Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] GTB 2056-190hp/415Nm/FMIC180/EIBACHProKit/18"RS6/ULTER90/B7Multi/S4/DP/320/LED/GREDDY by Boguc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Zdjęcie na szybko, przyda się jakieś detalingowe mycie ?

2e7142ecc3507.jpg1de4467221577.jpg

Edytowane przez boguc

Opublikowano

Czekamy na wykres. Wymień korek wlewu oleju lub uszczelkę pod nim bo puszcza. 

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, dekiel 13 napisał:

Czekamy na wykres. Wymień korek wlewu oleju lub uszczelkę pod nim bo puszcza. 

Tutaj na serii turbo + program który był robiony w VTech w 2005r - 1.5 bar
d32465ebfea75.jpg

I na GTB2056 - soft ten sam

a841affcaf131.jpg

Umyje wszystko ładnie w weekend i jeśli faktycznie puszcza to kupi się nowy, właśnie sprawdziłem to groszowe sprawy.
Chyba że taki od Audi R8 ??
SOFT pod GTB2056 - ustalić jakiś termin z Adrianem z WWE TUNING i myślę że będzie dobrze ?
W dalszej kolejności czeka mnie polerka wałka rozrządu + nowe szklanki i panewki, Krzysiek zajrzał do wałka i mówi ze do odratowania jest, zamiast za jakiś czas pakować zamiennik.
Czeka mnie też wymiana wahaczy z przodu, przy wymianie oleju i filtrów #Wsółek zajrzał przy okazji do zawieszenia i powoli coś tam trzeba będzie powymieniać.

Edytowane przez boguc

Opublikowano

Kamil fajny zestaw gratuluje moda, powiedz mi bo też mam ten sam motor i też chcę zapakować do niego GTB2056/60 + fmic , czy robiłeś coś ze sprzęgłem, czy na razie siedzi seryjny kit?  FMIC włożyłeś ten o wymiarach 550/180/65 ? 

 

Opublikowano

Od kogo masz turbinę?

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, MichałA4 napisał:

Kamil fajny zestaw gratuluje moda, powiedz mi bo też mam ten sam motor i też chcę zapakować do niego GTB2056/60 + fmic , czy robiłeś coś ze sprzęgłem, czy na razie siedzi seryjny kit?  FMIC włożyłeś ten o wymiarach 550/180/65 ? 

 

Póki co siedzi seria sprzęgło, które jeździ już u mnie od ~90tys.

Jak pójdę dalej z mocą to będzie trzeba zmieniać, dwumas już od roku daje o sobie znać ?

fmic wpadł 180 - belka delikatnie podcięta

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, trepek napisał:

Od kogo masz turbinę?

Turbo jak i montaż u chłopaków w Turbo-Spaw.

Pięknie to ogarnęli w jeden dzień.

Opublikowano
11 minut temu, boguc napisał:

Póki co siedzi seria sprzęgło, które jeździ już u mnie od ~90tys.

Jak pójdę dalej z mocą to będzie trzeba zmieniać, dwumas już od roku daje o sobie znać ?

fmic wpadł 180 - belka delikatnie podcięta

Mi na seryjnym turbo i wtryskach AL wyszło 185 KM 387Nm, więcej nie ma chyba sensu dmuchać bo oem turbina się rozleci :decayed: póki co sprzęgło również jest seryjne i jakoś sobie radzi z momentem . Mi po głowie chodzi zestaw sprzęgła od BRD+ tarcza kevlar, ale muszę jeszcze pogadać z kimś mądrzejszym na ten temat bo zależy mi na tym aby to pracowało tak jak seryjny zestaw. Fmic brałeś z FMIC.PL ?

 

Opublikowano
  • Autor

185hp na serii turbo to sporo, ile to pompuje bar ?

Wszystko ogarniali chłopaki z Turbo Spaw, turbo jak i FMIC ja tylko przyjechałem na montaż.

BRD seria sprzęgło podobno znosi 500Nm a z kevlarem to taki spokojny jeszcze zapas zostaje, ale koszt nie duży obicia i pewnie jak będę zmieniał sprzęgło to też obije od razu.

Opublikowano

Można było by pozostać też przy docisku z AVF i obić tarcze , ale w BRD docisk będzie pewnie mocniejszy , ja celuje finalnie tak w 220/240 KM , ogólnie chce żeby to był w miare bezpieczny dla tego motoru zestaw .

Wole mniej dymu niż kilka koni wiecej :)

Niestety nie zagłębiałem się aż tak mocno w temat doładowania turbiny , auto zostalo shamowane przy okazji zmiany pompek , a wykres mam w temacie.

Przed zmianą wtryskiwaczy był program na ok 165KM, po zmianie pompek bez ruszania czego kolwiek wynik podskoczył do 185KM , i pewnie gdybym codziennie jeździł tym autem to turbo już dawno by się poddało.

Opublikowano

Kamil,

Jaki koszt+robocizna jesli mozna wiedziec?

Edytowane przez Voucher

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Voucher napisał:

Kamil,

Jaki koszt+robocizna jesli mozna wiedziec?

Oficjalnie w domu 2tys ??

Opublikowano

? ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dziś trochę wysmalcowałem pod maską, może nie jakiś wielki detailing ale od razu trochę inaczej to wygląda ?IMG_20190313_233025.jpg

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana 2 wahaczy i zastanawiam się czy od razu nie zmienić amory z przodu, z serii 1BA na takie pod Eibach ProKit.

Edytowane przez boguc

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Jutro strojenie u Adriana z WWE-TUNING? zobaczymy co da się wydusić z Ori wtrysków i trochę już zmęczonego sprzęgła ?

Pytanie od razu do Was, jakie opinie macie o dystansach DYSTOM?? ?

Opublikowano

Ciekawy jestem wyniku, planuje u siebie podobny zestaw. 

Pompki masz al czy ba ? 

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, koziol992 napisał:

Ciekawy jestem wyniku, planuje u siebie podobny zestaw. 

Pompki masz al czy ba ? 

Pompki jeszcze seria czyli BA.

Albo będę podkręcał swoje albo pójdę w AL a moje na sell ?

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, koziol992 napisał:

Ciekawy jestem wyniku, planuje u siebie podobny zestaw. 

Pompki masz al czy ba ? 

Pompki jeszcze seria czyli BA.

Albo będę podkręcał swoje albo pójdę w AL a moje na sell ?

Opublikowano
2 godziny temu, boguc napisał:

 

Pytanie od razu do Was, jakie opinie macie o dystansach DYSTOM?? ?

Mogę je szczerze polecić. Używam na obu osiach i zero bicia. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 26.04.2019 o 14:18, Onyks napisał:

Mogę je szczerze polecić. Używam na obu osiach i zero bicia. 

To chyba i ja się zdecyduje ?

Co do strojenia:

Trzeba było mocno uciąć NM bo sprzęgło ślizgało się już przy 430Nm ? i finalnie zostało 193/414Nm.

Już teraz czuć mega różnice bo jest +50Nm.

Wrzucę sprzęgło BRD i będzie korekta softu.

Wg Adriana na wtryskach które mam 200hp pęknie spokojnie, zobaczymy ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.