Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż czujników parkowania z allegro


kfulko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, nie wiedziałem gdzie zacząć ten temat więc zacząłem tu. Mam już jakiś czas Audi a mam problem z cofaniem :wallbash: . Mam zamiar zamontować czujnik parkowania do mojej czerwonej strzały i trapi mnie kilka pytań odnośnie montażu. Czy można taki czujnik zamontować w dokładce zderzaka, mam hak i czy przypadkiem czujniki nie będą wychwycać haku i będą podawać złe dane?

Dla przykładu coś takiego bym zamontował:

http://allegro.pl/czujnik-czujniki-cofania-parkowania-4-sensory-led-i5029679757.html

lub

http://allegro.pl/czujnik-4-czujniki-parkowania-cofania-buzzer-buzer-i5007861540.html

Co myślicie o tym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem parę lat temu podobny zestaw do tego z pierwszego linka. Fakt, że zamontowanie w dokładce powoduje czasami fałszywy sygnał ( bo niżej niż w instrukcji) a i "obecność" haka jest nie bez uszczerbku na dokładności wskazań. Myślę, że lepiej w zderzaku montować choć do pierwszej wersji można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie taki zestaw i w mojej b6 śmiga ładnie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem zestaw jak w pierwszym linku. W zestawie są skośnie scięte podkładki którymi możesz ustawić kąt czujników. Montując nisko będziesz musiał je lekko ku górze skierować aby podłoża nie czytały. Sprawa haka, potestuj co i pod jakim kątem łapią na sucho przed montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, montaż w dokładce zderzaka by wyglądał bardzo fajnie, nic nie rzucało by się w oczy jak w montażu w zderzaku. Jeszcze żeby kolor czerwony na aukcji pokrywał by się z tym jaki mam zderzak to był bym w siódmym niebie i bym się nie cykał.

Edytowane przez kfulko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem w ori dokladce pdc i jest ok.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem w ori dokladce pdc i jest ok.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

Możesz wrzucić fotkę jak to u ciebie wygląda ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem w ori dokladce pdc i jest ok.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

Możesz wrzucić fotkę jak to u ciebie wygląda ? ;)

Podłączam się również do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

343c6bb187ab0f30med.jpg

Auto brudne... czujniki nalezy owinac raz lub dwa taśmą izolacyjna, oczywiscie tego nie widac i siedzą idealnie. Ja mam wersje tylko z buzzerem bo ten wyświetlacz mi sie nie podoba.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

Fotka zaraz po montazu jeszcze lapska odbite juz rok z tym smigam zadowolony.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wygląda to rzekłbym jak fabryczne. Szacun dla Ciebie. A jak z elektryką to rozwiązałeś? Przez przekaźnik czy prosto od żarówki podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;):thumbup1: tylko u ciebie zderzak polift i dokładka już jest "lepsza" pod ten mod :naughty: a w wersji przedlift niestety już tak pięknie nie ma... trzeba byłoby dać wersję z dystansami w komplecie, bo inaczej to czujniki idą w ziemię :( a z dystansami już tak prawie ori nie wygląda... sterczą na wierzchu.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć taką dokładkę ... :naughty:

Mówiłem o takiej , pierwsza lepsza aukcja - chodzi o zdjęcie zderzaka/dokładki....

http://allegro.pl/zderzak-tylny-tyl-lz5k-audi-a4-b5-kombi-avant-99-i6048082039.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są czujki "patrzące" się troszkę w górę. Być może ze zwykłą dokładką nie ściągały by wszystkiego i jakoś wygldały

19b9324b-96a4-46f2-96e5-283b69b9d4cb_zps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wygląda to rzekłbym jak fabryczne. Szacun dla Ciebie. A jak z elektryką to rozwiązałeś? Przez przekaźnik czy prosto od żarówki podłączyłeś?

Dzięki! Podłączone pod żarówkę, centralka w okolicy pompki od zamka a buzzer pod nogami pasażera.

Fajnie ;):thumbup1: tylko u ciebie zderzak polift i dokładka już jest "lepsza" pod ten mod :naughty: a w wersji przedlift niestety już tak pięknie nie ma... trzeba byłoby dać wersję z dystansami w komplecie, bo inaczej to czujniki idą w ziemię :( a z dystansami już tak prawie ori nie wygląda... sterczą na wierzchu.... :(

O ile mi wiadomo sa dokładki PDC do przedlifta

są czujki "patrzące" się troszkę w górę. Być może ze zwykłą dokładką nie ściągały by wszystkiego i jakoś wygldały

19b9324b-96a4-46f2-96e5-283b69b9d4cb_zps

Dokładnie takie czujniki u mnie siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...