Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Słyszalny, głośny świst turbiny (po zakupie było cicho)


sngsnow

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE MOJA TURBINA ZACZELA PRZY DODAWANIU GAZU SWISZCZES CO POWINIENEM ZROBIC CZY WYMIENIC JA?

* czy czytałeś regulamin ? w newbie zadałeś pytanie o turbinę, tutaj źle nazwałeś wątek i piszesz WIELKIMI LITERAMI - wszystko niezgodne z regulaminem forum. Dodatkowo nawet nie jesteś w stanie określić w profilu auta, którym jeździsz (AVF nie było w B5 i jeszcze z 1999 roku). Bardzo proszę zapoznaj się z regulaminem - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to czy turbina bedzie swiszczała czy nie to reguły nie ma..., znam przypadek gdzie ten dzwięk pojawił sie przy nowej (regenerowanej) turbinie, a na starej była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też świszczy i to mocno :naughty: Dodam że w kacie jest rurka :kox: Oliwki nie pije, logi robiłem i jest bardzo dobrze więc czym się martwić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc, moze. twoje ucho osluchalo sie z silnikiem i teraz wychwytujesz odglos pracy turbiny.

natomiast turbina z bezglosnej moze zaczac wydawac dzwieki, w sytuacji gdy uszkodzeniu ulegnie wirnik albo turbiny albo kompresora- moga wystapic pekniecia oraz deformacje zmieniajace ich aerodynamike prowadzace do wydawania przeroznych dzwiekow.

zwracaj uwage na zuzycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi świszczy na luzie,jak włączę silnik(nie od razu tylko po kilkunastu sekundach) , im większe obroty tym cichnie-tak przy 1700-1800 obr. i nie świszczy...dopiero jak bez gazu stoi to świst(typowo powietrzny słychać)

żadnych błędów na kompie, śmiga idzie ładnie...i nie wiem właśnie czy się martwić czy się zluzować;)

może ktoś tak miał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE MOJA TURBINA ZACZELA PRZY DODAWANIU GAZU SWISZCZES CO POWINIENEM ZROBIC CZY WYMIENIC JA?

Jeśli tak nie było a jest, to masz dziurę w dolocie. Szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co myślicie o tym.. w czasie jazdy turbinka gwizda normalnie, jest ok. Na postoju na biegu jalowym czasem sama sie tak załączy ze gwizda, a jak dodam mocniej gazu zeby przegazowac to zaraz cichnie i znowu nie slychac. Jak sprawdzic czy z turbiną jest wszystko w porządku i czy ciągnie tak jak powinna? Mam wrazenie ze jak dochodzi do 1900 obrotów to lekko zamula :/

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...