Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI] PB zamiast ON


netman

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę za dużo.

Wypompuj paliwo z baku i nalej ropy.

Wypompuj co najmniej połowę i dolej do pełna ropy, wtedy zmniejszysz stężenie benzyny w ropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec mial ostatnio (tydzien temu) podobny przypadek w swoim A6 TDI :twisted: ....

podjechał na stacje, nie chcialo mu sie wysiadac wiec kazał panu zalac do pełna gnojówki ....

poszedł do kasy zapłacił i pojechał .... po przejechaniu 150 km dojechał do celu zgasił auto. Po 2 godzinach wrócil i juz nie odpalil tdi-ka ....... :twisted:

zaciagnał fure do mechanika .... diagnoza : PB zamiast ON :exclaim: ... wymienili filtr paliwa,spuscili mieszanke, przepłukali cały układ paliwowy zalali czystego gnoju i autko odpalilo od strzała ....

pan na stacji zalal 20 litrów PB ...

a co jest dziwne .... pistolet (to co wkładamy przy takowaniu - nie wiem jak to nazwac :wink: ) od PB włozysz do ON natomiast pistolet od ON nie włozysz do PB .... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinno być odwrotnie, bo benzyniakowi ON mniej zaszkodzi niż benzyna dieslowi.....

Benzyniak przepali gnojówke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniak przepali gnojówke ?

Mysle ze nie :wink:

Z takim stopniem sprężania czystej napewno nie strawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - 3 tygodnie temu założyłem podobny post.

Nalałem 10 litrów Pb98 zanim się zorientowałem. Było na rezerwie więc dolałem na maxa ropy (stosunek jaki wyszedł to mniej więcej 1/5)

Autko beż żadnych protestów jeździło, systematycznie dolewałem ropki jak jej ubywało w baku...

Nie znaczy to, że nic się nie stało. Być może następstwa gapiostwa pojawią się troszkę później: konieczność szybszej wymiany filtra paliwa, problem z wtryskami itp.

Proponuję się nie przejmować. Audi to tylko samochód.. ;-)

Wszystko się da naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

opisywałem kiedyś mojego dawnego malucha na ropie (mniej więcej 50-60 % ropy w baku)

na ciepło jeździ, tylko mulasto (maluch nawet na PB jest już za***iście mulasty, na ropie ledwo szedł)

Na zimno kapica - nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec dalej jezdzi i nie zauwazył jakis niepokojacych objawów.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

to było dawno temu, na drugi dzień nie chciał odpalić [opisywałem już to gdzieś]

bodaj dolał benzyny do pełna i było ok [a może coś spouszczał już nie pamiętam, skapował się że wina lewego paliwa ale myślał że to chrzczona benzyna]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach najlepiej zlać i jak najmocniej rozcięczyć benzynkę gdzyż dieselek też smaruje pewne czułe mechanizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

Mam kolegę wink który przez przypadek zalał PB do 2.5 TDI.

Samochód przejechał ok 500-700 metrów zaczęło coś przerywał , słychać było jakiś metaliczny stukot aż wreszcie zgasł.

Samochodu nie da rady odpalić. Do 10 litrów ON zostało dolane 20 litrów PB.

Jakie mogą być tego konsekwencje?

Kolega jest ciekawy rolleyes

żalił się że zjadła go rutyna bo całe zycie jeżdził benzyną więc ograniczcie swoje wypowiedzi do konkretów i nie jedzcie już na niego bo i tak jest chłopina załamany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę wink który przez przypadek zalał PB do 2.5 TDI.

Kolega jest ciekawy rolleyes

Trzeniu, a czasem ten kolega to nie Ty sam ?? :D:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu tak jak rozmawialiśmy i podałem Ci przykład 2 BMW 3.0 D nie ma co panikować - spuścić tą "mieszankę" ze zbiornika, nowy filtr paliwa, odkręcić rurki przy wtryskach i oczyścić cały układ z "mieszanki" i jeśli nie dawałeś mu w piz*...czkę a mówiłeś że nie dawałeś to na 95% powinno być ok także powiedz "KOLEDZE" żeby na drugi raz uważał pod dystrybutorem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu powiedz koledze żeby zalogował się na forum i w poście "użytkownicy pokażcie się" dał fotkę ze swoją mamą bo skoro Keżor mówi że jest fajna to my też chcemy ją zobaczyć ... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...