Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 1Z Jakie załozyc turbo?


Łukasz Dras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, planuje modyfikacje przy aucie i chcial bym sie dowedziec jednej rzeczy, mianowicie jakie turbo najlepiej załozyc ?

Doszły mnie słuchy, ze ludzie zakladaja od Transportera t5 2.5tdi poniewaz pasuje razem z kolektorem ,czy to prawda ?

Nastepnie tez dostałem informacje ze od 2.0Tdi ( Passat b6 ).

Planowana moc okolo 200km , wtryski 216, intercoller wiekszy no i wydech 2,75cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa z 1z nie puści cię na taką moc dorzuć 11nastkę na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pod 200 koni polecają gtb17 z 2.7tdi i taką turbinkę mam zamiar wrzucić. Jest trochę przeróbek, ale efekt rekompensuje wszystko. Na tą moc możesz też zapodać turbo z 2.0tdi BRD, pasuje bez kombinacji, ale krążą ploty, że kultura pracy brd może myć stopy gtb.

A co do tej pompy to faktycznie musisz kupić wydajniejszą, bo ta nie ogarnie takiej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą moc możesz też zapodać turbo z 2.0tdi BRD, pasuje bez kombinacji

do 1Z turbo z BRD podejdzie bez kombinacji ?? ciekawą masz teorie :facepalm:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/17774-b5-ahu-wymiana-turbiny-w-ahu-na-awx-lub-afnahhbrd/

poza tym dobrze zrobić 1Z na 200PS to finansowo wyjdzie tyle co Twoja b5tka jest warta (albo i więcej)

Edytowane przez lapek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


do 1Z turbo z BRD podejdzie bez kombinacji ?? ciekawą masz teorie

Byłem pewien, że 1z i afn mają taką samą budowę. Jeżeli nie podchodzi bez kombinacji to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1Z turbo z BRD podejdzie bez kombinacji ?? ciekawą masz teorie

Byłem pewien, że 1z i afn mają taką samą budowę. Jeżeli nie podchodzi bez kombinacji to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

1Z ma turbo WG, a AFN VNT. Jeśli miałyby taką samą budowę to miałyby taki sam kod silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj z 1z tanio i w miare ok wychodzi dać 11 pompe 216 wałek sdi i turbo z cytryny.

Napisz do kolegi baca2309 i zapytaj sie od czego dokładnie te turbo wejdzie.

Co do 1z pamietajmy ze tam jest inny układ i tak jak kolega zaznaczył zeby to ugrać to ładna sumka sie nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wstawić turbo z VNT trzeba zmienić komputer,n75 i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Przy takiej mocy będziesz musiał wsadzić dodatkowo jakieś mocarne sprzęgło(bo myślę, ze nawet to z 1Z nie wytrzyma). Co do modyfikacji 1Z na 200km to jak dla mnie jest to zarznięcie tego silnika. Pojeździsz na takich modyfikacjach 80 tys i silnik padnie a na modyfikacje wywalisz minimum 5 tys złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć tam 200km i żeby to było bezpieczne to chyba trzeba mieć dół z silnika pd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziakował za informacje :) Wiec moze podpowiecie co by mozna było zrobic zeby jakos to optymalnie jezdzilo i zeby uzyskac odpowiednia moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski 216 + program- wyjdzie gdzieś 120-130 km i z 280Nm i jak na ten silnik nie ma co wymyślać bardziej bo to już będzie żyłowanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jak jest zdrowa to 165KM? Ktoś by musiał potwierdzić.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jak jest zdrowa to 165KM? Ktoś by musiał potwierdzić.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Marne szanse na takie moce , no chyba ze jakies DUZE wtryski , ale to bez sensu jak mozna kupic za grosze wydajniejsza pompe od AFN-a Edytowane przez spanky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że zecior ma taką samą pompe jak AFN :]

Pisałem o pompie AFN, ale jak 1Z ma 9mm i nieco mniejszą fale to 165KM nie da rady.

Przy 216 da jeszcze rade o ile z mocą się nie przesadzi, ale przy wtryskach 230 nie da rady podlać tyle ropki.

Jak wymieni turbo, to go bedą wtryski blokować, jak wymieni wtryski to pompa... cóż, żeby wykrzesać moc z zeciora to mody szarpią po portfelu.

O ile autor bedzie uderzał w moce 160-170KM w tym silniku.

Najlepiej cena/wydajność wychodzą wtryski 216 + program, jak majkel napisał

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będzie poprawiony, już wszystko dogadane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będzie poprawiony, już wszystko dogadane :P

Wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...