Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T chodzi jak diesel


Adrian Nowotarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzis kupilem Bex'a. Wszystko pieknie ladnie. Po przegonieniu go na autostradzie wyskoczyla kontrolka cisnienia oleju. Zatrzymalem sie sprawdzilem stan lecz byl ok. Dojechalem jakos do mechanika, wyczyscilismy czujnik cisnienia oleju i niby problem znikl ale znow po kilku kilometrach sie zapalila kontrolka i w dodatku silnik zaczal chodzic jak diesel. Prawdopodobnie zapchany smok z tego co wyczytalem lecz moje pytanie brzmi czy od tej jazdy na zapchanym smoku moga byc powazne konsekwencje? Bo jak uslyszalem ten dzwiek spod maski to sie przerazilem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć manometr - na rozgrzanym oleju stawiam że jest poniżej 1 bara. Miska do zdjęcia - na 99 % zaklejony smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi czy juz moglo dojsc do jakis powaznych uszkodzen co powoduje ze chodzi jak diesel?

mogło, czyść smoka i zobacz czy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi czy juz moglo dojsc do jakis powaznych uszkodzen co powoduje ze chodzi jak diesel?

Zależy kto co wcześniej z tym autem wyprawiał. To świeży import czy jakiś czas już u nas ? Odgłosy klekotania to brak ciśnienia na popychaczach i napinaczu łańcucha - ja bym tak nie jeździł. Chociaż ostatnio miałem AWT do leczenia - wskazywało na ciśnienie oleju a okazało się że zabrakło krzywek na wałku wydechowym i dwa dziurawe popychacze -z tym że łomotał ale i przy okazji mocy nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to 5w40 liquid moly, manometrem mechanik sprawdzal gdy czyscil czujnik lecz nie pamietam ile tam bylo ale mowil ze tyle ile powinno byc,napewno nie ponizej 1 bara, samochod nie katowany kupiony z pewnego zrodla od kolegi z forum. Podejrzewam ze nie przeciagal go na wysokich obrotach i nigdy mu kontrolka cisnienia nie wyskakiwala a jak ja go wzialem to sprawdzalem osiagi i zaciaglo syf do tego nieszczesnego smoka i przez to ten caly problem. Martwie sie ze w pierwszy dzien zajechalem silnik :(

Edytowane przez Adrian Nowotarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprawdzał na postoju, czy pojeżdżone było z wkręconym zegarem ? Stoi u mnie BFB z takim samym problemem - przy 90 stopniach wody - ciśnienie całkiem w tolerancji, 2 km palnika, olej mocniej podgrzany - i tylko 1 bar bez wzgledu na obroty. W misce gnój, w smoku coś jakby piach. Auto od roku w kraju - wedle książki niemiaszek zmieniał longlajfa co 2 lata. U nas zalany Motulem 5w40 - po dwóch zmianach pięknie przepłukał cały gnój. Miska poszła do piaskowania - tego nie da rady niczym umyć, nawet nierozcieńczonym TENZI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprawdzał na postoju, czy pojeżdżone było z wkręconym zegarem ? Stoi u mnie BFB z takim samym problemem - przy 90 stopniach wody - ciśnienie całkiem w tolerancji, 2 km palnika, olej mocniej podgrzany - i tylko 1 bar bez wzgledu na obroty. W misce gnój, w smoku coś jakby piach. Auto od roku w kraju - wedle książki niemiaszek zmieniał longlajfa co 2 lata. U nas zalany Motulem 5w40 - po dwóch zmianach pięknie przepłukał cały gnój. Miska poszła do piaskowania - tego nie da rady niczym umyć, nawet nierozcieńczonym TENZI.

Cisnienie sprawdzane bylo na postoju z wkreconym manometrem na niskich obrotach oraz na okolo 2,5tys obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie sprawdzał na postoju, czy pojeżdżone było z wkręconym zegarem ? Stoi u mnie BFB z takim samym problemem - przy 90 stopniach wody - ciśnienie całkiem w tolerancji, 2 km palnika, olej mocniej podgrzany - i tylko 1 bar bez wzgledu na obroty. W misce gnój, w smoku coś jakby piach. Auto od roku w kraju - wedle książki niemiaszek zmieniał longlajfa co 2 lata. U nas zalany Motulem 5w40 - po dwóch zmianach pięknie przepłukał cały gnój. Miska poszła do piaskowania - tego nie da rady niczym umyć, nawet nierozcieńczonym TENZI.

Cisnienie sprawdzane bylo na postoju z wkreconym manometrem na niskich obrotach oraz na okolo 2,5tys obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś dalej na zaświeconej kontrolce ciśnienia?

Tak, przejechalem z kontrolka pare kilometrow dopoki nie zaczal chodzic jak diesel wtedy natychmiast go wylaczylem. Po odczekaniu okolo godziny poszedlem sprawdzic i go odpalilem, niestety dalej klekotal. Treaz jeszcze pytanie czy do mechanika okolo kilometra moge podjechac czy tylko holowanie?

Edytowane przez Adrian Nowotarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście nie ryzykował. Jak masz nie daleko to niech ktoś Cię na "krawacie" zaciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z niemiłym klekotaniem na biegu jałowym, gdy wchodzi na obroty ładnie chodzi bez klekotania ale zauważyłem że odgłosy dobiegają od strony tyłu silnika jakby od napinacza.

Jaka może być tego diagnoza?

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska oraz smok był Czyszczony miesiąc temu, olej świeży zalany Motul 10w40. Wydaje mi się ze napinacz prosi się o wymianę bo odgłosy dobiegają z tyłu obudowy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska oraz smok był Czyszczony miesiąc temu, olej świeży zalany Motul 10w40. Wydaje mi się ze napinacz prosi się o wymianę bo odgłosy dobiegają z tyłu obudowy silnika.

Na jakim oleju wcześniej to jeździło?Zrobiłeś czyszczenie i czemu nie zalałeś Motula ale 5W tylko 10W? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska oraz smok był Czyszczony miesiąc temu, olej świeży zalany Motul 10w40. Wydaje mi się ze napinacz prosi się o wymianę bo odgłosy dobiegają z tyłu obudowy silnika.

Na jakim oleju wcześniej to jeździło?Zrobiłeś czyszczenie i czemu nie zalałeś Motula ale 5W tylko 10W? :kwasny:

Na jakim oleju poprzedni właściciel w Niemczech jeździł to nie wiem ale zrobiłem druga wymianę oleju i ciągle zalewam Motula 5w40 x cess. Przepraszam zalany olej to 5w40 a nie 10w40. Niestety ale nie zastosowałem płukanki ze względu na rady mechanika który doradzil żeby lepiej tego nie robić Gdyż może dojść do rozszczelnienia głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś dalej na zaświeconej kontrolce ciśnienia?

Tak, przejechalem z kontrolka pare kilometrow dopoki nie zaczal chodzic jak diesel wtedy natychmiast go wylaczylem. Po odczekaniu okolo godziny poszedlem sprawdzic i go odpalilem, niestety dalej klekotal. Treaz jeszcze pytanie czy do mechanika okolo kilometra moge podjechac czy tylko holowanie?

Ja rozumiem - można mieć różne sytuacje itp.. ale kontrolka BRAKU ciśnienia oleju od czegoś jest...

Na moje, poza hydrauliką bez oleju (będzie hałasować), mogą już pukać panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...