Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tarcz czy toczenie?


Błażej Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się czy wymienić tarcze hamulcowe z przodu (b6) czy toczyć? Tarcze są w dobrym stanie. Przy hamowaniu bije kierownica, przy jeździe nic nie bije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił raz a porządnie, także moim zdaniem lepiej wymienić na nowe. Napisze do kolegi z forum dzik'a, wandeja, mają zestawy w dobrych cenach. :)

A i temat kolego to powinieneś napisać w innym dziale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj na nowe i nie rób dziadostwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jaką mają grubość i jak bardzo są pogięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj, raz a dobrze, szkoda placic za przetoczenie. Za moment znow bedzie bilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze górne wahacze. Jak są rozwalone to też będzie biło przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze wyszłyby na przeglądzie. Jaka firma? Tarcze i klocki za jednym razem wymienić nawet jak klocki są jeszcze wporzadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wahacze wyszłyby na przeglądzie.

żebyś się nie zdziwił :decayed:

Jak chcesz się przekonać na 100% czy to tarcze, jedź do mechanika niech Ci sprawdzi czujnikiem zegarowym czy nie masz krzywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tarcze są jeszcze grube, a bicie spowodowane jest wjechaniem w kałużę to ja bym toczył. Nikt nie da Ci gwarancji, że kolejne się nie powyginają. Ja kiedyś trzy razy wymieniałem na nowe tarcze i każde po roku użytkowania zaczynały bić. Pierwsze były z norauto- potem wymieniłem na TRW i było to samo. Potem zacząłem omijać kałuże i dosyć długo było ok :)

Tak więc jak znacznik na tarczy jest ok, to oddaj do stoczenia, to zawsze 50pln a nie 300 za nowe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj leniuszek z Ciebie. O klockach i tarczach jest milion tematów. Wystarczy poświęcić dwa kwadranse i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę polecić Ferodo, bardzo dobry stosunek jakośći do ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste pytanie poruszane na wielu forach motoryzacyjnych. Czy kupić nowe czy przetoczyć mechaniczne stare? Przy toczeniu tarcz należy pamiętać o tym, że są one pomniejszone o wielkość zebranego materiału przez tokarza. W zależności od tego jak duże są nierówności, tyle materiału zostanie ściągnięte. Tarcza wówczas przestaje mieć swoje odpowiednie właściwości hamowania i ścierania, czyli traci się często parę metrów przy większym hamowaniu na takich tarczach. Polecam założyć jedne z tych nowych tarcz. A przy okazji zaopatrzyć się w nowe klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipartsy juz sie tak nie reklamujcie:) Jeżeli masz tarcze krzywe to toczenie możesz zrobic koszt ok 60zl, trzeba to zrobic z jednego ustawienia żeby to było dobrze ale ogarniety tokarz bedzie wiedzial co i jak. Nie każda tarcze też można dobrze złapać np jakieś droższe tematy z hebli alcona do subaru. Problem rozwiazesz na jakis czas dopoki znowu mocniej nie zagrzejesz hebli. Tarcze i tak zostana zdjete ok 0,05-0,10mm na stronie wiec jakoś znacznie ich grubość się nie zmieni chyba że ich grubość jest juz poniżej minimum to wtedy rozsądnie będzie zakupić nowe albo zmienić hamulce na wieksze + wieksze tarcz lub kupic tarcze hc seryjnej wielkości lub w jakis inny sposob zapobiec ponownemu powstaniu problemu w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toczenie kosztuje 50-100zł i nikt nie da ci gwarancji że będzie ok a po czasie i tak będziesz musiał wymienić. Każdemu zwykłemu klientowi polecam tarcze forodo, do b6 kosztuje 200zł za dwie przednie więc czy jest sens kombinować ????

Tarcze bosch czy ATE to poprostu przepłacanie bo zwykły kierowca nie będzie czuł różnicy, klocki również polecam Ferodo a BOSCH radze omijać szerokim łukiem.

Jeśli chcemy pokusić sie o coś z wyższej półki to nie dajmy sie wkręcić w jakieś zwykłe BOSCH czy niby ori ATE bo to zwykła tarcza i nie będzie żadnej różnicy z Ferodo za 200zł. W swoim amatorskim garażyku raz montowałem nawiercane tarcze OZ i do tego klocki Ferodo DS i ten zestaw jest naprawdę duzo duzo mocniejszy ale za same części wyszło ponad 1000zł a w takiej cenie można wsadzić używane 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...