Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brudne klosze od wewnątrz


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z brudnymi kloszami od wewnątrz. Przez to mam słabe światła (soczewkowe mijania),odbłyśniki nie są do regeneracji. Próbował ktoś z Was wyczyścić światła od środka??Pomocy. Jeżeli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz bez rozklejania to ipa.

wyjmij projektor i wszystko co sie da i dopiero zrób płukanie.

najlepiej jednak rozkleić i porządnie wyczyścić.

Mam problem z brudnymi kloszami od wewnątrz. Przez to mam słabe światła (soczewkowe mijania),odbłyśniki nie są do regeneracji. Próbował ktoś z Was wyczyścić światła od środka??Pomocy. Jeżeli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozklejenia to jak to robić??Jakieś porady/sposoby?A później czym skleić?

Możesz rozgrzać klej suszarką, ale trochę to zajmie i nie nagrzejesz go wszędzie jednolicie (opalarką nie polecam bo możesz łatwo "zamordować" klosz, przegrzewając go punktowo. Osobiście zawsze robiłem to wkładając lampy do piekarnika w temp ok 60-75C na ok 15-20 min, potem wyjmujesz jedną, delikatnie podważasz śrubokrętem "zatrzaski" i rozdzielasz je rękami (prawie niczym Gustlik swą koszulkę "damskiego boksera" w Czterej Pancernych). Przy składaniu warto uszczelnić je sylikonem lub specjalną pastą (niektórzy tego nie robią i lampy nie parują/innym niestety tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozklejenia to jak to robić??Jakieś porady/sposoby?A później czym skleić?

Możesz rozgrzać klej suszarką, ale trochę to zajmie i nie nagrzejesz go wszędzie jednolicie (opalarką nie polecam bo możesz łatwo "zamordować" klosz, przegrzewając go punktowo. Osobiście zawsze robiłem to wkładając lampy do piekarnika w temp ok 60-75C na ok 15-20 min, potem wyjmujesz jedną, delikatnie podważasz śrubokrętem "zatrzaski" i rozdzielasz je rękami (prawie niczym Gustlik swą koszulkę "damskiego boksera" w Czterej Pancernych). Przy składaniu warto uszczelnić je sylikonem lub specjalną pastą (niektórzy tego nie robią i lampy nie parują/innym niestety tak).

lamp b5 ori valeo lub b6 valeo nie rozkleisz w piekarniku.

tyko opaarka i grzanie odcinkami i podwazanie kleju.

do kejenia zaden sylikon.

tylko klej poliutetanowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz .

za podasz jakimś linkiem do tego kleju.[emoji6]

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piekarniku nie puści, przecież ci o tym piszą.

Znajomy rozklejał opalarką.

Oj zemścił jak szewc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o sklejenie to podczas tego etapu nie ma problemów ze złożeniem (uszczelnieniem)? (typu stary twardy klej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij graty elektryczne (silnik regulacji wysokości) jedż na myjkę ciśnieniową .piana wlej do środka potrząsaj na lewo ,prawo góra dół ,porządnie wypłucz ostatnim programem i wysusz na kaloryferze sam tak robiłem i jest spoko jak coś to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij graty elektryczne (silnik regulacji wysokości) jedż na myjkę ciśnieniową .piana wlej do środka potrząsaj na lewo ,prawo góra dół ,porządnie wypłucz ostatnim programem i wysusz na kaloryferze sam tak robiłem i jest spoko jak coś to na PW.

A co z odbłyśnikami??? Od soczewki idzie wyciągnąć.A jeżeli chodzi o odbłyśnik od H7 drogowych??Nie uszkodzi się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia, ale w piekarniku tego nie rozkleisz. Ja rozklejałem bixy i trzeba niestety lampę trochę zmasakrować. Pomagałem sobie opalarką, ale głównie po to żeby poodginać plastikowe ranty, pod które wchodzi szkło.

Posklejać to możesz albo silikonem, albo klejem do szyb (najlepiej czarnym, bo go tak nie widać). Ja testowałem i jedno i drugie i nie było problemów. Ważne żeby zrobić to dobrze.

Odbłyśniki na pewno da się rozebrać (przynajmniej bixy się da) ale nie dotykaj ich niczym, bo tylko pogorszysz ich stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, po co rozklejać? Tylko po to by wyczyścić klosz od wewnątrz. Ocipieliście? :P

1. Weź woreczek ryżu albo kaszy (takie małe plastikowe woreczeki z ryżem który można kupić w każdym spożywczaku)

2. Owiń woreczek kilka jakąś tkaniną i zszyj . Najlepiej to fragmentem ściereczki z mikrofibry. Kupisz taką albo w akcesoriach kuchennych albo akcesoriach samochodowych

3. Wymontuj odbłyśnik i soczewkę

4. Nalej do klosza wody i dodaj płynu do naczyń

5. Włóż woreczek do środka przez otwór z soczewki

Ruszaj lampą a woreczek sam będzie ci szorował klosz.

Woreczek nie może być za duży, bo nie zmieści się w każdym miejscu. Zawsze możesz wysypać nieco ryżu ;)

Ja tak zrobiłem u siebie i klosze są jak nowe :).

Tylko zamiast mikrofibry wykorzystałem fragment białej koszuli, i nie zszywałem tylko owinąłem gumką od majtek :D

Ważne aby woreczek był ciężki (można nawet zrobić z żwirem :P) bo wtedy lepiej szoruje.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odbłyśnikiem od H7 drogowych??? Da się go wyciągnąć??? Może on ulec uszkodzeniu po płukaniu wodą???

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się. nigdy nie umyjesz dokładnie klosza bez rozklejania. bo będą zacieki na chromach. ipa, ewentualnie apc. do mycia kloszy. płyn do naczyń odradzam nie czysci dokładnie i zostawia smugi. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób kolegi oczywiście fajny, pomysłowy ale na kloszach od środka jest usmażony kurz i żadnym woreczkiem z ryżem tego nie usuniesz.

Ja swoje tak na prawde doczyściłem dopiero glinką do czyszczenia lakieru :) a kolega swoje w a3 delikatnie od środka przepolerował małym padem i menzerną 4k. Efekt wywalił mnie z kapci, serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się. nigdy nie umyjesz dokładnie klosza bez rozklejania. bo będą zacieki na chromach. ipa, ewentualnie apc. do mycia kloszy. płyn do naczyń odradzam nie czysci dokładnie i zostawia smugi. .

Nie będzie zacieków. Kupiłem 5litrów wody destylowanej za parę złotych i po myciu wszystko dokładnie przepłukałem.

Odbłyśniki również delikatnie przemywałem potem płukałem wodą destylowaną. Niby nie wolno tak robić, ale wtedy nie zauważyłem by chrom zaczął odlatywać.

Sposób kolegi oczywiście fajny, pomysłowy ale na kloszach od środka jest usmażony kurz i żadnym woreczkiem z ryżem tego nie usuniesz.

Ja swoje tak na prawde doczyściłem dopiero glinką do czyszczenia lakieru :) a kolega swoje w a3 delikatnie od środka przepolerował małym padem i menzerną 4k. Efekt wywalił mnie z kapci, serio :)

To zależy jak kto ma brudną lampę. Ale u mnie wyczyściło.

Nie pisałem tego, ale przed myciem zalałem do lamp wodę z płynem, obróciłem kloszem do dołu i zostawiłem na całą noc. Być może trochę to rozmiękczyło kurz i potem wszystko ładnie puściło.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy jeszcze do zmywarki dawali klosze, ale nie w przypadku Audi. Tez pomagalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...