Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Pasek rozrządu czy łańcuszek??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukałem i nie moge znaleźć. Pytanie może już gdzieś było i może wydaje się głupie, ale zastanawiam czy mam pasek rozrządu czy łańcuszek w silniku 2,6l V6 benzyna z 1995 roku. Mam A4 z przebiegiem 170tys a auto mam prawie 2 tygodnie i zastanawiam się o to czy wymieniać pasek / łańcuszek czy nie. A jeśli tak to co prócz tego przy okazji się wymienia i ile trzeba "setek" szykować na robocizne i części??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze masz pasek i polecam wymianę nawet jeśli sprzedający mówił ze zrobił. lepiej mieć pewność niż potem remontować silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz apsek ale samegos ie nie wymieni do tego rolki pompa wody itd poszukaj na forum sporo na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około tysiaka powinieneś się wyrobić... i masz pasek... i tak musisz jechać do mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kąplet bez pompy wody

http://moto.allegro.pl/item481956223_rozrzad_2_6_v6_i_2_8_v6_audi.html

pompa wody jakies 130zl,i wymien jeszcze termostat.Jezeli jestes cos kumaty w silnikach to sam wymienisz,a jezeli nie to szykuj jakies 200-300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest pasek. Wymiana nie jest najtańsza i jest też przy tym troszkę pracy Tak jak mówili koledzy wcześniej wyjdzie Cię koło tysiączka.

Ja jak wymieniałem to było dwie rolki, pasek rozrządu, pasek wielorowkowy, pompa wody i termostat (ja wymieniłem na oryginał bo później jest ciężko się do niego dostać). Do tego cały płyn chłodniczy na nowy, łożysko napinacza paska wielorowkowego i łożysko klimatyzacji (huczały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radi czyli to co podales na allegro 260zł rozrząd z paskiem plus pompa wody 130 plus robocizna 300 wynik okolo 700 zielonych będę musiał wydać na cały rorząd i wszystko co z nim związane?? Można wszystko samemu zrobić ale trzeba mieć miejsce i narzędzia.

Rafal_ Ale łącznie tysiak ci wyszedl razem z czesciami i robocizną?? a czemu az tyle trzeba wymieniac jak najwazniejszy jest pasek?? Kociaż kiedyś posypała mi się pompa wody w fordzie mondeo to musialem tez troche w to wlozyc. Czyli zamkne się w tysiącu ze wszystkim?? Lepiej chyba orgyginały kupić czy zamienniki dobrej jakości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu wiec jak się sypnie za jej wymianę zapłacisz tyle co za robociznę przy rozrządzie. Tak samo rolki paska rozrządu-ich wymiana również wiąże się z koniecznością demontażu rozrządu Termostat jest za rozrządem-gdzieś jest na forum że da się go wymienić bez kompletnego demontażu przodu ale jak już robisz taką inwestycje to parę złociszy na dobry termostat nie żałuj A łożysko napinacza paska wielorowkowego i łożysko klimy wymieniłem przy okazji bo okazało się że też przyszedł na nich czas. Płyn zmieniłem dla świętego spokoju, i tak go spuszczają przy wymianie a co ktoś lał wcześniej nie wiadomo-a teraz idzie zima więc jak nie wiesz co jest zalane i nie masz czym sprawdzić to również pomyśl o tym Za to wszystko zapłaciłem okrągły 1tys.

Tak jak widzisz nie jest to najtańsza "zabaweczka" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj wszystko jak pisali koledzy,bo może cie to kosztować sporo więcej przy ewętualnej awarii np.pompy wody,termostatu.Potoczniesie mówi o wymiane paska,ale tej wymianie toważyszy założenie jeszcze kilku części współpracujących z paskiem.Ja jeszcze bym sugerował wymienić uszczelniacz na wale (17 zł) bo przez to małe gó.... rozbierałem po tygodnu poraz drugi cały przód.A sama wymiana nie jest trudna,tylko pracochłonna dla bo jest troche rozbierania,ale po kilku takich rozbiurkach przodu można dojść do wprawy i robić to całkiem szybko(około 30 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...