Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak to odkleić??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu posiadam A4. poprzedni właściciel na podszybiu przy prawym słupku przykleił sobie jakąś maskotke na sece rozdzielczej. Po zakupie auta maskotkę odkleiłem ale w jej miejsce została taśma dwustronna. To taka taśma jakby pianka o grubości 1mm (chyba wiecie o co chodzi). Próbowałem zedrzeć tą taśmę ale nie idzie tego ruszyć. Ta taśma była tyle czasu (działanie słońca, ciepła) że jak to skrobie to sie kruszy, a klej dalej jest. Próbowałem w miejscu nie widocznym przetestować działanie słabego rozpuszczalnika "benzyna ekstrakcyjna" na tapicerce drzwi (materiał ten sam co deska rozdzielcza) i robi się lekko jasne to miejsce więc odpuściłem. Ktoś wie może jak się skutecznie pozbyć tego dziadostwa nie niszcząc przy tym deski, perfidnie widać ten biały krążek na czarnej desce. Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... z pkt widzenia osoby ktora zajmuje sie oczyszczaniem miedzy innymi Kokpitu to zaden rozpuszczalnik nie wchodzi w gre, ale wiem ze naklejki, taśmy dobrze usuwa DECABIT lecz czy nie zareaguje jak z rozpuszczalnikiem to nie wiem, proponuje spr też w niewidocznym miejscu... i napisz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taki środek o nazwie Goo Gon (jakoś tak się to pisze nie pamiętam dokładnie :wallbash:) jest on na bazie alkoholu więc napewno nie odbarwi tapicerki! Wiem napewno też że usuwa takie żeczy jak guma do żucia z materiału. A więc może i ruszy ten klej! A producent to bodajże Dynamic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsuszyć taśmę suszarką i oderwać w jakiś sposób ..zdrapać lub cieniutką żyłką podjechać :naughty:

Pozostałości kleju powycierać gumką do ścierania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suszarki to nie mam dojscia do pradu, garaz bez elektrycznosci. A co do benzynki to sam nie wiem bo w miejscu nie widocznym przetestowalem benzyne ekstrakcyjna. i wyjasnialo troche miejsce. A to od slonca jest twarde i sie kruszy. i nie wiem jak tego g....a sie pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj benzyny ekstrakcyjnej... jedyne co zostanie to taki siwy slad ktory mozesz ukryc PLAKiem a po kilku czyszczeniach deski na pewno nie bedzie sladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...