Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koszt malowania dokladek ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos ile mniej wiecej kosztuje malowanie czarnych dokladek i progow ?? Tu chodzi o A6, ale inni ktorzy malowali mniej wiecej powinni wiedziec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lakiernik za taki zabieg wola 200zl...mysle ze za 150 zl by pomalowal :wink: da sie z nim gadac

150 zl za czesc ?? Tzn za jeden prog lub jedna dokladke do zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sam z kumplem malowalem sobie dokladke i przedni zderzak niedlugo bede malowal i zakladal nakladki na progi tylko czekam poki snieg zejdzie...mi sie wydaje ze za jedna nakladke lakiernik wezmie z 60-70 zl i za dokladki chyba tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 dokladki wziąłby jakies 200-250zl...moze nie jest tani ale robi dobrze :wink:

[ Dodano: 15-02-2007, 15:38 ]

Ma profesjonalny warsztat i mieszalnie lakierów...sam korzystalem z jego uslug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zapytalem się lakiernika we wrocku i śpiewnął mi za pomalowanie samych listew i progów 400zł od strony :lol: .. :rolleyes: nie dam się namówić na ten zabieg u niego, podejrzewam, że w okolo 200 - 300 zł powinno się zamknąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tylko to chyba nie tym samym lakierem co do blachy?

Nie , malujesz lakierem takim jak modele samochodzików zdalnie sterowane :lol:

A na poważnie to ten sam lakier idzie co na reszcie auta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie to ten sam lakier idzie co na reszcie auta
Plus podkład

Dodaje sie jeszcze do lakieru zmiękczacz lub utwardzacz, nie pamiętam, ale na logikę dodałbym zmiękczacz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zapytalem się lakiernika we wrocku i śpiewnął mi za pomalowanie samych listew i progów 400zł od strony :lol: .. :rolleyes: nie dam się namówić na ten zabieg u niego, podejrzewam, że w okolo 200 - 300 zł powinno się zamknąć..

Ja juz ceny wiem, w tym tyg jak sie uda bedzie malowanie - za dokladki zderzakow po 150, za progi po 150 i za listwy na drzwiach po 100 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze zdjęciem tego ale to można samemu pomalować. Spray MOTIP i do dzieła - . Jakieś paprochy się przykleją zapewne ale progi są tak nisko że i tak tego nie będize widać. Jedna duża pucha powinna starczyć na oba progi spokojnie + przeźroczysty. 40zł i macie pomalowane. Nie zapomnijcie odtłuścić np. beznzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jakieś paprochy się przykleją zapewne ale progi są tak nisko że i tak tego nie będize widać. Jedna duża pucha powinna starczyć na oba progi spokojnie + przeźroczysty. 40zł i macie pomalowane. Nie zapomnijcie odtłuścić np. beznzyną ekstrakcyjną.

:eek: A pozniej syf i odejdzie farba .. Trzeba zmatowic, dac podklad specjalny i malowac wtedy ... Jak mialbym recznie to robic to lepiej wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zmatowić jeszcze. Bez przesady samemu też można dobrze zrobić, no i taniej... ja malowałem kratki do zderzaka - przód i jakoś narazie nic się nie łuszczy. Podkład normalny, nie przesadzajmy.

Prędzej mi je ukradną znowu niż ta farba zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze zdjęciem tego ale to można samemu pomalować. Spray MOTIP i do dzieła - . Jakieś paprochy się przykleją zapewne ale progi są tak nisko że i tak tego nie będize widać. Jedna duża pucha powinna starczyć na oba progi spokojnie + przeźroczysty. 40zł i macie pomalowane. Nie zapomnijcie odtłuścić np. beznzyną ekstrakcyjną.

A jak niby dobrać kolor lakieru , żeby się nie odróżniał ?? Taką metodą jak proponujesz to jakbym miał , to bym sobie Ursusa pomalował , a nie Audi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niby dobrać kolor lakieru , żeby się nie odróżniał ?? Taką metodą jak proponujesz to jakbym miał , to bym sobie Ursusa pomalował , a nie Audi

:rotfl: no jak Hugo niewiesz ? Kupujesz 3 spraye danego koloru, dobierasz nakrętką do lakieru i pasuje :bicz::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niby dobrać kolor lakieru , żeby się nie odróżniał ??

Wykręcasz jakiś element np. klapę wlewu paliwa i zanosisz do firmy, która zajmuje się takimi sprawami. Zamówisz w puszce lub spray'u farbę i masz. Dokładnie dobiorą Ci farbę i z jaką zawartością perły czy metaliku wyrażoną w %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...