Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dolna osłona silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Potrzebuję porady w sprawie kupna dobrej dolnej przedniej osłony silnika. Dwa miesiące temu kupiłem jedną na allegro, oprócz małych problemów z pasowaniem otworów montażowych wszystko było ok. Do czasu gdy nie nadeszły mrozy i śnieg - wjechałem na mała koleinkę śniegową, a było -10 stopni - osłona potrzaskała na kawałki jak szkło.

Gdzie mogę kupić dobrą osłonę (tylko nie piszcie, że w serwisie-pytałem: 535zł) odporną na zmiany temperatur lub oryginalną używaną w dobrym stanie.

Opublikowano

ja za swoja placilem na allegro 90 zł i juz 2 zimy na niej latalem i jest cala takze nie wiem gdzie ty ja wynalazles w sklepie z porcelana :biggrin:

Opublikowano

szukaj na allegro używki, mnie udało się kupić ori za 100 pln :biggrin:

Opublikowano

szukaj po szrotach ori używanej lub nowej podróbki ale z ABS-u a nie ajk jest wiele w jakiś żywic czy włókien szklanych

ona faktycznie pękają jak szkło

Opublikowano
Potrzebuję porady w sprawie kupna dobrej dolnej przedniej osłony silnika. Dwa miesiące temu kupiłem jedną na allegro, oprócz małych problemów z pasowaniem otworów montażowych wszystko było ok. Do czasu gdy nie nadeszły mrozy i śnieg - wjechałem na mała koleinkę śniegową, a było -10 stopni - osłona potrzaskała na kawałki jak szkło.

Gdzie mogę kupić dobrą osłonę (tylko nie piszcie, że w serwisie-pytałem: 535zł) odporną na zmiany temperatur lub oryginalną używaną w dobrym stanie.

tylko oryginał :exclaim:

Opublikowano

moja w momencie zakupu była popekana, po ostatnich ekscesach ze sniegiem doszlo jej kilka nowych chwalebnych pekniec i w zwiazku z tym trafila kilka dni tenu do bagaznika gdzie jest do tej pory, poza tym rozp....lil sie takze kolpak i jest chyba gdzies na obwodnicy Lubartowa +/- 20 km, pozostale coby nie robic wsi zdjelem i tez sa w bagazniku :)

PS: w bagazniku jest takze pokrowiec, olej, szmaty, oslona silnika gorna (ta z napisem 1.9TDI), plyn do spryskiwacy i kilka innych mniej istotnych rzeczy (np. kieliszek)

Opublikowano
szukaj po szrotach ori używanej lub nowej podróbki ale z ABS-u a nie ajk jest wiele w jakiś żywic czy włókien szklanych

ona faktycznie pękają jak szkło

ABS równie szybko popęka na mrozie :exclaim:

szukaj tworzyw trudno sklejalnych które są elastyczne także na mrozie np PP, PE

takie osłony też widziałem, cena kilka zł wyższa ale się opłaci..

Opublikowano
szukaj po szrotach ori używanej lub nowej podróbki ale z ABS-u a nie ajk jest wiele w jakiś żywic czy włókien szklanych

ona faktycznie pękają jak szkło

ABS równie szybko popęka na mrozie :exclaim:

szukaj tworzyw trudno sklejalnych które są elastyczne także na mrozie np PP, PE

takie osłony też widziałem, cena kilka zł wyższa ale się opłaci..

widziales takei na allegro np?

bo ja mam ten sam problem ori uzywki niegdzie nie widac a pdrobe boje sie kupic

Opublikowano
moja w momencie zakupu była popekana, po ostatnich ekscesach ze sniegiem doszlo jej kilka nowych chwalebnych pekniec i w zwiazku z tym trafila kilka dni tenu do bagaznika gdzie jest do tej pory, poza tym rozp....lil sie takze kolpak i jest chyba gdzies na obwodnicy Lubartowa +/- 20 km, pozostale coby nie robic wsi zdjelem i tez sa w bagazniku :)

PS: w bagazniku jest takze pokrowiec, olej, szmaty, oslona silnika gorna (ta z napisem 1.9TDI), plyn do spryskiwacy i kilka innych mniej istotnych rzeczy (np. kieliszek)

\

No to ładny syf masz w tym bagazniku :eek: ...podczas jazdy wszystko lata :twisted:

Sorrki za OT

Opublikowano
widziales takei na allegro np?

bo ja mam ten sam problem ori uzywki niegdzie nie widac a pdrobe boje sie kupic

np: http://www.allegro.pl/item166999917_zestaw_oslona_silnika_skrzyni_spinki_passat_b5_a4.html

nie jest to orginał więc trzeba pewnie trochę pracy aby idealnie spasować ale się da a materiał z którego jest wykonana jest godny polecenia.

Pozdrawiam.

Opublikowano

lubie mieć wszystko pod ręką, ale jak jadę z większą ilościa toreb w kufrze to osłone trzeba wyjąć.....

Opublikowano
widziales takei na allegro np?

bo ja mam ten sam problem ori uzywki niegdzie nie widac a pdrobe boje sie kupic

np: http://www.allegro.pl/item166999917_zestaw_oslona_silnika_skrzyni_spinki_passat_b5_a4.html

nie jest to orginał więc trzeba pewnie trochę pracy aby idealnie spasować ale się da a materiał z którego jest wykonana jest godny polecenia.

Pozdrawiam.

dzieki za link.

rozwin jeszcze pojecie "spasowac" bo koles z aukcji chwali sie wysoko jakoscia porduktu, a tu okazuje sie ze bedzie trzeba z nia troche powalczyc, jakigo rodzaju ma byc ta walka- otwory nie spasuja sie, czy bedzie trzeb ja przycianac, czy moze cos jeszcze?

Opublikowano

Mi niedawno poszła ta osłona i byłem załamany bo wymieniałem rolke napinacza paska alternatora i bałem się że ten syf z solą wszystko znów mi rozwali no i kupiłem na allegro za 70 zeta nową osłonę i zaczepiłem ją na zipy, otwory pasowały ale nic tak nie trzyma jak zipy. Teraz tylko omijam wszystkie krawężniki , zaspy i itd. Zobaczymy jak osłona zareaguje na mróz :exclaim:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 17-02-2007, 13:18 ]

usunąłem zdjęcie nie na temat

Opublikowano

a co to sa zipy

Opublikowano

Zipy to są opaski zaciskowe z plastyku, wiesz na pewno,, tak się nazywają ZIP,S czyli zipy

:wink:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 17-02-2007, 13:20 ]

usunąłem zdjęcie nie na temat

Opublikowano

u mnei nazywaja sie poporstu opaskami:)

Opublikowano

No a czasami nawet striczepsy hehe

Opublikowano

Ja też przymocowałem na opaski gdzieniegdzie bo te wkręty są troszkę za drogie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

powiedzcie mi taką rzecz: czy te osłony bardzo wytłumiaja samochód czy to tylko kwestia czystosci silnika?

pozdrawiam

Opublikowano

i wytłumiają i błoto itp. nie wali w paski rolki itp. Więc sporo daje taka osłonka... ja kupiłem ostatnio osłonę z wygłuszeniem i jakimis bolcami do mocowania za ok 140zł. Ale jeszcze nie rozpakowałem i nie oglądałem :redface:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.