Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odgłos tarcia "gumy o gumę" w prawym przodzie


luk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam własnie taki problem jak w temacie nie zawsze raz mocniej raz słabiej ale jest bardzo denerwujący.

Słychać takie tępe tarcie gumy lub jakiegoś plastiku. Może macie jakiś pomysł co to może być. Niedawno były wymienione amory z przodu. - może coś z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem pojawił się po wymianie amortyzatorów to rozwiązanie jest proste: kolumna amortyzatora złożona nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tez byc wachacz przedni górny. zapieczona gałka któras. u mnie tak było i tez skrzypiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nadal nie mogę dojść o co chodzi a to ,,tarcie " teraz szczególnie na mrozie jest szczególnie dokuczliwe poprostu :confused4:. Zawiechę sprawdziłem niby ok. Ale na postoju jak zaczynam nim bujać z przodu góra-dół to słychać takie ,,tarcie gumy o plastik lub coś w tym stylu".

Może przyjdzie Wam coś do głowy w tym temacie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wydaje mi się, że to raczej wspomaganie, nie wiem pewno, ale takie tarcie plastiku o gumę, jest często opisywane w dziale ukł kier, i przeważnie tam czytałem o czymś takim.

Sam zresztą miałem coś takiego :confused4: , wystarczyło poruszać siteczkiem w zbiorniku od wspomagania, później dolałem trochę płynu i jest ok.

Nie buczy, a kazali mi wymieniać końcówki drążków.

I wiele os pisało, że takie drobne coś im pomogło.

Więc jesli i u Ciebie słychać to np przy parkowaniu to spróbuj..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na postoju udaje się wywołać hałas to poproś drugą osobę do bujania, a ty nasłuc**j, z której strony i lokalizuj miejsce uszkodzenia. Jeśli amory masz 100% poprawnie złożone, to najprawdopodobniej uszkodzony jest któryś ze sworzni zawieszenia, ew. jakaś tulejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem cos takiego ze 2 tygodnie temu, ale u mnie ten dzwiek pojawial sie przy skrecaniu w lewo. Duzo na ten temat czytalem az w koncu zdecydowalem sie na domowy sposob. Wzialem strzykawke z igla i wstrzyknalem po trochu WD-40 w gumowe elementy zawieszenia. Efekt- jak reka odjal(zobaczymy co bedzie po jakims czasie). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...