Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Czerwone Quattro Zehell'a

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, jako że przyszedłem do was z klubu młodszej siostry ( a3 ) chciał bym wam zaprezentować mój nabytek [emoji4]

Kupiłem ją w 03.03.2016 była sprowadzona z Szwajcarii i wymagała trochę pracy dlatego tak późno wam ją przedstawiam.

Samochód jest cały w oryginalnym lakierze powłoka lakiernicza waha się od (115-160um) oraz posiada historie serwisową sprawdzoną w aso.

Kolor czerwony - miał być niebieski ale ten też mi się podoba.

Rok : 2002 modelowo 2003

Kolor: LZ3M

Teraz troche konkretów czyli co zastałem :

- quattro

- xenony

- podgrzewane fotele - speed

- kanapa z kołnierzem na narty

- skórzana kierownica gałka zmiany biegów oraz rączka ręcznego ( kierownica i gałka w skórze perforowanej)

- zwykłe podgrzewane spryski

- audi sound system z concertem II ( trochę nie działało )

- 4x el szyby

- wewnętrzny pakiet SLINE ( wszystko czarne + perforowana skóra )

- koło dojazdowe

- tragiczne felgi i oponami w stanie tragicznym

- czerwony fis

i pewnie jeszcze dużo rzeczy o których nie wiem [emoji3]

Zdjęcia tego co zastałem :

V7QgKKd.jpg

YxA1698.jpg

8krxe01.jpg

Zaraz po zakupie audi trafiło do mojego zaufanego mechanika gdzie zaczęliśmy doprowadzać je do stanu akceptowalnego przez moją osobę.

Zostało zrobione :

- sprzęgło komplet Sachs

- rozrząd + pompa wody ( komplet ori z aso )

- wymiana uszczelki pokrywy zaworów (ori )

- wymiana uszczelki chłodniczki oleju (ori )

- wymiana uszczelek wałków (ori)

- wymiana uszczelki wału przy skrzyni (ori)

- olej Motul 8100 X-cess

- komplet filtrów mann ( oleju, paliwa, powietrza, kabinowy )

- wymiana pompek spryskiwaczy xenonów ( 1 spalona z drugiej się lało )

- wymiana pompki spryskiwacza szyby (ori)

- wymiana rurki spływu z turbo pojawiał się na niej olej ( 06B145735A )

- wymiana osłony podwozia lewej (była w słabym stanie )

- naprawa instalacji elektrycznej od audio w głośnikach kierowcy oraz sprawdzenie poprawności działania całej instalacji

- wymiana płynu hamulcowego

- wymiana płynu chłodniczego

Zdjęcia z prac :

BWgtcAG.jpg

dgHOImL.jpg

W ten sposób wyeliminowałem wszystkie wycieki i silnik obecnie z zewnątrz jest suchy jak pieprz [emoji4]

Następnie wjechały ori alu 17" sline z oponami hankook evo v12 225/45 W :

EbJRJxF.jpg

Wymieniłem jeszcze uszkodzony wizytownik oraz słonecznik oraz dokładnie wysprzątałem w środku i zdezynfekowałem (moja mała mania ) samochód obecnie prezentuje się tak :

7iCT0MR.jpg

g4aMouJ.jpg

D5JlYpV.jpg

Co dalej ...

- tempomat - work in progress

- spryskiwacze mgłowe podgrzewane + adaptery ( kupione czekają na montaż )

- nowe dywaniki welurowe

- wypolerować końcówki tłumików

- wtryski bex

- dp

- drugi smic z bex albo fmic

- wizyta u gregor'a [emoji4]

- szyba pod fotochorm i czujniki

- lusterko fotochrom

  Po tych wszystkich wymianach uszczelek po 3 tysiącach km samochód nie zabrał widocznej ilości oleju wiec jestem bardzo zadowolony a komfort nie do porównania z A3

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Styczeń 2017: 

- wypolerowane końcówki tłumików 

- spryski mgłowe wkoncu zamontowane

- nowe żarniki Xenonów ( Ori osram 1ds)

- nowy alternator

- olej standardowo Motul + filtry Mann

- wtryski BEX - czekaja na montaż

- komplet do regeneracji wnętrza od Auto-Diagnose kupiony 

- zmieniarka mp3

- ledy do wnętrza kupione 

 

Plany: 

- montaż wtrysków + DP + strojnie ( mam nadzieje do końca stycznia )

- ledy - montaż

- regeneracja wnętrza

- może pomalowanie wkońcu tych plastików

 

 

 

3.jpg

1.jpg

 

Aktualizacja na dzień 10 Luty 2017 : 

- poduszka pod silnik lewa ( Ori 575zł )

- poduszka pod silnik prawa ( Ori 570zł )

- poduszka pod skrzynie ( Ori 455zł )

- wahacze nośne przód ( 2 strony )

- wahacze górne ( 4 sztuki przód i tył )

- łączniki stabilizatora ( 2 sztuki )

- geometria 

- korek wlewowy

- montaż DP ( teraz mnie z dwa tygodnie będzie check denerwował [emoji3] 

90182a80522b5c83c8b532c48763250f.jpg0e6c757a8b8772bc295eb98362060004.jpgdfc6a11932357dc848cd0147cacc1cd6.jpg8734b03bcb5cba30bad89fee3a4f92d4.jpg

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja na dzien 26.02.2017

Wjechały : 

- Podświetlenie tablicy LED  ( niech piorun strzeli tego mózga co wymyślił żeby ta listwę zrobić z metalu )

- Zamontowane wtryski BEX

- Strojenie - tutaj należą się wielkie podziękowania dla @Galetto

Miałem w planach wymiane podświetlenia wnętrza ale kupiłem jakieś lipne ledy więc moda musialem odwołać  

Niestety nie zdążyłem też regenereować wnętrza jak miałem w planach i pomalować grilla w czarny mat  

- usunąłem naklejki 1.8T Quattro 

Plan: 

- Nowe ramki tablicy 

- zregenerować wkoncu te plastiki 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja na dzien 20.03.2017

Prezenty dla Audi: 

- Nowe świece - NKG Laser Platinium

- Nowa ORI DV 

- Gałka zmiany biegów S-Line aluminium

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akutalizacja na dzien 22.04.2017

 

W końcu zmusiłem się i zrobiłem te odrapane plastiki

IMG_0740.JPG

 

IMG_0741.JPG

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 17.06.2017 

 

Akcja klima : 

- nowy dławik

- nowy osuszacz 

- wymiana odczynnika 

IMG_2320.jpgIMG-1036.JPGIMG-1037.JPG

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 27.09.2017

Działo się :D 

- wymiana dyfera na wersje bez luzów :D

- uszczelniacze nówki sztuki 

- nowy olej zalany do mostu 

- nowy trójnik wody z tyłu głowicy :)

Wszystko wykonane przez naszego Czarodzieja Kamila z CK-Projekt

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 18.11.2017 

Audi powiedziało że nie będzie odpalać i chce nowa baterie :(

Więc ja dostało ;)

IMG_2321.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Aktualizacja 02.01.2018 

Audi dostało standardowo nowe płyny ustrojowe :D

 

IMG_2322.jpg

Edytowane przez Zehell
update

Opublikowano

Widzę blachy SZY ;)

ładuj dokładki w kolor będzie miodzio ;) i końcówki fi 90 ;)

Opublikowano
  • Autor

No tak :) ale auto stoi normalnie w wrocławiu. Dokładki pomaluje przy okazji poprawek lakierniczych jak trochę z kasa się odbije :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

bardzo ladny kolorek,tak jak wyzej,dokladki w kolor i bedzie miazga :decayed:

Opublikowano

Ile to ma kucy? 163 czy coś zmieniałeś? Ładny kolor, widziałbym tu jeszcze s line zew :P

Edytowane przez devey

Opublikowano
  • Autor

163 narazie ale celuje koło 200 więcej mi nie trzeba bo przesiadłem się z 90KM diesla :)

Edytowane przez Zehell

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Jako że troche czasu mineło czas na małą aktualizacje :)

do Stycznia 2017: 

- wypolerowane końcówki tłumików 

- spryski mgłowe wkoncu zamontowane

- nowe żarniki Xenonów ( Ori osram 1ds)

- nowy alternator

- olej standardowo Motul + filtry Mann

- wtryski BEX - czekaja na montaż

- komplet do regeneracji wnętrza od Auto-Diagnose kupiony 

- zmieniarka mp3

- ledy do wnętrza kupione 

Plany: 

- montaż wtrysków + DP + strojnie ( mam nadzieje do końca stycznia )

- ledy - montaż

- regeneracja wnętrza

- może pomalowanie wkońcu tych plastików

i co się tam jeszcze urodzi :)

 

 

Własnie odebralem wtryski :)

16111170_1162119747157586_134014883_n.jpg

Edytowane przez Zehell

Opublikowano

Widze, ze robisz konkretny serwis. To bardzo dobrze.

Lubie czytać takie tematy jak ktoś dba o auto.

Daje to jednak też do myslenia, ze auta ze Szwajcarii nie są przywozone w stanie bardzo dobrym jak ludziom sie wciska. Fakt, może statystycznie mniej trzeba w nie włożyć niż auta z rynku polskiego ale to nie jest tak, że kupisz i jeździsz.  

 

Robiłeś już logi? Jak tam zawór DV? (możesz w ciemno kupić nowy w ASO 710p).  Jak przepływomierz?

 

Powodzenia w modach! ;)

 

Jak nie zmieniasz soczewek na B8 to sprawdz w jakim masz stanie u siebie, jak nadal slabo swieca to potrzebna bedzie regeneracja ...

Opublikowano
  • Autor

Tak logi już były robione i dostałem zielone światło do przygotowywania samochodu do modów :) 

Przepływka ok i turbo bardzo ładnie trzymie ciśnienie :)

Odnośnie wymieniania wszystkiego to zalożyłem że pakiet startowy będzie zawierał wszystko co budzi podejrzenia nie lubie zagadek i trochę się tego nazbierało. Jednak lepiej raz wyłożyć porządnie i mieć z głowy.  

Co do xenonów to po wymianie żarników świeca jak dla mnie super. 

Opublikowano

kto bedzie stroił?

Opublikowano

Ładna, ładna, silnik dobry, siadła by tu dokładka w kolor :D i takie fotele bym potrzebował haha :D bezawaryjności !

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Miały być mody a wyszło jak zawsze [emoji3]

Aktualizacja na dzień 10 Luty 2017 : 

- poduszka pod silnik lewa ( Ori 575zł )

- poduszka pod silnik prawa ( Ori 570zł )

- poduszka pod skrzynie ( Ori 455zł )

- wahacze nośne przód ( 2 strony )

- wahacze górne ( 4 sztuki przód i tył )

- łączniki stabilizatora ( 2 sztuki )

- geometria 

- korek wlewowy

- montaż DP ( teraz mnie z dwa tygodnie będzie check denerwował [emoji3] ) - wielkie dzięki dla twórcy mojego DP - toman za profi robotę i ekspresowe tępo polecam !

 

Plan: 

STROJENIE 

9d82162317cefe7dffb7e88d6ad1d8de.jpg

IMG_0617.JPG

Opublikowano

O kolego widzę kasy na auto nie żałujesz. To się ceni :)

Opublikowano
  • Autor

Wychodzę z założenia jak dbasz tak masz :) Ale już się nie mogę doczekać strojenia wiec mam nadzieje ze nie będzie psikusów w najbliższym czasie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Dopieszczona sztuka w dobre części! Ostatnie mody podobają mi się szczególnie, dzięki :-D 

Opublikowano
Dnia 10.04.2016 o 17:43, Zehell napisał:

No tak :) ale auto stoi normalnie w wrocławiu.

Aha to temu Cię nie widziałem :D bardzo ładna sztuka i kolorek ! :naughty:

Opublikowano

Ile to ma realnie przejechane, ze tak duży zakres wymian... 

Opublikowano
  • Autor

Obecnie 273k potwierdzone przez ASO. Zawias to skutki wrocławskich dróg. Uszczelki to moja fanaberia i kazałem wymieniać wszystko. Cały zawias i wszystkie części były jeszcze z pierwszego montażu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jako że podłubałem troszkę przy aucie to się pochwalę :D 

Wjechały : 

- Podświetlenie tablicy LED  ( niech piorun strzeli tego mózga co wymyślił żeby ta listwę zrobić z metalu )

- Zamontowane wtryski BEX

- Strojenie - tutaj należą się wielkie podziękowania dla @Galetto

Miałem w planach wymiane podświetlenia wnętrza ale kupiłem jakieś lipne ledy więc moda musialem odwołać :) 

Niestety nie zdążyłem też regenereować wnętrza jak miałem w planach i pomalować grilla w czarny mat :( 

- usunąłem naklejki 1.8T Quattro 

 

Plan: 

- Nowe ramki tablicy 

- zregenerować wkoncu te plastiki 

 

Samochód z wtryskami bex dp od @toman i softem od @Galetto zmienił się nie do poznania :) Jeszcze raz dzięki !!

16935681_1202501466452747_777981336_o.jpg

Opublikowano

Wrzuc jakies logi 3,20,115 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.