Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z autem po zakupie


michaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, na wstępie chchciałem zaznaczyć że jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum, lecz sytuacja która mi się przytrafiła zmusza mnie do zasięgnięcia opinii. Może ktoś z was spotkał się kiedyś z taką sytuacją. Dokładniej chodzi mi o zakup auta (audi a4b6) z rąk handlarza w czerwcu zeszłego roku. Auto kosztowało mnie prawie 22 tysiące mimo że jest to rocznik 02' , nie przeszkadzała mi cena gdyż wiem ze za naprawdę zadbane egzemplarze trzeba wyłożyć spore pieniądze :) autko miało przebieg 180 tys km , sprawdzałem w aso historie auta i wyszło ze może być to przebieg rzeczywisty gdyż ostatnia wizyta auta w serwisie była datowana na rok 11' i stan licznika wynosił 123 tysiące km. Pokusilem się więc na kupno tego konkretnego auta czyli Audi A4 B6 130 km 2002 rok produkcji. Tydzień temu udałem się do mechanika ze sporadycznymi problemami przy odpalaniu a mianowicie nie pasowała mi nierówna praca silnika. Przechodząc do sedna sprawy , mechanik po przejrzeniu bloku silnika w ultrafiolecie trafił na jego rocznik który był datowany na 98 rok i kod AJM bodajże. Silnik ma przebieg powyżej 400 tysięcy km , gdyż są w nim wyeksploatowane części typu głowica , szklanki od zaworów i wiele innych. To są słowa mechanika który wykonywał u mnie regulacje zapłonu oraz wymienial uszczelki na pompowtryskach. Ogólnie jedna wielka rzeźba pod maską o której nie mogłem się zbytnio dowiedzieć przy zakupie gdyż silniki nie różnią się wizualnie od siebie zbytnio. Moje pytanie brzmi : co z tym fantem zrobić? W poniedziałek planuje udać się do radcy prawnego w celu zasięgnięcia wiedzy odnośnie prawa i regulacji z tym związanych. Mieliście kiedyś podobna sytuacje ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli osoba która sprzedawała mi auto robiła to przez swoją firmę i wystawiła mi fakturę ? Zapomniałem dodać.

Tak to jest kupić auto od handlarza , masz nauczkę. :kox: W komisie kupiłeś?

Od osoby zajmującej się sprowadzaniem aut z zagranicy czyli w skrócie od handlarza. Czy był to komis , nie wiem. Chłop zajmuje się tym sam. Nie ma placu jak typowy miras z autohandlu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie nie udowodnisz jego winy.

Radca prawny nic ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie nie udowodnisz jego winy.

Radca prawny nic ci nie pomoże.

Eh, brak mi słów na takich ludzi. Człowiek niemałe pieniądze daje za coś i liczy ze wszystko będzie okej a okazuje się ze i tak wykrecą mu numer. W każdym bądź razie odradzam kupna aut w Elblągu , może nie u wszystkich. Ale na pewno chłop który sprzedaje "laleczki" robi wały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Przed kupnem trzeba dobrze sprawdzić to, co się kupuje.

Nie zrobiłeś tego i stąd teraz te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Przed kupnem trzeba dobrze sprawdzić to, co się kupuje.

Nie zrobiłeś tego i stąd teraz te problemy.

Fido , nie każdy jeździ z lampa UV i nie ogląda silnika z każdej możliwej strony. Nie wątpię że zrobiłem wtope aczkolwiek udałem się przed kupnem do mechanika ocenić stan auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Z mojej strony to tyle, więcej nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poruszenie tematu :)

Jeszcze jedno pytanko , co sądzicie o stronie autoprawo.pl ? Jest tam temat odnośnie ukrytych wad i roszczen z tego tytulu. Zaraz podam link który rozwija tą kwestię.

http://maszprawo.org.pl/2013/06/samochod-z-wadami-kiedy-nieuczciwy-sprzedawca-odpowie/

Edytowane przez michaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poruszenie tematu :)

Jeszcze jedno pytanko , co sądzicie o stronie autoprawo.pl ? Jest tam temat odnośnie ukrytych wad i roszczen z tego tytulu. Zaraz podam link który rozwija tą kwestię.

http://maszprawo.org.pl/2013/06/samochod-z-wadami-kiedy-nieuczciwy-sprzedawca-odpowie/

Po co pytasz o to samo? Kogo chcesz przekonać, że coś uda Ci się ugrać? Z wadami ukrytymi można powalczyć ale nie rok od zakupu auta. Zaliczyłeś wtope i po sprawie.

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcę poruszyć tą kwestię , w artykule jest jasno napisane ze czas nie gra roli. Nikogo nie chce przekonywać , jedynie staram się wyczerpać temat do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udowodnisz sprzedającemu że coś grzebał przy tym silniku.

Stwierdzi,że sam nieudolnie naprawiałeś silnik i teraz chcesz oskubać go z kasy.

Co innego gdyby to było do miesiąca po zakupie a nie rok czasu.

Także powtórzę co przedmówca.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarzowi tez nie udowodnisz ze to on przełożył silnik, mógł to zrobić poprzedni właściciel. Sprawa nie do wygrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko jedno zastanawia - czy to było jedyne Audi a4 w którym Ty siedziałeś?
nie czułeś że gorzej "ciągnie" niż pozostałe 130 konne?

a może kupiłeś pierwszy z brzegu, bez sprawdzania innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM ma 115 koni i to czuć w porównaniu do 130 .

i na dodatek te silniki nie maja dobrych opinii.\

teraz to nic ci nie pozostało jak zmiana na silnika na taki kod jak jest na wlepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki może to głupie pytanie ale co ma ultrafiolet do kodu silnika?bo rozumiem że ktos odczytał z tą lampą (czy jak to tam zwał) kod silnika..w b5 jest to jakos inaczej znaczone niż w b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, gdzie można sprawdzić kod silnika na silniku (oprócz wklejki na obudowie pasku)

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień silnik. Taniej cie to wyniesie niż ciąganie się po radcach prawnych i sądach. Miałeś po prostu pecha i pewnie nikt by nie zauważył, że silnik był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...