Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

znajomy robił u mechanika silnik alt i ponoć wystarczyło zmienić pierscienie na tłokach nie na te servisowe (audi) śmieci tylko od dodge, więcej będę wiedział na dniach ponoć zero brania oleju w co sam nie wierzę jak nie zobaczę i jak sam u siebie nie sprawdze

Opublikowano

Co to za pierścienie?

Opublikowano

Wszystkie oleje u mnie zero różnicy pol litra na tysiąc jeśli jakiś olej ma pomóc to only liquid molly 10w40 mos2 - na razie nie spala :P

W ogóle wątek bezsensu bo wyżej jest temat gdzie wałkowane to było od 4 lat :P

Opublikowano
  • Autor

ostatni wpis w tym temacie odemnie spalanie utrzymuję się 0,2 l/1000km pozdrawiam

Opublikowano

ostatni wpis w tym temacie odemnie spalanie utrzymuję się 0,2 l/1000km pozdrawiam

rzeczywiście problem rozwiązany :facepalm:

Opublikowano

Panowie jeśli komuś brał 1l/1000km a po modach bierze 0.2l/1000km to w sumie można stwierdzić, że jak na silnik ALT to problem został rozwiązany. Żeby to był silnik choćby TDI to faktycznie, wtedy nie można byłoby powiedzieć, że problem został rozwiązany.

Przestudiowałem chyba całe forum o tym cholernym pobieraniu oleju przez ten dziwny silnik i czytałem o przypadkach gdzie po 30 000 km od nowości samochód zaczął brać już olej... Mi bierze 1l/1500 km i nie przejmuję się tym zbytnio, robię raczej standardowe przebiegi, głównie miasto, teraz trasa już mniej, bardziej irytuje mnie fakt, że na ciepłym ma mniejszą moc...

Opublikowano

cieszcie się i tak że nie pękają wam głowice czy bloki :grin: ewentualnie nie lecą kolektory z plastikowymi wkładami :facepalm: dolewka oleju to jest najmniejszy problem.

Opublikowano

Nie ma ideałów :) Ja na razie w szoku. Ponad 5tyś zrobiłem i może koło 0,5litra dolałem :) Czyli uszczelką pod pokrywą zaworów musiało sporo lecieć :P

Opublikowano

:oklasky:

Opublikowano

Wymiana uszczelniaczy zaworowych i zalany motul 10W40. Może za wcześnie żeby się cieszyć, ale przejechane 500 km. Ubytek oleju zero.

Opublikowano

znajomy robił u mechanika silnik alt i ponoć wystarczyło zmienić pierscienie na tłokach nie na te servisowe (audi) śmieci tylko od dodge, więcej będę wiedział na dniach ponoć zero brania oleju w co sam nie wierzę jak nie zobaczę i jak sam u siebie nie sprawdze

Są jakieś wieści od znajomego?

Opublikowano

znajomy robił u mechanika silnik alt i ponoć wystarczyło zmienić pierscienie na tłokach nie na te servisowe (audi) śmieci tylko od dodge, więcej będę wiedział na dniach ponoć zero brania oleju w co sam nie wierzę jak nie zobaczę i jak sam u siebie nie sprawdze

Są jakieś wieści od znajomego?

Też jestem ciekawy, ale to chyba nic nie zmienia, że alcik będzie wcinać olej :)

Opublikowano

Panowie jeśli komuś brał 1l/1000km a po modach bierze 0.2l/1000km to w sumie można stwierdzić, że jak na silnik ALT to problem został rozwiązany. Żeby to był silnik choćby TDI to faktycznie, wtedy nie można byłoby powiedzieć, że problem został rozwiązany.

Przestudiowałem chyba całe forum o tym cholernym pobieraniu oleju przez ten dziwny silnik i czytałem o przypadkach gdzie po 30 000 km od nowości samochód zaczął brać już olej... Mi bierze 1l/1500 km i nie przejmuję się tym zbytnio, robię raczej standardowe przebiegi, głównie miasto, teraz trasa już mniej, bardziej irytuje mnie fakt, że na ciepłym ma mniejszą moc...

Witaj sprawdź kierownicę powietrza, u mnie było podobnie. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/222174-kierownica-powietrza/

Opublikowano

Panowie jeśli komuś brał 1l/1000km a po modach bierze 0.2l/1000km to w sumie można stwierdzić, że jak na silnik ALT to problem został rozwiązany. Żeby to był silnik choćby TDI to faktycznie, wtedy nie można byłoby powiedzieć, że problem został rozwiązany.

Przestudiowałem chyba całe forum o tym cholernym pobieraniu oleju przez ten dziwny silnik i czytałem o przypadkach gdzie po 30 000 km od nowości samochód zaczął brać już olej... Mi bierze 1l/1500 km i nie przejmuję się tym zbytnio, robię raczej standardowe przebiegi, głównie miasto, teraz trasa już mniej, bardziej irytuje mnie fakt, że na ciepłym ma mniejszą moc...

Witaj sprawdź kierownicę powietrza, u mnie było podobnie. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/222174-kierownica-powietrza/

Kierownica nie reaguje na dawanie gazu, w żadnym zakresie obrotów, pewnie membrana pęknięta, ale nie wiem czyu nie lepiej kupić całego kolektora ssącego ze sprawną kierownicą, próbowałem "otworzyć" kierownice na stałe blokując ją śrubą, ale niestety brak różnicy w reagowaniu auta na gaz

Opublikowano

Pojeździłem, dolewałem, poczytałem. Zrobiłem jak pisaliście i doradzaliście. Kumpel dobry mechanik kiedy zaproponowałem takie naprawy trochę mnie wyśmiał i powiedział że To gra nie warta świeczki bo problem i tak wróci. ALCIK TAK MA.

Dolewać i jeździć. No takie życie. Do d*py ale autko zajefajne. Pozdro.

Dodam tylko że ja śmigam na Castrol EDGE 5W-30.

Średnio dolewam jakieś 0.5 na 1000.

Edytowane przez damianoFCB

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam w moim przypadku zostały wymienione uszczelniacze zaworów uszczelka pod pokrywą zaworów i nic. Wpierdala olej jak wcześniej. Wymieniłem tez wąż podciśnienia który był połączony z trujnikiem. Czekam tez na nowy trójnik ale czuje ze to nic nie pomoże ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Opublikowano

Witam w moim przypadku zostały wymienione uszczelniacze zaworów uszczelka pod pokrywą zaworów i nic. Wpierdala olej jak wcześniej. Wymieniłem tez wąż podciśnienia który był połączony z trujnikiem. Czekam tez na nowy trójnik ale czuje ze to nic nie pomoże ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

nie tylko w Twoim, wczesniej koledzy robili to samo :) temat przerabiany 1000000 razy

jak brał takbierze

Opublikowano

Witam w moim przypadku zostały wymienione uszczelniacze zaworów uszczelka pod pokrywą zaworów i nic. Wpierdala olej jak wcześniej. Wymieniłem tez wąż podciśnienia który był połączony z trujnikiem. Czekam tez na nowy trójnik ale czuje ze to nic nie pomoże ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić...

Opublikowano

Witam w moim przypadku zostały wymienione uszczelniacze zaworów uszczelka pod pokrywą zaworów i nic. Wpierdala olej jak wcześniej. Wymieniłem tez wąż podciśnienia który był połączony z trujnikiem. Czekam tez na nowy trójnik ale czuje ze to nic nie pomoże ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić...

trrzeba trzymać ten poziom oleju min. na 3/4 bagnetu, mniej weźmie.. sprawdzone, kiedy jest mniej niz polowa to potrafi wyczyścić wszystko, bagnet suchy.

na castrolu 1L=1000KM a teraz na motulu jak narazie mniej dolewki, mogę oscylować tak teraz że bierze 1L = 1500KM

powiem coś jak wleje całą butle :P

Opublikowano

A mod odmy ktoś próbował?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.