipczy dodam ze jazda autem raczej po miescie.Tak chyba ma być jak bym trasę robil to by sie podladowal a tak go świece wykańczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma nowy akumulator i ladowanie ok a i tak w zimie po odpaleniu na zimnym silniku pipczy dodam ze jazda autem raczej po miescie.Tak chyba ma być jak bym trasę robil to by sie podladowal a tak go świece wykańczają

chyba żartujesz, jak masz aku w dobrym stanie i sprawny alternator to nie ma prawa " pipczeć "

proponuję udać się na pomiary ładowania do elepstryka

szkoda nowego akumulatora...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowanie mam 14,20 pod obciążeniem na wolnych obrotach,czasem myślę ze to wina akumulatora bo jest na nim kontrolka ladowania i powinna byc zielona (naladowany) a jest czarna (ładowanie).Kiedyś przejechałem 800 km. i zrobila sie zielona.Na razie pali dobrze akumulator kupalem w zeszłym roku centry wzmacniany parąd rozruchowy,może to alarm go rozladowywuje jak nie jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kontrolka łatowania ale naładowania - coś jak w aerometrze. Twój aku najwidoczniej jest niedoładowany. Poprostu myślę że jest już dość stary i jak przetwa tą zimę na następną już będzie do wymiany.

Powoli wychodzą pomysły naszych parlamentażystów z jazdą na światłach 24h/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator kupalem w zeszłym roku centry wzmacniany parąd rozruchowy,może to alarm go rozladowywuje jak nie jezdze.

aaa, ja myślałem, że taki funkiel nówka nieśmigany :wink4: przez rok dużo mogło się zdarzyć...

jak nie jest bezobsługowy to zobacz czy w celach masz elektrolit, jak brakuje to uzupełnij wodą destylowaną, tylko nie jakąś z biedronki i na małym amperażu podładuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...