Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniony Climatronic z 8DO ... na 8LO 


Maciekkk1531

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanko. Zmieniłem climatronic z 8DO 820 043H(wklęsłe przyciski) na 8LO 820 043B (wypukłe przyciski).

I chciałem teraz się zapytać. Czy ten nowy panel climatronic nie spali mi silniczkow nawiewów? Ponieważ słyszałem ze ten mowy panel daje napięcie 12V zamiast 7V.

Jak to z tym jest?

Oraz nie działa mi klimatyzacja.

Na Vag'u wyświetla mi takie błędy:

00792 włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 przerwa lub zwarcie do masy( gdzie on sie znajduje??)

001297 czujnik temperatury nawiewu na nogi G192 przerwa lub zwarcie do plusa

001296 czujnik temperatury środek G101 przerwa lub zwarcie do plusa

Wszystko przed zmianą climatronic'a działało. Klimatyzacja się załączała i również działała.

Słyszałem że trzeba pozmieniać kabelki we wtyczkach ale nie wiem które? Orientuje się ktoś jak to zrobić? Aby klimatyzacja zaczęła działać oraz czy nie popale tych silniczków nawiewów?

Edytowane przez Maciekkk1531
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to działało, przedliftowy panel potrzebny ( 8D0 ). Po co go zmieniałeś?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z ustawieniem temperatury a jak go rozebrałem to było już coś grzebane i lutowane. Tryb Auto wogole nie działał na tamtym climatronicu. Ale niestety nadal go mam w samochodzie. Tamten wyjąłem bo by mu popalił silniczki nawiewu całkowicie oraz klimatyzacji nie załącza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to działało, przedliftowy panel potrzebny ( 8D0 ). Po co go zmieniałeś?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

nie gadaj bzdur polift działa świetnie w przedlifcie jak miałem 1 din to miałem klimatronik z polifta i teraz jak mam 2 din też mam klimatronik z polifta i wszystko śmiga.

Miałem problem z ustawieniem temperatury a jak go rozebrałem to było już coś grzebane i lutowane. Tryb Auto wogole nie działał na tamtym climatronicu. Ale niestety nadal go mam w samochodzie. Tamten wyjąłem bo by mu popalił silniczki nawiewu całkowicie oraz klimatyzacji nie załącza :/

gdybyś odrobine poszukał na forum jest opis co trzeba zrobić żeby to wszystko działało. Klimatronik popali śilniczki ale głupota :polew:

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś przerabiane chyba? P&P u mnie Nie działa poliftowy tzn działa ale nie włącza sprężarki i sypie błedami (u kolegi w polifcie ten sam dzialal 1100)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest możliwość sprawdzić po numerze vin jaki powinien być panel klimatronika ?? Moja autem jest z 1998 roku, kupiłem nowy panel bo w starym miałem uszkodzony wyświetlacz, nie popatrzyłem na numer, w między czasie stary gdzieś zaginął i teraz mam nie działająca klime. Błędy jakie mam to błąd 00792 - włącznik ciśnienieniowy w układzie klimatyzacji a drugi 01296 - czujnik temperatury powietrza nadmuchiwanego.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8DZWA130392

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie da się jednoznacznie ustalić tego panelu, opcje są 2: 8L0820043D lub 8L0820043E ze wskazaniem na ten pierwszy, chociaż wydaje mi się, że oba powinny hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwilę żeby zajrzeć i mam ten panel z końcówką D, okazało się że uciekł gaz i dlatego pokazał się błąd wyłącznika ciśnieniowego ale mam dalej błąd czujnik temperatury wewnętrznej,. Czy to chodzi o ten czujnik co jest wklejony za tą kartką?? Jak się do niego dobrać??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez problem z tym nowszym panelem. Nie zalacza sprezarki. Co zrobic aby to hulalo ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez problem z tym nowszym panelem. Nie zalacza sprezarki. Co zrobic aby to hulalo ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jutro śmigam do elektryka, możliwe że coś podpowie, bo błędy mam chyba te same, sprawdziłem dzisiaj w vagu measuring blocks i na dwóch czujnikach wewnętrznych (G191 i G192) pokazuje mi -53 i -59 st C. Jak się czegoś dowiem, wieczorem napiszę

Dzisiaj sprawdziłem na panelu klimy z numerem 8D.... i innym 8L..... i uwaga uwaga, na 8D wszystko z miejsca bez problemu ruszyło, żadnych błędów ani na klimie ani na vagu, wszystko śmiga, 100 złociszy i po robocie. Na pewno da się zrobić, żeby ten nowszy też działał, ale czy aby na pewno gra warta świeczki?

Edytowane przez artvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...