Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy


pr0_boszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy trzaśnięcie drzwiami miało wpływ na to co się stało z centralnym zamkiem czy nie, ale właśnie po zwyczajnym trzaśnięciu drzwiami centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy, pozostałe 3 i bagażnik zamyka. Jednocześnie padło sterowanie szybami elektrycznymi i lusterkami. Przy zamykaniu z pilota przestały migać kierunkowskazy, światło w podsufitce nie gaśnie jak jest w pozycji "neutralnej" a dioda w drzwiach miga na okrągło. Bezpieczniki sprawdziłem, wszystkie dobre. Czy to moduł komfortu? Od czego zacząć szukanie przyczyny?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj bębenek zamka (wewnątrz) czy nie uległa połamaniu "płetwa". Jeśli jest ok to rwij cały zamek i poprawiaj zimne luty (zabawy na pół dnia jeśli to robisz pierwszy raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem dzisiaj jadę na vag


U mnie prawdopodobnie sprawa będzie rozwiązane po weekendzie. A mianowicie przerwane dwa cieniutkie kabelki w gumie między drzwiami a nadwoziem w Niedziele lutowanie i mam nadzieje że będzie po sprawie


Jak znajdę chwile jutro albo w sobotę to dorzucę fotki jak wygląda usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam to samo u siebie. Jeszcze nie rozbierałem, zamierzam w sobotę się za to zabrać. To wrzuć te zdjęcia, może i mi pomogą w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem podczas jazdy co chwila zamyka się otwiera zamyka otwiera i tak co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem podczas jazdy co chwila zamyka się otwiera zamyka otwiera i tak co jakiś czas

Też sprawdź przewody w przelotce idące do klapy . ( prawy górny róg )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z zamkiem już rozwiązany. Po zsunięciu gumy i wypięciu kostki okazało się że 2 cienkie przewody pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-brązowy były przerwane. Po połączeniu ich na nowo zamek działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeże temat. Pojawił się u mnie problem z centralką, nie zamyka mi drzwi z przodu. Elektryka cała działa (oświetlenie, lusterko, głośniki itd). Między drzwiami a nadwoziem od strony kierowcy nic nie przerwane(od pasażera nie sprawdzałem jeszcze). Przy zamykaniu z centralki nie ma sygnału z kierunków o zamknięciu, przy otwarciu świeca. Gdy zamknę z kluczyka drzwi od kierowcy, to te drzwi się zamkną (lecz dioda w boczku ciągle świeci) ale od pasażera nie zamknięte dalej. Gdzie tu dalej szukać? Przysłuchiwałem się i tak jakby wgl zamek nie reagował na zamknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 18:01, Rafka532 napisał(a):

Witam, odświeże temat. Pojawił się u mnie problem z centralką, nie zamyka mi drzwi z przodu. Elektryka cała działa (oświetlenie, lusterko, głośniki itd). Między drzwiami a nadwoziem od strony kierowcy nic nie przerwane(od pasażera nie sprawdzałem jeszcze). Przy zamykaniu z centralki nie ma sygnału z kierunków o zamknięciu, przy otwarciu świeca. Gdy zamknę z kluczyka drzwi od kierowcy, to te drzwi się zamkną (lecz dioda w boczku ciągle świeci) ale od pasażera nie zamknięte dalej. Gdzie tu dalej szukać? Przysłuchiwałem się i tak jakby wgl zamek nie reagował na zamknięcie. 

Udało ci się rozwiązać ten problem? Aktualnie mam takie same objawy.

Edytowane przez Agro Szaryy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...