Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Suzuki Bandit 600 na pierwsze moto a moje wymiary


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zacząłem właśnie prawko na moto i mam pytanie do posiadaczy Bandita 600 czy motor jest bardzo duży i trudny do opanowania ? Mam 179 wzrostu 65kg. I się zastanawiam czy dam radę go okiełznać ? Od zawsze bandziory mi się podobały i to takie moje marzenie jeżeli chodzi o motocykl. Wiem, że lepiej było by zacząć od jakiejś cb500 czy gs500 ale nie chce za sezon znowu szukać moto do tego jeszcze bujać się ze sprzedażą bo wiem, że szybko się nudzą i są bardziej dla tych co nie mieli zupełnie żadnej styczności z motorami. Styczność z jednośladami już miałem jakieś stare motocykle, skutery lecz nic powyżej 125ccm (cross). Na bandyte miałbym jakieś 6 tyś więc myślę, że z rocznika po lifcie czyli po 2000r bym już coś upolował. Wiem też, że jest dość ciężki bo suchy waży 200kg zalany płynami około 230. Ktoś posiada i mógłby się wypowiedzieć ? Mam oliwę w głowie i jazda w moim wykonaniu nie wygląda dać w "piz*ę" i rozwalić się na pierwszym drzewie tylko wszystko powoli i na spokojnie. Serdeczne dzięki za porady :)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem banditem 600 wiele razy i oprucz nazwy ten motocykl nie ma nic wspolnego z bandyta ☺

Wygodna wyprostowana pozycja, ja mam 181cm i mozna powiedziec ze moto jest dla mnie male wiec wzrostem dasz rade. Wagowo chyba przesadziles napewno nie ma 230kg, bandit zawsze wydawal mi sie dosc lekki.

Ogolnie bandit 600 to taki maly turystyk, ja na pierwsze duze moto polecam cbr f3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz użytkował go z "głową" to dasz radę.

Wstyd się przyznać ale przy mojej wadze 55 kg i wzroście 174 cm od 2002 roku jeżdżę na FJ 1200 o wadze 240 kg i daję radę.

3 wywrotki parkingowe (bo ciężkie to cholerstwo) i poza tym zero przykrych sytuacji.

Potrafiłem w 2 mieś nakręcić 9 tyś.km w koło komina.

Motocykl jest dla ludzi myślących a nie tych co mają siano w mózgu,śmigających po 180-200 przez wieś.

Poczuj respekt do motocykla i to, co za chwilę może się wydarzyć + poprawka na innych ślepych na dwa koła.

Poza tym musisz uaktywnić parę oczu na tyle głowy ( czytaj lusterka z których do tej pory nie korzystałeś za często).

Po zakupie wybierz się na tor z kolegami.

za***ista sprawa.

Nie prędkość na prostej zrobi z ciebie bohatera a technika i wyczucie sprzęta.

PS.

Taką techniką mnie gość zdołował iskrząc eFJotą z żoną na pokładzie na serpentynach bieszczadzkich a ja na takiej samej solo i zostałem za nimi spoooooooro w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandit mnie nie przeraża o ile ta waga bo czytałem że właśnie jest dość ciężki ale i mogą wystąpić problemy parkingowe bo w jeźdzIe nie czuć tej masy . Chyba że chodziło o dziewczyny ale też podobno śmigaja na bandziorach . Najgorzej w tym wszystkim z moją wagą ale niestety ciężko mi przytyć :D nie chce wywracac moto przy każdej próbie parkingu :)

Myślałem nad xj600n ale podobno szybko się nudzi bo mało mocy . A nie chce zmieniać moto bo sezon dlatego wolałbym coś trochę mocniejszego a że bandzior mi sir podoba i jest mocniejszy itp dlatego chciałbym właśnie b600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ 600 jest do d*py, jak już to XJ 900 , jest na kardanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 to zdecydowanie za dużo już , myślę że 600 wystarczy mi w zupełności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ to super moto do nauki, zresztą nie bez powodu sporo nauk jazdy na nich lata, tyle że ceny są juz sporo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o xj600n czyli ta starsza od obecnych na których jeżdżą nauki jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mu jadu dla tego kto pewnie jeździł już mocniejszymi lub jeździ na tyle dobrze i długo tym motocyklem, że już mu mało. Nieprawdaż ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zacząłem właśnie prawko na moto i mam pytanie

Pozdrawiam Piotrek

Kolego tak poza tematem zapytam się ile teraz kosztuje prawko na A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Siedlcach od 1200 zł do 1400 zł + badania 200 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ja robiłem na B to 900zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem w milionach :polew:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...