Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Blaszka nie koniecznie, to raczej ta guma....pewnie się wyciera i nie jest odpowiednio sztywna, przez co słychać te stuki - to teoria, a co pokaże praktyka to tylko wymiana przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie stabilizatora? Ktore to na tum schemacie? Ta blaszka mocujaca ta gumke o ktorej rozmawiamy?

Ja to czasem czuje az na plecach jak sie przenosi przez nadwozie.

Łącznik stabilizatora, źle nazwałem trochę ;-)

http://imged.pl/lemforder-lacznik-stabilizatora-tyl-audi-a4-b6-b7-2-7077040.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dzwięki z przodu jednoznacznie ustały po wymianie łączników stabilizatora...może to jest właściwy trop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu, mam identyczny problem tylko że mam zawieszenie 1BE. Dziwne stukanie z tyłu raczej po dziurach przy większej prędkości tego nie słychać tylko własnie przy ruszaniu bądź hamowaniu. Strasznie mnie to denerwuje. Byłem nawet przed zimą z tym w HPA Rzeszów posprawdzali wszystko i nic. Jedynie co to była mowa o wyżej wspomnianych gumach na drążku. Ale jakoś to widoczne czy wyczuwalne nie było. Do tej pory nic z tym nie robiłem. Szukając dalej przyczyny na przeglądzie okazało się że tylne amortyzatory mają po około 47 % i rzeczywiście przy większych nierównościach wpadają w delikatną wibracje i huśtanie. W domu odkręciłem sobie jeszcze koła i sprawdzałem te amorki wizualnie i okazuje się że odboi już prawie połowy nie ma. Wszystko wskazywałoby na to, że to jest przyczyną. Ale po przeczytaniu tematu wymiana ich chyba nie pomoże. W każdym bądź razie muszę kupić amorki i pytanie czy ktoś się orientuje jakie potrzebuje do zawieszenia 1BE? Mam nie czytelne oznaczenie amorków. Przy okazji wymienie też te gumy . Piszcie może komuś udało się uporać z tym problemem.


Numer amortyzatora już znalazłem w załączonej Etce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wczoraj te gumy, zdam relacje czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czekam oby to było to . U mnie na zakrętach przy małej prędkości jest to słyszalne. Dzisiaj się wsłuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, przy ruszaniu i hamowaniu pukanie i slychac tylko przy malych predkosciach. Tez mam zamiar sie za to wziac ale jesli ktos by mnie nakierowal bylo by prosciej. Zawias mam 1be caly tyl jeszcze w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło, dalej jak stukało tak stuka. Także u mnie to nie było od gum stabilizatora.

Przynajmniej mam nowe, tamte były od nowości nie wymieniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w tygodniu robił wahacz przód,dolny- tylny, oraz łączniki stabilizatora tylnego. Może to coś przyniesie, bo szczerze mówiąc mam już dość tych stukow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zamiast tych gum obstawiałbym łączniki stabilizatora tylnego. Może to prędzej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się długo męczyłem z tym stukaniem i nie mogli dojść co to stuka.

Później podczas robienia przeglądu diagnosta powiedział że łącznik stabilizatora tył (jedna strona miała straszny luz)

Jak odkręcił mi mechanik łącznik to rozpadł mu się w rękach :facepalm:

I pukało głównie przy cofaniu i gdzieś przy hamowaniu przy niskich prędkościach.

Podczas jazdy nawet na przejeździe kolejowym była cisza :huh:

Więc chłopaki pojedźcie na stację dajcie 20 zł za diagnozę i sprawdźcie zawias, zwłaszcza łączniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą diagnozą to nie jest tak malinowo....ja jestem po dwóch. Pierwsza to wahacze gorne - 1200 poszło z portfela i dalej stuka. Druga diagnoza, to wahacz banan.....w środę wymieniam. Łączniki kupiłem profilaktycznie, być może wymiana coś wniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz jedno i drugie w tym samym czasie? :) Bo jak tak to nie będziemy wiedzieli co pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to daj znać proszę co z tego wyszło ;) Trzymam kciuki żeby któryś z pomysłów pomógł naprawić stukanie.

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a pęknięty w pół odbój amortyzatora może stukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej i taniej będzie jak wymienisz wpierw te łączniki...

Szybciej to na pewno nie będzie, a taniej.....może o połowę. Wahacz mam i tak do wymiany, więc muszę. Łączników mi nie zdiagnozował, ale profilaktycznie chcę wymienić. No chyba, że po wahaczu problem ucichnie, ale wątpię. Ewidentnie z tyłu coś jeszcze stuka, nie sądzę, żeby wahacz tak niosło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie stabilizatora w porządku ? Ja walczyłem z pukaniem głównie przy cofaniu i hamowaniu.Przyczyną mocowania były.

Możesz coś więcej napisać bo też mam podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...