Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlacz w liczniku


Kala26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wyświetlaczem lcd na liczniku. Jest tak jakby rozlały się piksele. Da się to naprawić czy konieczna jest wymiana całego licznika??

PS. czy to prawda że wyświetlacz się rozlał ponieważ licznik był kręcony i po prostu coś nie wyszło?

Jeżeli temat jest w złym miejscu, to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czerwony to zawsze możesz zrobić moda na kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie licznika nie ma nic do tego :D Co ma piernik do wiatraka. Można wymienić sam wyświetlacz. Każdy elektronik Ci to zrobi, albo sam jak masz troszkę zdolności manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qs1e3b.jpg

na fotce widać co i jak jest uszkodzone. Może jest ktoś w okolicach Ostrołęki kto mógłby mi to naprawić?

Ps. znajomy mechanik mówił, że te uszkodzenie jest skutkiem tego że ktoś coś kręcił przy liczniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie wygląda jak uszkodzenie mechaniczne. Licznik musiał być już rozbierany. Kazdy elektronik Ci ten wyświetlacz przelutuje. Licznik sam w 5 min. wyjmiesz. Kierownice opuszczasz na regulacji calkiem a dół, tą długą plastikową blende miedzy przyciskiem Mode i Check pociągasz do siebie jest tylko na spinkach

Po prawej i lewej stronie masz śrubki. Wykręcasz je i licznik ciągniesz lekko do siebie, odpinasz po prawej tylnej stronie taką podłużną wtyczkę i wyciągasz całe zegary. Koniec filozofii.

Prawdopodobnie nawet nie będzie trzeba lutować bo wyświetlacz w B6/B7 jest na taśmie wpinany.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostrołęce jest ktoś kto naprawia liczniki. Poszukaj na "moja ostrolęka" i olx. Widziałem takie ogłoszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałam te ogłoszenia, nawet dzwoniłam ale gościu mówi że nie opłaca się tego wymieniać tylko wymienić cały licznik.. :/

lukaszooo masz może wyświetlacz na sprzedanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wymieniać tyle, że trzeba kupić używane liczniki ze sprawnym wyświetlaczem bo sam nowy wyświetlacz jest rzeczywiście drogi (ok. 400 złotych). Liczniki używane dostaniesz już za 100 zł na alledrogo. Podmieniasz sam wyświetlacz z używki i po problemie.

Zegarów nie da się o tak wymienić bo trzeba będzie speca od immobilizerów i trzeba kodować i klucze też bo nie zastartujesz auta. Immobilizer siedzi właśnie w liczniku i bez gościa, który ma sprzęt i wiedzę do zczytania pinu z Twojego licznika i wpisania go do nowego i później zakodowania kluczy nie ruszysz autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukam wyświetlacza i kogoś kto mi to wymieni :-) dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam jedno pytanie - czy wyświetlacz z licznika od anglika będzie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Różnica jest tylko w monochromatyczny i kolorowych. Ty masz monochromatyczny i taki musisz kupić. Wyświetlacz 72x96 pixel 62x74mm 24Pin

http://www.maxi-dot.sk/en/audi/348041-audi-a4-rb4-lcd-display-monochromatic-2002-2007.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam inny problem nie świeci mi dioda i kontroli trakcji otworzyłem licznik i widać jak dioda jest urwana myślałem żeby kupić obojetnie jaki licznik i przełożyć ta płytkę z diodami jest to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam inny problem nie świeci mi dioda i kontroli trakcji otworzyłem licznik i widać jak dioda jest urwana myślałem żeby kupić obojetnie jaki licznik i przełożyć ta płytkę z diodami jest to możliwe??

Nie bo to taki sam efekt jak podmiana licznika. Bez PINu nie ruszy.

Daj jakiemuś elektronikowi do przelutowania diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...