Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złe wskazania FIS - zasięg na baku


dawidt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Uprzedzam na wstępie że szukałem już odpowiedzi na forum lecz nie znalazłem nic konkretnego.Mój problem polega na tym że komputer pokładowy FIS zle pokazuje dystans do przejechania na baku.Komputer pokazuje cały czas 2000km ,nie ważne czy bak pełny czy pusty ,reszta opcji tj spalanie chwilowe srednie pokazywana jest OK. Spróbowałem odłączyć akumulator na dłuższy czas myśląc ze coś to pomoże ,i rzeczywiście nastąpiła zmiana komputer pokazał 270km ,lecz moje zadowolenie nie trwało zbyt długo po chwili dystans zamiast maleć zaczął rosnąc sam z siebie dodając sobie 10km. I tak w przeciągu ok 10minut sam doszedł do 2000km i znów stanął w miejscu. Jeśli ma ktoś pomysł co może byc tego przyczyną lub sam miał taki przypadek to prosze od odpowiedz :) Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam kodowanie. Dziś będę się z tym bawił (lub jutro) dam znać jak rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy było na forum i nikt tego do dziś nie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek co pokazuje Ci VAG w 17-Instruments odnośnie ilości paliwa w baku. Wskazówka od paliwa opada prawidłowo ? Możesz zobaczyć też czy w adaptacjach ktoś nie majstrował i w kodowaniu licznika ;)

Jakie masz wskazania średniego zużycia na 100km w 1 i 2 menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przygodę z licznikiem, po wyjęciu bezpiecznika rozkodowałem licznik a przynajmniej jego niektóre kanały. Po kodowaniu kanału 60/61/62 licznik ożył. Złe kodowanie powodowało brak RDS-u i brak wyświetlacza biegów. Zmiana kodowania to zmieniła i już jest wszystko ok. Dziś zauważyłem, że nie działa mi jeszcze maneta od Fisa i właśnie ten cały nieszczęsny zasięg. Na 99% obstawiam kodowanie. Muszę nad tym posiedzieć i poszperać, gdzieś w którejś grupie jest jakiś błąd w kodowaniu.


Wiele razy było na forum i nikt tego do dziś nie naprawił.

Ja sie tak łatwo nie poddam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się udało.

Pochwal się wynikiem, inni skorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że jak się uda to napiszę. Nie mam kompleksu na tym punkcie, żeby się wiedzą nie podzielić ;) a uważam, że forum właśnie po to jest, żeby korzystać z wiedzy. Ja coś podpowiem, ktoś coś podpowie i tak powinno to funkcjonować :)

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że jak się uda to napiszę. Nie mam kompleksu na tym punkcie, żeby się wiedzą nie podzielić ;) a uważam, że forum właśnie po to jest, żeby korzystać z wiedzy. Ja coś podpowiem, ktoś coś podpowie i tak powinno to funkcjonować :)

I jak udało się coś wykombinować koledze ?? Ja sprawdzałem wszystko i dalej nie działa :( U mnie wszystkie wskazania na FISie działają (spalanie średnie , chwilowe ,czas jazdy itd ) tylko ten nieszczesny zasięg cały czas 2000km. I jeszcze jeden błąd zauważyłem gdyż nie działa mi powiadomienie o zużytych klockach hamulcowych .... Ostatnio skończyły mi sie klocki i zero powiadomienia , nawet odpiąlem obie wtyczki od klockow i dalej nic .Niewiem czy to kwestia dezaktywacji czy rzeczywiście coś uległo uszkodzeniu w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu posiedzieć, denerwuje mnie to bo dodatkowo mam złe wskazania benzyny i nie mogę zmienić kodowania na "standart" 128 tylko wskakuje mi 144 i po zmianie na 128 wyskakuje error. Muszę w wolnej chwili nad tym przysiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...