Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwany zawór w AHH - silnik do wymiany jaki można wstawić ?


xDonx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stała się katastrofa w fajnym A4 z 2000r pewny przebieg 260tyś urwał się zawór wpadł na tłok i masakra - ogólnie naprawa nieopłacalna :(. Auto wygodne w super stanie, spalanie może zawstydzić nie jedno nowe autko nie sprzedam za 6tyś.. - trzeba ratować. Silnik to 1.9 90 AHH i taki bym, chciał ale trudno taki znaleźć jakieś pomysły ? Najwięcej jest 110 ale to większe koszty i nie wiem ile trzeba by zmieniać - pewnie komputer jakieś kable ?. Podpowiedzcie coś.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stała się katastrofa w fajnym A4 z 2000r pewny przebieg 260tyś urwał się zawór wpadł na tłok i masakra - ogólnie naprawa nieopłacalna :(. Auto wygodne w super stanie, spalanie może zawstydzić nie jedno nowe autko nie sprzedam za 6tyś.. - trzeba ratować. Silnik to 1.9 90 AHH i taki bym, chciał ale trudno taki znaleźć jakieś pomysły ? Najwięcej jest 110 ale to większe koszty i nie wiem ile trzeba by zmieniać - pewnie komputer jakieś kable ?. Podpowiedzcie coś.

Z góry dziękuję za pomoc.

No nie przesadzaj ze trudno znaleść ...AHH

Tu masz pogladową aukcę...

http://allegro.pl/silnik-audi-a4-passat-b5-1-9-tdi-ahh-90-ps-110-afn-i5922830110.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli dobry silnik i najlepiej w okolicy Rzeszowa żeby można było podjechać obejrzeć itd, wysyłka kurierem z drugiego końca kraju to wg mnie loteria chyba, że ktoś ma pewne źródło. Proporcje w aukcjach są dla AHH niekorzystne na allegro w silnikach kompletnych po wpisaniu AHU jest ~ 180szt a AHH 7szt na cały kraj....Najchętniej kupiłbym silnik jeszcze w samochodzie, żeby chociaż posłuchać jak chodzi i odpala dotychczasowy na dotyk... ewentualna zamiana na AHU wymaga jakichś dodatków czy wystarczy sam silnik ? ewentualnie czy da się przełożyć cały osprzęt z AHH do AHU ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm No to szukaj z forum u kogoś inny z osprzętem ..Wiadomo bedzie drozej ale wiekszy moze wybór ...i pewniej troche...Nie wiem musisz podjac decyzję sam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam po forach informacji ale o AHH nie znalazłem nic konkretnego, będzie wymieniany sam "słupek" z silników z jakimi oznaczeniami będzie pasował ?? ( jak pisałem auto to B5 po lifcie 2000r ).

Nie wiem bardzo czym się różni AHH np. od AFN ale AHH sam występuje w etce a AFN ma zastępstwo z AHH AHU AVG

Moze ktoś Ci to lepiej wytłumaczy czym sie różni ...

Ja na Twoim miejscu jeśli tak ciężko jest z tymi słupkami nie masz pewnego źródła lub nie chcesz ryzykować z aukcji internetowej to pakował bym AVG lub AFN z osprzętem i po problemie ...Wiadomo cena będzie wtedy wyższa ale i wybór wiekszy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to do avg trzeba cos tam delikatnie przerobic obudowe rozrzadu zeby pompe 107j założyć, AHH rozni sie od AVG tym że AHH ma pompe 11mm i wstryskiwacze 0,165 chyba, turbo te same.

AFN i AHU j/w + jeszcze miska olejowa bo w nich nie ma chyba czujnikow poziomu oleju.

Jak trafisz na dobry silnik i założysz swoj osprzęt to niewazne czy kupisz avg, afn czy ahu to i tak bedzie chodzil jak ahh,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w afn na bank nie ma tego czujnika oleju. Generalnie te silniki same w sobie sie zbytno nie roznia. Głowice chyba sa takie same. A moga roznic sie np rozrzadami czy takimi detalami jak rurka smarowania od turbo. Ale to masz w swoim samochodzie i wszystko da sie przerobic praktycznie. Wg mnie jeśli kupisz jakiekolwiek 1.9 VP goły słupek to twój osprzet podejdzie. Ewentualnie jakas mała przeróbka w gadżetach. Jeśli zdecydujesz sie na zakup z osprzetem to pamietaj ze twoja pompa to 11 i jej nie zmieniaj tylko pozostan przy swojej

Edytowane przez Mozgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...