Skocz do zawartości
IGNOROWANY

trzesienie buda na biegu jalowym


adi4433

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników jestem tu nowy na forum. mam problem z moim 1.9tdi z 2006r. jestem po regeneracji pompek i wymianie dwumasy i od tej pory zaczął się mój problem, jak jest zimny to wyststko ok ale jak ma temperature to buja silnikiem i przenoszą się drgania na cale auto nie wiem co jest grane. przed tym wszystkim tzn wymiana dwumasy i wtrysków było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynia

A pompki jakie parametry mają po regeneracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to pompek zaczął przydymiać przy odpaleniu i przy gwałtownym dodaniu gazu za czarno a co do dwumasy to przy ruszaniu szarpała


właśnie we wtorek mam jechać na warsztat sprawdzić poduszki i go podpiąć pod kompa. ale to by wina była poduszek na ciepłym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze na pompkach i śruby mocujące pompki wymienione na nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze nowe ale mocowania pompek stare. jutro na kompie będę sprawdzal pompki jakie maja wartości. ale mi się to nie podoba jak wcześniej lały to z autem było ok a teraz na cieplym buja silnikiem a nie szaprie. chyba ze poduchy zle osadzone po wyjęciu skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelniaczy pompek i zamiana miejscami ich powinna pomoc o ile gniazda OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik dopiero ma 210tys km wiec przebiego orginalny wiec gniazda nie powinny być ok przy takim przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem sprawdzane ale bylo wszystko ok do wymiany. A po wymianie pompek i dwumasy szlak trafil

Egr czyszczony wraz z dolotem plus przepustnica przemyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej było ok to mechanik mógł coś skopać, może jedź do niego niech sprawdzi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jade jutro i zobaczymy co bedzie. A moze byc poducha pod skrzynia i tak robic ze silnik buja ale nie szarpie i ma moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus przepustnica przemyta

Skąd tam przepustnice wytrzasłeś?

Egr potrafi powodować przerywanie drgania dymienie i niekiedy czyszczenie niepomaga tylko zaślepienie ale nie całkowite bo błąd bedzie zaraz na blacie tylko zmniejszenie przepływu gazow spalinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde....

stawiał bym na popowtryska

sprawdz je ale lepiej by było podmienic na 100% pewne.

no chyba że kupiles nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki sa po regeneracji ale już wiem ze to ich wina ale będzie jeszcze jedna weryfikacja na vagu wyszło na biegu jałowym ze 2 pompki maja 2,99 a 2 -2,99 mg ja tam się na tym nie znam ale kumpel mowil ze pompki tragedia a z tego co mówili pomiary powinne wyjść 0.05 jak sa dobre

Edytowane przez adi4433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem.

ja kiedys zajechałem popki paliwem z orlenu.

po tankowaniu i przyjezdzie do domu auto juz nie chcialo odpalac, diagnoza ze pompki i regeneracja. ... która nic nie dała oprócz tego ze kosztowalo 1850zl. mechanik znowu ze wina pompowtryskow ale goscie od reg. ze na pewno nie.

wiec mech dostał nerwa i zeby udowodnic wlozył ze swojego audi.

panowie kase wrócili a (ja jak to bylo do tej pory z czymkolwiek) zaryzkowem kupno uzywanych.

ale szukałem kompletu z jednego auta i od razu po wyciagnieciu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki sa po regeneracji ale już wiem ze to ich wina ale będzie jeszcze jedna weryfikacja na vagu wyszło na biegu jałowym ze 2 pompki maja 2,99 a 2 -2,99 mg ja tam się na tym nie znam ale kumpel mowil ze pompki tragedia a z tego co mówili pomiary powinne wyjść 0.05 jak sa dobre

Ta na której jest -2.99 jest raczej sprawna. Ta która ma 2.99 jest nie za bardzo. Pytanie tylko skoro miałeś robione pompki to dlaczego takie masz korekcje? Mechanik puścił fuszerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym byl raczej za tym kto je regenerował!

bo tu jest duza loteria

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...