Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie miasto w PL do zycia


SHITERS

Rekomendowane odpowiedzi

Śląsk jest super. Najwięcej autostrad, wszędzie blisko, stosunkowo łatwo o pracę, życie tu nie jest jakoś przesadnie drogie. Blisko w góry na narty, ciekawa zagranica.

Zamieszkac dobrze w Katowicach lub okolicy, ew. Bielsko-Biała też mi się podoba.

oo dokladnie sam zapomnialem o śląsku.

Wbrew pozorom bardzo zielony region, mnostwo parkow itp blisko gory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Łódź jest świetna dla artystów. Bardzo dużo kultury się u Was dzieje

oj to prawda - nawet Boguś Linda się z tym zgodził :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przez cale zycie dostatek zieleni, jezior, górzystych terenów, mazury, suwalszczyzna. Jest pieknie ale zycie tutaj stoi w miejscu, a czlowiek ambitny nie ma gdzie sie rozwinac. Do tego ci ludzie, wszyscy ze wsi :grin:

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przez cale zycie dostatek zieleni, jezior, górzystych terenów, mazury, suwalszczyzna. Jest pieknie ale zycie tutaj stoi w miejscu, a czlowiek ambitny nie ma gdzie sie rozwinac. Do tego ci ludzie, wszyscy ze wsi :grin:

No i wcale nie jest powiedziane, że musisz z tego całkowicie rezygnować. Nie ma nic piękniejszego od natury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug statystych

1 wawa

2 sopot

3 wroclaw

4 rzeszow

5 ostroleka

6 gdansk

7 leszno

8 krakow

9 tychy

10 poznan

Te miasta maja najlepsza jakosc zycia, brana jest praca, zarobki i warunki mieszkaniowe. Wroclaw kusi, 630k mieszkancow, fajne miasto ogolnie. :wink:

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko wez pod uwagę, że w takim sopocie ceny jak w W-wie a roboty niewiele. Plus - wiele osób to bogacze którzy pokupili tam chaty

W-wa - możesz dużo zarobić, ale za srednią krajową (którą dostaniesz na początku) dziadujesz i to dosłownie, i co tydzień do domu po słoiki bo po opłaceniu mieszkania nic już nie zostaje na żarcie.

Jakość powietrza - tu faktycznie Kraków kiepsko wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopotu nie ma sensu liczyc jako osobnego miasta, i nie pisze tego zlosliwie to po prostu "droga" plomba miedzy Gdanskiem a Gdynia, centrum rozrywki dla obu miast ze tak to ujme ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybnik polecam z miast nieco mniejszych. Bardzo ładne miasto, w okolicy sporo miejsc pracy i terenów do wypoczynku. Niedaleko do większych miast i dobra siec komunikacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomyslalem rowniez o Bydgoszczy, podobno jest tutaj calkiem spoko. Ktos coś?

od urodzenia jestem bydgoszczaninem, to co nieco mogę powiedzieć.

miasto przechodzi ostatnio okres, w którym kwitnie pod względem estetycznym.. kiedyś był syf.

szlaki komunikacyjne dobre. w ostatnich dniach uruchomiono tramwaj do największej dzielnicy sypialnianej (Fordon), także połączenie z drugim końcem miasta jest ;) jeżeli chodzi o dojazd do centrum samochodem (mówię o Fordonie, bo tu mieszkam) to nie jest źle.. choć jeśli zakorkuje się główna ulica to d*pa :decayed:

życie? ceny nie są nadzwyczaj wysokie, da się żyć. na pewno taniej niż w Warszawie, czy Poznaniu.

praca? tu się zaczynają schody. wszystko zależy od Twojego doświadczenia, studiów, zawodu. jeżeli chodzi o pracę jako rzeczoznawca.. w ogóle nie znam tej branży i nie pomogę. mamy kilka korporacji, mamy pesę (największy zakład produkcyjny w Bydgoszczy, zatrudniający najwięcej ludzi), mamy sporo firm informatycznych... w Bydgoszczy jest duże zapotrzebowanie na programistów i project managerów.. mówię to z doświadczenia, w końcu to moja branża.

jest kilka klubów, uczelnie.. także studenci też są ;) stare miasto żyje w piątek wieczorem i w sobotę wieczorem. poza tym po 20 ciężko spotkać kogoś w mieście... prędzej w galeriach handlowych ;) imprezy kulturalne jakieś się zdarzają, mamy duży, piękny park kultury i wypoczynku (Myślęcinek). do Torunia jakieś 35-40 km.

co do Torunia. studiowałem. miasto fajne na imprezy, stare miasto żyje o każdej porze roku wieczorami i w ciągu dnia. jest o niebo ładniejsze (stare miasto) niż bydgoskie... co do pracy, jest trochę zakładów, ale nie wypowiem się, które branże dominują.. po prostu nie wiem (nie licząc oczywiście centrów handlowych)

jak masz jakieś pytania co do mojego miasta to wal śmiało, postaram się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bydgoszczy to niestety ale gospodarczo jest kiepsko. Brakuje prężnych firm średniej wielkości. Jest kilka dużych firm tak jak wyżej kolega napisał: Pesa, dodatkowo, Kable, Toyco, Unilever, z firm outsorcingowych Atos, z firm informatycznych Zeto, oddział Asseco, z firm znanych Oponeo. I to właściwie wszystko. Tak jak mówiłem brakuje średniej wielkości prężnych firm. Miasto duże ok 370 tyś mieszkańców a gospodarczo do Poznania który ma 550 tyś nie ma co porównywać. Przepaść. Sam prowadzę działalność gosp. i klientów szukam w Trójmieście i Poznaniu.

Natomiast jeżeli chodzi o otoczenie miasta, wypoczynek i komunikację to jest bardzo dobrze. Wiele ładnych miejsc wokół miasta, dobrze się jeździ bo nie jest tak zakorkowane jak większe miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to się mogę wypowiedzieć jedynie co do Wrocławia. jestem tu na stałe ponad 3 i nie narzekam. trzeba jednak wziąć pod uwagę następujące rzeczy:

- komunikacja miejska moim zdaniem dobra. zdarzają się spóźnienia, ale dojedziesz praktycznie wszędzie.

- korki są i to duże w godzinach szczytu lub podczas jakichś wielkich imprez. poza tymi przypadkami jest w porządku - jak to wielkie miasta. na północy budują kolejną ekspresówkę, więc nawet mieszkając poza miastem nie ma lub nie będzie większych problemów się do niego dostać - mnóstwo ludzi dojeżdża codziennie spoza miasta

- koszty. wynajęcie mieszkania jest drogie i żeby znaleźć fajne w dobrej cenie trzeba się naszukać. większość to średnie albo słabe mieszkani i to za niemałe pieniądze, albo bardzo fajne mieszkania za jeszcze większe :) wystarczy rozejrzeć się na olx/gumtree.

to tyle z minusów. plusem na pewno są:

- rynek pracy. ogłoszeń jest mnóstwo szczególnie dla informatyków lub pokrewnych. Wrocław ma też to do siebie, że jest tutaj dużo korporacji, a co za tym idzie często wystarczy jedynie znajomość np. niemieckiego i praca się znajdzie dość szybko. mówię na własnym przykładzie. podobno brakuje tutaj mnóstwo ludzi z tym językiem. a do tego jeszcze jakieś wykształcenie i praca jest na pewno

- miasto samo w sobie jest bardzo ładne (moim zdaniem), co się przekłada na dużą ilość turystów. brzydkie dzielnice też są, ale to wszędzie.

- mnóstwo nowych budynków mieszkalnych w i poza miastem. jest w czym wybierać.

- jest mnóstwo rzeczy, które można robić typu koncerty, teatry, wielkie i mniejsze imprezy, kluby, parki, itd. itp.

ogólnie polecam, choć pochodzę z małego miast ok. 10k ludzi. mogę nawet coś podpowiedzieć jak chcesz, po prostu pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuje GUBIN :D

Blisko do Niemcowni a co najważniejsze tanie Piękne fury z małymi przebiegami w stanie idealnym :D

i niemiec płakał jak szprzedawał, do granicy gonił :D

A tak na poważnie polecam śląsk(Rybnik, Bielsko-Biała) bo do gór blisko.

Edytowane przez seba007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. Zawsze podziwiam że Pisz sobie lepiej radzi niż Łomża.

Dupowato strasznie jest w Lubelskim bo często bywam, też nie polecam. Ja bym pewnie jakiś Szczecin wybrał.

NPI zawsze sobie lepiej radzi :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź jest świetna dla artystów. Bardzo dużo kultury się u Was dzieje

Kultura przede wszystkim ;)

I wieczorny wp...... na Piotrkowskiej...nie polecam

Zdecydowanie Wro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bydgoszczy to niestety ale gospodarczo jest kiepsko. Brakuje prężnych firm średniej wielkości. Jest kilka dużych firm tak jak wyżej kolega napisał: Pesa, dodatkowo, Kable, Toyco, Unilever, z firm outsorcingowych Atos, z firm informatycznych Zeto, oddział Asseco, z firm znanych Oponeo. I to właściwie wszystko. Tak jak mówiłem brakuje średniej wielkości prężnych firm. Miasto duże ok 370 tyś mieszkańców a gospodarczo do Poznania który ma 550 tyś nie ma co porównywać. Przepaść. Sam prowadzę działalność gosp. i klientów szukam w Trójmieście i Poznaniu.

Natomiast jeżeli chodzi o otoczenie miasta, wypoczynek i komunikację to jest bardzo dobrze. Wiele ładnych miejsc wokół miasta, dobrze się jeździ bo nie jest tak zakorkowane jak większe miasta.

trochę więcej tych firm jest, tych średniej wielkości (a nawet mniejszych) również ;) wszystko zależy oczywiście od tego w jakiej branży chce się pracować.. my np. co chwilę rekrutujemy ludzi, ale znaleźć dobrego i solidnego pracownika w tym mieście.. to jest wyczyn. u nas pracują ludzie m.in. z Bydgoszczy i okolic, ze Żnina, z Torunia, z Gniezna, z Częstochowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po Polsce służbowo pojeździłem i zdecydowanie polecam 3miasto.

W Warszawie jak ktoś wyżej napisał jeden wielki wyścig szczurów i z każdym rokiem mam coraz bardziej dość tego miasta. Co do zarobków to jest loteria i duże rozbieżności.

Toruń ... chyba szybko by mi się znudził gdybym miał tam mieszkać na stałe. Często tam bywałem i tak jak Jedrex napisał stare miasto tętni życiem cały czas i to jest super. Może tanio dobrze zjeść i się napić ;) Ale poza starym miastem to chyba nie bardzo tam z atrakcjami no i z pracą słabo tak mi przynajmniej mówią znajomi z roboty.

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wrocław, rozrost gospodarczy zwiazany z budową infrastruktury sprawia że praca dosłownie sama przychodzi. Tydzień temu rozeslalem cv do 5 firm, z każdej dostałem telefon na rozmowę, w każdej pozytywny wynik rekrutacji, w końcu to ja decydowalem gdzie pójdę do pracy jak i mogłem negocjować warunki zatrudnienia czy finansowe.

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...