Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak sprawdzić stan świec żarowych?


Cilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jak sprawdzic stan świec żarowych?

Czy istnieje możliwość zdiagnozowania świec VAG'iem a jeżeli tak to jak dokładnie to zrobić i czy istnieje jeszcze inny sprawdzony i bezpieczny sposób na ich sprawdzenie?

Chciałbym sprawdziś świece żarowe (te zwykłe) i te od dogrzewacza.

dzieki za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak :wink: W testach podzespołów wykonawczych (output tests) są i świece żarowe i dogrzewanie cieczy. Tylko uwaga - robi się je z włączonym zapłonem ale na niepracującym silniku. Bo się możne niezła kiszka narobić :exclaim: Testy najczęściej idą sekwencyjnie, więc wcześniej będzie kilka innych nie związanych z tematem. Żeby mieć pewność że świece grzeją musiałbyś pomierzyć spadek napięcia dla każdej świecy osobno (tzn. pozostałe bez kapturków) jak test zaindukuje ogrzewanie. Albo np. obserwować lampkę na podsufitce. Zanim zabierzesz się za te testy poszukaj/poczytaj o nich na sieci, bo tu już potencjalnie można troszkę popsuć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcasz i podłączasz do aku, zobaczysz jak ładnie świecą, a na szybko sprawdzić czy działają ==>próbówka do aku (+) i kabelek (przynajmniej ja mam taki próbnik z kabelkiem zakończony krokodylkiem) do świec (-), jak sa dobre to jest przejscie i świeci próbówka, to samo ze świecami do podgrzewania cieczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeste jeszcze jedna prosta mozliwość - wsiadasz rano do auta włączasz lampke pod sufitem - przekręcasz kluczyk jak przygaśnie lampka to jest prawdopodobieństwo że świeczki grzeją jak nie to kabelki i sprawdzasz każdą po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeste jeszcze jedna prosta mozliwość - wsiadasz rano do auta włączasz lampke pod sufitem - przekręcasz kluczyk jak przygaśnie lampka to jest prawdopodobieństwo że świeczki grzeją jak nie to kabelki i sprawdzasz każdą po kolei

tylko tak to moga grzac 3 a jedna nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeste jeszcze jedna prosta mozliwość - wsiadasz rano do auta włączasz lampke pod sufitem - przekręcasz kluczyk jak przygaśnie lampka to jest prawdopodobieństwo że świeczki grzeją jak nie to kabelki i sprawdzasz każdą po kolei

tylko tak to moga grzac 3 a jedna nie :wink:

ale może byc tez tak że żadna niegrzeje - sposób jest tylko poglądowy i bez żadnego wkładu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety.. wykręciłem wszystkie i żadna nie świeci, nawet ciepła się nie zrobiła - wszystkie osmoloine, czy jest ważne gdzie + a gdzie - z akumulatora bo aż nie chce mi się wierzyć..

jak było -7'C to tytlko trochę silnikiem zabujało i po sekundzie odpalił, myślałem że jak jedna padnie to już będzie ciężko..

zamówiłem już komplecik BERU :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety.. wykręciłem wszystkie i żadna nie świeci, nawet ciepła się nie zrobiła - wszystkie osmoloine, czy jest ważne gdzie + a gdzie - z akumulatora bo aż nie chce mi się wierzyć..

jak było -7'C to tytlko trochę silnikiem zabujało i po sekundzie odpalił, myślałem że jak jedna padnie to już będzie ciężko..

zamówiłem już komplecik BERU :biggrin:

często gęsto w TDI palą się wszystkie świece , niewiadomo czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanko:

Załóżmy że jest mróż -10, czy mając wszystkie świece spalone TDI odpali ??

jak ma dobra kompresje i ustawiony poprawnie kąt wtrysku to zapali - bo to bezpośredni wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często gęsto w TDI palą się wszystkie świece , niewiadomo czemu

nooo, jak jedna padnie - to szybciej moze reszta ulec zagladzie chyba.

Dlatego zaleca sie wymienic wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam następny problem, świeczki wymieniłem ale mam wrażenie że nadal nie grzeją, tzn. kabelek + aku = pięknie świecą ale w silniku chyba nie bardzo.

co teraz mi pozostało - przekaźnik :question:

nawet nie wiem gdzie on jest, i ile kosztuje

czy jeden przekaźnik odpowiada za św. żarowe zwykłe i te od dogrzewacza?

może ktoś podać nr tego sterownika wg Etki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam następny problem, świeczki wymieniłem ale mam wrażenie że nadal nie grzeją, tzn. kabelek + aku = pięknie świecą ale w silniku chyba nie bardzo.

skad to podejrzenie .... :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o dokladniejsze wytlumaczenie jak sprawdzic swiece zarowe bo nie rozumiem:

wykrecic swiece i dotknac do akumulatora do(+)? ale gora czy dolem, tam gdzie zaklada sie kaputerk czy gdzie jest gwint? a druga strone swiecy polaczyc z (-) akumulatora i jak zaswieci (nagrzeje sie) to znaczy ze jest dobra?? czy tak samo moge sprawdzic te co podgrzewaja wode?? dzieki za odp, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świec to wnioskuje to stąd, że dziś było -1'C a zaliła tak samo jak na 4 przepalonych, minimalne wachnięcie a jak wykręciłem jedną i gwintem dotknąłem masy to po przekręceniu kluczyka nie zaświeciła się, nie wiem czy to było bezpieczne ale nic innego nie przyszło mi do głowy, jak pisałem czy przekaźnik jest jeden do obu rodzajów świec czy są dwa?, a i dlaczego na klimatroniku kiedy sprawdzam temp cieczy to po przekręceniu kluczyka bez odpalania silnika temperatura bardzo szybko rośnie do 30'C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega żle zrozumiał świecić to może sie kontrolka między swiecą a zasilaniemjeśli zamknie obwód,a ona to robi się bardzo gorąca i najlepiej/najszybciej/ na koncu powinna

w ciągu dwóch sekund końcówka świecy powinna najnormalniej się zaświecić, to są szybkie świece a nie z lat 80tych kiedy grzały się 10sekund..

bezpośrednio na aku świecą się ślicznie ale przez kable od silnika nie bardzo.

wezmę dziś probówkę zobaczę czy jest przejście między kablami od świec po przekręceniu kluczyka a masą bo tak podobno się to sprawdza i będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...