Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowana przednia szyba


wit.s

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem opisać moje niemiłe doświadczenia z nowozakupionymi wycieraczkami.

Bardzo fajne, płaskie, zarąbiście zbierają.

Tu macie link do aukcji:

Zmieniono.

Jednak nie będę podawał linku do aukcji. Nie mam nic do sprzedającego. Wklejam zdjątko i powiem tyle, że wycieraczki kosztowały 30 zeta za szt.

wycieraczki.jpg

Uwaga!Sprzedający w porządku.Oceniam wyłącznie wycieraczki.

Jak już mówiłem- zbierają zarąbiście. Chociaż od samego początku mocno hałasowały (piski)-myślałem, że guma musi się trochę wyrobić. Nagle prawa zaczęła delikatnie co jakiś czas stukać. Dopiero po jakichś 200 km (byłem w trasie) wyminiłem tę stukającą. Stuki jak się okazało powodowane były przez plastikowe mocowanie, które było zbyt blisko szyby (ułożenie wycieraczki pod złym kątem). Lewa wyglądała na ok, ale dzisiaj po myciu autka okazało się, ze jest na całej szybie łukowata rysa.

Jaki powód?

Podejrzewam g*wnianie mocowania (te plastikowe zapinki na wycieraczce). Zawsze używałem ori (nawet przy zmianie wycieraczek) a po kradzieży (skroili mi wcześniej zakupione płaskie) musiałem skorzystać z dołaczonych do tych wycieraczek, które kupiłem. I tak mi coś świta, że te mocowania są minimalnie niewymiarowe - dlatego prawdopodobnie wycieraczka się gibie i rysuje szybę.

Post jest pisany ku ostrzeżeniu.

Kolega adamoo podesłał mi już link do aukcji z polerką do szyb, a kolega ono zaoferował swoje byłe ori na spróbowanie, więc zasadniczo wiem, w którą stronę pójść, jednocześnie ... wszelkie rady i uwagi które mogą pomóc mnie lub innym, którym przydarzy się coś podobnego, będą baardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mialem identyczna sytuacje tylko w innym samochodzie ... marki opel astra :D

zakupilem wycieraczki z tzw. lotka ... ktora jak mowil sprzedawca przy wiekszych predkosciach dociska wycieracze do szyby ... tylko nie przewidzial ze jak sie guma wytrze to ta lotka jest za nisko i rysuje :twisted: .. troche zaniedbanai z mojej strony no ale jak jeszcze w miare dobrze zbieraly to po co wymieniac ... chyba jakos tych wycieraczek byla kiepsa .. bylo to juz dawno ..

ale cale szczescie auto sprzedalem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupa z taką szybą... też mam podobny problem, tylko że u mnie lewa wycieraczka jest za mocno dociśnięta .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem latem Valeo Silenco i nie ma problemów. Swoją droga bardzo ostrożnie podchodzę do niemarkowych wynalazków na rynku. Cienkie pióra wycieraczek opracowały to tylko Bosch i Valeo, opanowały je a na ich sukcesie inni dorobkiewicze chcą zarobić kiepskiej jakości produktami i przed takimi na przyszłość ostrzegam. Podobnie sprawa sie ma z żarówkami tylu "blu vision" tylko markowe bo podróby tylko na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega adamoo podesłał mi już link do aukcji z polerką do szyb

bys sie ta widza podzielil bo szybke to mam mega wykamyczkowana...moze pomoze

no, że też od razu tego nie zrobiłem :redface:

http://allegro.pl/item161237185_super_pasta_polerska_do_szyb_samochodowych_od_ss.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mi coś świta, że te mocowania są minimalnie niewymiarowe - dlatego prawdopodobnie wycieraczka się gibie i rysuje szybę.

moze trzeba by podgiac te mocwania na ramionach wycieracek zeby scslej siedzialo

pozdrawiam

Prawdę mówiąc nie pomyślałem o tym.

Chociaż tak na prawdę problem chyba jest w szerokości :-(

Poza tym mimo świetnego zbierania - te wycieraczki zaczynająsię coraz marniej zachowywać.

KOsz im pisany i nic ich nie uratuje (no chyba, że ktoś ma ochotę to oddam za darmoszkie :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze wracam do tego tematu. otóż moja przednia szyba nie ma jeszcze nawet jednego roku a juz jest prysowana przez wycieraczkę i przeze mnie jak skrobałem zimą lód, (szyba nieoryginalna pewnie dlatego tak sie wyciera) i moje pytanie jest takie: http://allegro.pl/item161237185_super_pasta_polerska_do_szyb_samochodowych_od_ss.html czy ktos juz to testował? czy warto to kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Valeo XTRM i niema problemu sprawują sie super :D

a może ktoś wie gdzieś w okolicach poznania dobrze polerują szyby przednei mam troszke rys po poprzednim właścicielu i chciał bym je sspolerować a niechce sie sam bawić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze wracam do tego tematu. otóż moja przednia szyba nie ma jeszcze nawet jednego roku a juz jest prysowana przez wycieraczkę i przeze mnie jak skrobałem zimą lód, (szyba nieoryginalna pewnie dlatego tak sie wyciera) i moje pytanie jest takie: http://allegro.pl/item161237185_super_pasta_polerska_do_szyb_samochodowych_od_ss.html czy ktos juz to testował? czy warto to kupic?

Jakaś to metoda jest ale do przedniej szyby odraszał bym takie wynalazki z iwagi na zmniejszanie jej grubości. Podobnie stosowanie tego środka do lamp przednich - trzeba zwócić uwagę czy nie są plastikowe klosze bo inaczej nieodwracalnie je uszkodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...