Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Pilarka Spalinowa?


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam pilarki spalinowej do prac domowych w kwocie ok. 1000zł

Czy możecie coś polecić? Zastanawiam się nad Stihl , Husqvarna , Makita

Na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sthil po jakims czasie. Zacznie sie rozpadac ,husqwar mam pracuje nim w lesie i nie mam problem ,makita znajomy robi tez ok,rozwarz takze firme echo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do prac przydomowych pilarkę spalinową SOLO i już z osiem lat daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam husqwarne i sobie chwale dolewam tylko paliwa oleju i łańcuchy ostrze. Raz miałem tylko awarie hamulca bezpieczeństwa opaska pękła. W serwisie za śmieszne pieniądze wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o solo że to dobra firma. Kiedyś trochę studiowałem to forum piliarzy i polecali sthila lub makitę lub właśnie to solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam makite cheba ta najmniejsz(800zl), juz 8 lat nią zapylam i jedyne co padło to nazwijmy to "zębatka napedowa"łańcuch ja wytarł.

Pospawałem tigiem i chula dalej,polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, mam traktorek do trawy SOLO i bardzo sobie chwalę, na silniku Hondy.

Co do pilarek aktualnie Stihl, do prac przydomowych wystarcza. Pytanie do czego potrzebujesz piły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio mialem sthila 23, wytrzymal 14lat. Lekko nie mial bo palimy praktycznie tylko drzewem wycietym samemu + material na dwa dachy.

Za namowa znajomego teraz kupilem makite i puki co sobie chwale, podobno nowy sthil jest bardzo bardzo dziadoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Stihla 23, ale ma lekko 15lat jak nie więcej.

Oczywiście wszystko jeszcze Made in Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys go rozebral to wszystko w srodku jest metalowe, w nowych sam plastik.

Za zajechanego sthila ktory ledwo odpalal wzielem jeszcze 250 zl ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 23-cje praktycznie tylko ostrze i leje paliwo :)

Jakieś 10 lat temu miała mały remont... Wymiana cylindra z tłokiem bo pożyczyłem kuzynowi a ten zapomniał dolać oleju do paliwa.. Kosztowało mnie to wtedy 450zł

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy (Husqvarna, Stihl) są bardzo dobre. Pracuję na obu. Bardziej jednak leży mi Husqwarna. Moja 340 od 10 lat bez żadnego remontu, a tnę bardzo dużo. Kilkanaście metrów na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makite robi Dolmar, dobra piła, stihl jak piszą sam plastik, ja ostatnio kupiłem stihla 023 (dobra stara piła ma 15 lat) zrobiony remont kapitalny, uszczelki łożyska szlif itp, teraz będzie na kolejne 15 lat. Według mnie lepsza wersja niż kupno nowej.

Edytowane przez mapper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca Stihl wytrzymal 9 lat na budowie, gdzie non stop sie nią pracuje, do tego tnie po gwoździach, betonie. Wydaje mi sie, że to dobry wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Stihla 23, ale ma lekko 15lat jak nie więcej.

Oczywiście wszystko jeszcze Made in Germany.

Panowie to działa tyle lat bo wyprodukowane z innych materiałów i w innych czasach.

Aktualnie tym Made in do końca bym nie ufał, bo to wszystko w kooperacji...

Ale kupić trzeba, polecam Husqwarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup husqwarne bedziesz pan zadowolony ,mam 2 nowa i stara nowa na byki,a stara na dzialki scina okolo 40 metrow badyli miesieczni i sluzy elegancko,moja rada tylko taka ze lej ciupke wiecej oleju do pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniano- zajrzyj na forum www.pilarz.net.pl i nie słuchaj tutaj głosów że "jedne super, inne sam plastik itp". Sam stałem przed wyborem pilarki do opału i lektura podanego forum naprawdę rozjaśnia w głowie mimo fanboy'ow Stihla i Huski. Akurat Huska do modelu 445 włącznie ma plastikowy karter i sami dealerzy przyznają że że ta szwedzka marka przez ostatnie 5 lat dała ciała i ciężko odbudować zaufanie starych klientów. Fakt- stare pilarki były lepiej wykonane- sam mam 40 letnie sprawne Dolpimy. Odradzam kupowanie pilarek używanych- naprawdę ciężko jest kupić coś sensownego. Ja kupiłem Stihla MS 251- do przygotowania opału propozycja sensowna. Co do Makity/ Solo / Dolmara- Solo naprawdę będzie solidne :) Jeżeli nie wymagasz za dużo- popatrz na Oleo - Mac: naprawdę fajny stosunek ceny do jakości, 3 lata gwarancji, można jeszcze znaleźć w sprzedaży modele przedliftowe, bez katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...