Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki materac?


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

pany

kompletnie się na tym nie znam

jaki materac kupić?

czytam o kieszonkowych sprężynowych, niby wydaje się to ciekawym rozwiązaniem, ale nie wiem

jakieś pianki kokosowe, cuda wianki

rozstrzał cen szokujący

od 3 stów do 1500

co kupić żeby było wygodnie ?


tu jest jakaś cud promocja - warte to coś?

http://allegro.pl/materac-140x200-kokos-9-stref-fdm-home-plus-24h-i5730555359.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś podobnego właśnie z allegro i nie polecam. Niby wziąłem twardy a już po roku wpadam w niego. Polecam ci sprawdzić jakie mają w dobrych hotelach bo oni nie pozwolą sobie na dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowym wyjściowym kryterium jest waga, i od niej należało by zacząć (dobór materaca względem swojej wagi)

Później dopiero dozbrajać wyposażenie :)

Drugim jest pewnie cena... rodzice teraz dali 1800zł za swój 160x200 i są zadowoleni.

Wcześniej mieli za 700zł i narzekali.

Myślałem że 1800zł (po targowaniu) za materac 160x200 to najwyższa półka... jednak nie... były materace nawet po 4 tysiące na sklepie.

Ja natomiast kupiłem w grudniu całe łóżko Bodzio z materacem 140x200 za 9stówek

Niby okej materac ale mógłby być ciut twardszy.

Mam małe zwyrodnienie kręgosłupa i często budzę się z bólem w łopatce.

Na starej skapiczałej wersalce tego nie było...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w tym roku w JYSK materac i jestem zadowolony.
160x200 GOLD s90, materaz twardy ale wygodny , trzeba położyć się i sprawdzić , nie polecam zakupów przez neta.
Materac musi być średnio twardy lub twardy, zależy sporo od wagi osób na nim leżących :)

"Mam małe zwyrodnienie kręgosłupa i często budzę się z bólem w łopatce."
Przy problemach z kręgosłupem dobór materaca jest szczególnie ważny, nawet jak kręgosłup wcześniej nie dawał o sobie znać, to przy miękkich materacach komfort spania a zatem i budzenia się rano może drastycznie się obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do sklepu z tego typu rzeczami i się połóż na każdym.

Póżniej poszukaj na necie.

My jak wyjeżdzamy gdziekolwiek to wracając i sypiając na naszym materacu dochodzimy do wniosku że lepszego nigdzie nie spotkaliśmy.
Zdecydowaliśmy się na materac perdormire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dobór odpowiedniego materaca to temat rzeka ...

Absolutnie nic nie kupuj dopóki nie przestestujesz różnych rodzajów osobiście!

Zwłaszcza jeśli masz jakieś zwyrodnieniowe sprawy z kręgosłupem.

Zlokalizuj w necie salony sprzedające różne marki (polskie też są b. przyzwoite!)

Przetestuj różne rodzaje, rozmiary i twardości materacy.

Generalnie do wyboru masz:

- sprężynowe (tzw. bonelowe)

- piankowe w tym:

z pianki wysoko-elastycznej i termo-elastycznej

- lateksowe

Sprężynowe będą na pewno sztywniejsze, są też cenowo najtańsze.

niestety sprężyny po czasie mogą ulec uszkodzeniu.

W grupie piankowych masz dostępne różne wykonania, materiały i twardości.

Materace z pianki wysoko-elastycznej znakomicie dopasowują się do ciała, odprowadzają ciepło i zapewniają "neutralną" pozycję podczas snu.

Są cenowo średnią półką od ok. 800 pln do ok. 2,5 tys

Z kolei termo-elastyczne są najdroższą kategorią: reagują na temperaturą ciała i najlepiej dopasowują się do jego kształtu, oddychają, najlepiej odciążając kręgosłup podczas snu.

Nie każdemu jednak odpowiadają.

Kładąc się na taki masz wrażenie jakbyś się zapadał ... Nie powinno się też na nich siedzieć, zwłaszcza po jednej stronie!

Ceny od ok 2.5 tys. do nawet kilkunastu tys...

Są też tzw. lateksowe (chyba w tej kategorii są te z kokosem, o których piszesz)

Myślę, że Twoje potrzeby w zupełności zaspokoi materac z pianki wysoko-elastycznej.

Raczej średnio-sztywny lub sztywny.

Nie będę Tobie sugerował marek ani robił żadnej reklamy.

Przetestuj różne typy osobiście a potem ewentualnie zamów odpowiedni w necie bezpośrednio od producenta :wink:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zdecydowaliśmy się na materac perdormire.

no już po cenach widać, że to nie może być byle co .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli chcesz doznać szoku cenowego to zobacz Tempur :D

Pozdrawaim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli chcesz doznać szoku cenowego to zobacz Tempur :D

Pozdrawaim!

Ktoś wspomniał coś o szoku cenowym ? Proponuje sprzedać auto i dom :D

http://deluxe.trojmiasto.pl/W-Trojmiescie-sprzedano-lozko-za-365-tys-zl-n72596.html

Ja osobiście mogę polecić Włoskie materce firmy Lanaflex.

http://www.lanaflex.it/prodotti/1_prodotti

Edytowane przez Deko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw: Tylko wypróbowane osobiście! W łóżku spędzasz niemal polowe życia. To bardzo indywidualna sprawa.

Jak masz możliwość to:

http://www.schlaraffia.de/produkte/matratzen/geltex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam materac z pianki wysoko-elastycznej i termo-elastycznej tzn. z jednej strony taka a z drugiej taka, dokładnie nie pamiętam ale chyba 15+6cm.
Termo wydaje się być miękka a wysoko-elastyczna twarda więc można sobie odwracać co kilka miesięcy ( a nawet powinno).

Przed zakupem odwiedziłem kilka sklepów i przeczytałem chyba cały internet na ten temat.

Ogólnie dobrego materaca do 500zł nie kupisz ale za ok 1000zł jak dobrze poszukasz to kupisz jakość na b.dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro możesz kupić jak już sobie gdzieś na nim poleżysz.

Idź do dobrego sklepu, w Warszawie jest tego trochę, doradzą Ci, poleżysz i ... nie żałuj pieniędzy.

Ja z 10 lat temu wydałem 1,5 kPLN na materac, który dobrałem pod siebie - nie za twardy, nie za miękki (nie pamiętam jakie bajery ma w środku) ale na wygodniejszym (dla mnie) jeszcze nigdzie nie spałem.

A waga, preferencje, sprawy kręgosłupowe itd. mają znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest rzeczywiście ogromne pole do popisu. Po pierwsze, z miejsca odrzuciłabym firmy, które zajmują się produkcją wszystkiego i niczego, czyli np IKEA. Najlepiej materac kupić od producenta, który zajmuje się produkcją wyłącznie materacy. Z lepszych firm, które znam to np Hilding, Bedding.  Osobiście wybrałam dla córki jeden z materacy właśnie Hildinga w bardzo przystępnej cenie, poniżej 150 zł w promocyjnej cenie. Był w nim kokos i elastyczna pianka. Materacyk jest przewiewny, wytrzymały i wygodny (to model "Kołysanka")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być również o wiele droższe materace. Widziałęm materace  i po 100 tys złotych aczkolwiek moim zdaniem jest to spora przesada ponieważ za 1500 zł można sobie kupić już naprawdę porządny.Podobnie jak osoba powyżej warto jets zdecydować się na firmę, która specjalizuje się konkretnie w produkcji materacy, ponieważ będzie to znacznie lepsza jakość i takie materace będą najzwyczajniej w świecie lepszej jakości. My zdecydowalismy się na materac spręzynowy od sembelli. Wygodny, średnio twardy. Czyli taki jak chcieliśmy  http://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/

Edytowane przez krl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...